Jump to content
IGNORED

LAN


Mil@n

Recommended Posts

...takodje, da li ce ti igraonica biti samo LAN ili ces pustati i izlaz na internet? u tom slucaju, mikrotik mama janja. za ispod 100 evra dobijes valjani router sa mogucnostima kontrole saobracaja i nekim baznim firewallom...
+1
Link to comment
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    40

  • Skyhighatrist

    26

  • Razzmatazz

    22

  • freakns

    16

Evo me, ugovorio sam lokal i to dobar, hvala lepo, zovem na otvaranje :DIskreno, u većoj sam dilemi nego pre.Pro me navare da kao idem na gigabit, matori, pink 1 ili 0, kopira ko zmaj u mreži, ovo ono. Ja rešim da uzmem ono čudo, Radiša i historian kao vrsni poznavaoci mreže™ postignu koncenzus, ali, avaj, evo ga freakns, koji kaže "ne treba ti gigabit". :)Kontam ja da 99% ljudi ne bi primetilo razliku sve i da kupim onaj tp link 16x plastikaner. Da pravim neku mega giga mrežu, to nikako. I ovih 60ak jura što bi dao za taj tp link 1gb ruter je van svih planova a i gledam da nagrebem možda za treći sony ili xbox. Drugim rečima, dilema je ili onaj prvi iz mog posta, ili drugi, ili njihove zamene u adekvatnoj tj istoj ceni. Svakako će konekcija da bude komp switch, kažem, ne znam, kontam da je to možda nebitan trošak, mašine će biti dobre, a ping kontam da pola ljudi koji će sednu i pikaju ne znaju ni šta je. Jednostavno me najviše zanimalo da li ima razlike u 100/1000 mreži i da li vredi da trošim tih 30, 40 ojra razlike.Veliko hvala svima, stvarno, zaprepašćen sam vašim znanjem. :D

Link to comment
Drugim rečima, dilema je ili onaj prvi iz mog posta, ili drugi, ili njihove zamene u adekvatnoj tj istoj ceni.
Drugi, ili isti takav, samo 10/100.Metalni, sa krštenim napajanjem i 8k bafera.Kabliranje Cat5e, svakako, fabrički krimpovani kablovi.Čučno bi ti i taj MikroTik, al' hajd kreni, pa polako...
Link to comment
Drugi, ili isti takav, samo 10/100.Metalni, sa krštenim napajanjem i 8k bafera.Kabliranje Cat5e, svakako, fabrički krimpovani kablovi.Čučno bi ti i taj MikroTik, al' hajd kreni, pa polako...
Kablovi su 5e, fabrički krimpovani, kupljeni na komad u kesici. :)
Link to comment
...Veliko hvala svima, stvarno, zaprepašćen sam vašim znanjem. :D ...
Srecom te si sam izabrao komponente za konfiguraciju, da si se konsultovao preko foruma vec bi stavljao hipoteku za kucu :D
Link to comment
ALI imaš onaj odlični Netgear 16 portni 10/100/1000 sa 512K bafera po portu, odvojenim uplinkom i linkom za server, full oprema za malo preko 100 marke! Vuče preko 100MB/s!!!
Srecom te si sam izabrao komponente za konfiguraciju, da si se konsultovao preko foruma vec bi stavljao hipoteku za kucu :D
:lol:
Link to comment
Evo me, ugovorio sam lokal i to dobar, hvala lepo, zovem na otvaranje :DIskreno, u većoj sam dilemi nego pre.Pro me navare da kao idem na gigabit, matori, pink 1 ili 0, kopira ko zmaj u mreži, ovo ono. Ja rešim da uzmem ono čudo, Radiša i historian kao vrsni poznavaoci mreže™ postignu koncenzus, ali, avaj, evo ga freakns, koji kaže "ne treba ti gigabit". :)Kontam ja da 99% ljudi ne bi primetilo razliku sve i da kupim onaj tp link 16x plastikaner. Da pravim neku mega giga mrežu, to nikako. I ovih 60ak jura što bi dao za taj tp link 1gb ruter je van svih planova a i gledam da nagrebem možda za treći sony ili xbox. Drugim rečima, dilema je ili onaj prvi iz mog posta, ili drugi, ili njihove zamene u adekvatnoj tj istoj ceni. Svakako će konekcija da bude komp switch, kažem, ne znam, kontam da je to možda nebitan trošak, mašine će biti dobre, a ping kontam da pola ljudi koji će sednu i pikaju ne znaju ni šta je. Jednostavno me najviše zanimalo da li ima razlike u 100/1000 mreži i da li vredi da trošim tih 30, 40 ojra razlike.Veliko hvala svima, stvarno, zaprepašćen sam vašim znanjem. :D
bold 1. ali gigabit protoka ti zaista ne treba :) kao sto rekoh, pitanje je latency, ne ukupne propusnosti mreze. a za latency ti je bitna stabilnost switcha i velicina buffera po portovima. to da li ce on da gura 100M ili 1G je potpuno nevazno jer maksimalan transfer po istom nikada neces imati...bold 2. pretpostavljam da si mislio na 1GB switch, ne router :P, ali to ti nikako nije nepredvidjeni trosak!!! u mreznom okruzenju, bolje je zrtvovati i jedan racunar/sonny za dobru opremu. neophodno stavise. da probam da uprostim, u mreznom okruzenju, switch ti dodje zaprska za pasulj. znaci ako ne napravis zaprsku ili ti je luk uzego, nema tog kvaliteta koji ce pasulj napraviti jestivim. a ako napravis dobru zaprsku, bice on dobar stavio ti kolenice ili kosti...bold 3. hvala na komplimentu, ali to mi je posao, pa valjda sam do sada nesto i naucio :Dna kraju, posto vidim da ces ici direktno switch/racunar, bolje da nisam nista ni pricao :( ps. naravno da nas ne trebas nista slusati. da si mene slusao, sada bi imao Nortel 2526T sa licencom za staticko rutiranje i VLANovima, uz Mikrotik 1100(jeste on 300+ dolara, ali 512DDR, dva kulera, 13 gigabitnih ethernet portova i serijski ima cak, ono, mozda ces da stavis frame relay :P, i najbolje od svega 8544 procesor :wub: ), jos bih te sve ubedjivao kako je to jeftino jer nisi uzeo Cisco switch i Juniper/CheckPoint firewall za izlaz :lol: a mozda bih cak pristao i na Mikrotik750! mada je ruzan koliko i funkcionalan/jeftin...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...