Jump to content
IGNORED

LAN


Mil@n

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    40

  • Skyhighatrist

    26

  • Razzmatazz

    22

  • freakns

    16

E ljudi, treba mi neki hint oko lana, da iskoristimo ove štrebere ovde. :DElem, ja sam planirao u početku da mi mašine budu spojene tj da igrači budu okrenuti jednui ka drugima, ali onda sam se predomislio i opredelio za "uz zid" varijantu jer je mnogo komotnije, i mnogo manje mesta zauzima, sredina ostaje potpuno prohodna i sl. E sad, kablove sam uzeo kao za prvu varijantu, kontao sam switch od 16 na sredinu, 2x1m, 4x2m i 4x5m, ali sada sve to pada u vodu. Bacite oko na sliku (hilarious, zar ne? :D), kontam da ako stavim switch tamo, najlakše ću oko kablova, tj najmanje će mi trebati. Odatle jedan zviznem preko plafona do druge strane i to je to, tamo još 1 switch od 8 portova. Sad, stvarno mi mreže nisu specijalnost, dajte neki hint, predlog, cenim da ima rešenja kojih se NIKAD ne bi setio. Unapred zahvalan! :)Untitled.jpg

Link to comment

u cemu je ovo crtano? paint, i nisi koristio text vec pisao misem? majstore :Hail: resenje sa 2 switcha ti je OK, mada bih ja uvek koristio 1. jer bolje je imati vise kabliranja nego vise aktive. opet, nije pogresno imati ni dva switcha(u ovom slucaju su ti dosta 2 osmoportna). gledaj samo da imas dovoljno buffera na portovima, i vozi :) @borris_, Nortel nije propao, samo ga je preuzela Avaya

Link to comment
Sad, stvarno mi mreže nisu specijalnost, dajte neki hint, predlog, cenim da ima rešenja kojih se NIKAD ne bi setio.
Koristi photoshop, leba ti :DSalu na stranu, ja bih ostavio 2 switcha, ako ti ovo sa sonx konzolama, pu-pu, ne krene dobro, mozes da ih izbacis i tu ubacis jos kompova, a onda bi imao ovaj desni switch na gotovs mestu. Ostalo sve ok, ako su na nezgodnim mestima ili puno dugacki uzmi STP kablove.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...