Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

Koliko je morbidno ovo gore tj ovaj post FPO omladine.

 

A druge strane, ni Svedska  nije sto je bila. Iz govora novog premijera sa desnice:

 

Secondly, Sweden must – once again – have the strength to endure a new recession, at a time when many people and businesses are facing dramatic cost increases due to high inflation and extreme energy and fuel prices. This comes at a time when Sweden’s largest economic and social problems are due to high levels of immigration, in combination with failed integration and hundreds of thousands of people living in social exclusion and benefit dependence.

Link to comment
20 hours ago, bags said:

Aged like milk:

 

:fantom:

 

Zezam se, a nije smešno, kao što rekoh jbg.

 

@KampokeiTreba prvo utvrditi da li je citirana izjava pogrešna ili nije.

Edited by zorglub
Link to comment
On 17.10.2022. at 11:20, Redoran said:

Koliko ja vidim, kontekst ne da nije isti nego je kompletno različit. Evo šta je rekao u Brižu, iz EU izvora:

Ovaj citat je bez ikakvog islamofašističkog sečenja ili vađenja iz konteksta. Uporedi ga sa onim što je rekao u UN i videćeš koliko su to dva različita nastupa i konteksta. Ovo što je rekao u Brižu, sa posebnim akcentom na boldovano, je prvorazredni skandal za koji bi ga EU administracija, da je zaista takav "garden" slobode kao što on kaže, sutradan ujutro ljubazno zamolila da podnese ostavku i nastavi sa svojim kolonijalno-rasističkim poređenjima na nekom drugom mestu. Ali EU administracija nema problem sa takvim stvarima, a ako ga i ima onda ga rešava tako što se pravi da se ništa nije desilo i da niko ništa nije rekao. Zbog toga ovaj apsolutni ska-ndal od izjave ne možeš da pronađeš u tzv. "slobodnim medijima" nego ga prenose raznorazni opskurni izvori i islamofašisti pa se onda gložimo oko izvora umeasto oko sadržaja. 

Primetićeš i da postoji ogromna razlika u političkoj težini mesta na kojima se ove dve izjave daju. Pred Savetom bezbednosti UN ide izbalansirana priča, a pred Diplomatskom akademijom u Brižu, gde ima neuporedivo manje kamera i medijske pažnje, matori supremacista može da se opusti i razveže jezik malo više nego u UN. I onako nema ko da izvesti o tome, a još manje da ga pozove na odgovornost za ovako jeziva poređenja, tako da ga ništa ne košta.

 

Dobro, ocigledno razumemo napisano potpuno razlicito - kontekst je isti.

Ako se EU ne potrudi da podrzi vladavinu prava i medjunarodni poredak i izvan svojih granica, vladavina jaceg, korupcija i poredak Kine, Rusije, Irana, ce doci i u EU. 

Izjava cista kao suza u tom kontekstu - po vecini parametra je EU kao blok zemalja daleko ispred velike vecine ostatka sveta. 

Ali, mislim da nema smisla dalje nastavljati ovakva seciranja izjava - pogovo jer se takvo seciranje ocigledno ne radi univerzalno nego selektivno.

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
On 17.10.2022. at 19:04, Ayatollah said:

Gde je Putin desničar, šta je sa vama? Putin je čovek bez bilo kakve ideologije, on je deep state tehnokrata bezbednjačkog usmerenja, o bilo kakvoj ideologiji verovatno ima mišljenje kao i o bilo kakvoj religiji, da je u pitanju suštinski nebitna stvar za vršenje vlasti. Nije Putin uzrok loženja zapadnih desničara na njega, već je to loženje posledica njihove percepcije sveta u kojoj (po njima) nedostaju jaki lideri velikih zemalja u kojima dominantno žive belci, po zato vide Putina kao jedinu takvu figuru - svakako se neće ložiti na Erdogana ili Bolsonara, čije države i kulture ne smatraju sebi ravnim, ili na Orbana koji vodi malu Mađarsku. Sutra da se pojavi neki putinoliki lik u Nemačkoj ili Francuskoj, ili ako se ova Italijanka pokaže, za tili čas će zaboraviti Putina. 

 

Pa da, fasisti i nisu desnicari. Sluze se i socijalizmom i nacionalizmom i kapitalizmom kako im odgovora. Lepo sazeto. Nije desnicar, samo mu je politika takva.

  • +1 2
Link to comment
On 18.10.2022. at 14:40, Leia said:


Ma i kamen bi pokvarili! :lolol:

Blagodarim na odgovoru, imas interesting points, ali me zaista zanima i sta misli @Anduril, ako bude voljan da odgovori.

 

Na sta da odgovorim? Lik mi je na ignore i ne citam sta pise niti me zanima. Gubljenje vremena.

Link to comment
9 hours ago, Anduril said:

 

Na sta da odgovorim? Lik mi je na ignore i ne citam sta pise niti me zanima. Gubljenje vremena.


Ti si napisao sledece:

Demokratske partije u EU moraju vec jednom jasno da definisu gde su im granice preko kojih ne prelaze kad su fasisti u pitanju, i naunutrasnjem i na spoljnom planu.
 

A ja sam te pitala (a ne Namenski), sta ih u tome sprecava, po tvom misljenju.

Naravno nisi obavezan da odgovoris, al cisto da potsetim…

 

Link to comment
1 hour ago, Leia said:

Ti si napisao sledece:

Demokratske partije u EU moraju vec jednom jasno da definisu gde su im granice preko kojih ne prelaze kad su fasisti u pitanju, i naunutrasnjem i na spoljnom planu.
 

A ja sam te pitala (a ne Namenski), sta ih u tome sprecava, po tvom misljenju.

Putin, eventuelno Si, šta bi drugo.

 

EU su prihvatljivi svi fašisti, diktatori i ostali koji su prihvatljivi SAD. SAD su prihvatljivi svi koji rade u skladu s njihovim interesima. Da Vučić sutra uvede sankcije Rusima, a istovremeno i formalno ukine demokratiju, proglasi sebe za doživotnog vladara, a Danila za naslednika, stigle bi samo pohvale za ovo prvo.  Ako neko nije primetio njega jedino pritiskaju zbog Rusije i Kosova, despotizam nije prepreka za EU integracije.  Zabole SAD za ljudska prava na Balkanu, Bliskom Istoku, pa i EU.

Realno, demokraija je nezgodna, jer uvek može da pobedi i neko ko nije tvoj favorit. Na primer, u Ukrajini su se posle narandžaste revolucije vratili na vlast loši momci. Kad zabraniš sve nepodobne partije, uvedeš kontrolu medija, nema problema.

 

P.S.

Da li postoji neko ko iskreno misli da je EU ima sopstvenu politiku?

  • +1 5
  • -1 2
Link to comment

Nemacka izvozi oruzije Saudima ponovo,Svedska i Finska da izvoze Turskoj oruzije i da Turska slobodno ‘prosiri’bezbedonosnu zonu u Siriji.Dal ce da se desi neki manji genocid nad Kurdima,a jbga sad to.

  • +1 2
Link to comment

Hoce li to pokrenuti povratak srpskih iseljenika i ostavljanje potomaka na mogucnostima lokalne sredine, mislim i na obicne i politicki establisment? Me thinks not...

 

Mislim kad su to ljudi od integriteta i principa, za razliku od ostalih baraba kao sto sam npr ja, zasto ne biti principijelan do kraja pa stvarati novu zajednicu zbog koje ce ostali reci cao zdravo ovoj sad i prikljuciti se novoj idealnoj zajednici koja ne trguje oruzjem sa koje kakvom belosvetskom stokom (al' kad bi se zezali)

Edited by Moonwalker
  • Tužno 1
Link to comment

Pričamo o toleranciji EU prema fašistima i diktatorima, pri tome ja istaknem lokalnog despota. U sledećem postu navede se primer vojne saradnje s najgorim diktaturom, koja vrši genocid u komšiluku. Ti odgovoriš sa:

44 minutes ago, Moonwalker said:

Hoce li to pokrenuti povratak srpskih iseljenika i ostavljanje potomaka na mogucnostima lokalne sredine, mislim i na obicne i politicki establisment? Me thinks not...

Baš bih voleo da pojasniš šta li si ovih hteo da kažeš. Neko je možda pomenuo da ovdašnja despotija ne izvozi oružije kome god stigne?

Link to comment
6 minutes ago, duma said:

Baš bih voleo da pojasniš šta li si ovih hteo da kažeš.

 

Nemam trunku zelje da ti pojasanjavam bilo sta.  Razumi kako god hoces.

Edited by Moonwalker
  • Haha 1
Link to comment
5 hours ago, Leia said:


Ti si napisao sledece:

Demokratske partije u EU moraju vec jednom jasno da definisu gde su im granice preko kojih ne prelaze kad su fasisti u pitanju, i naunutrasnjem i na spoljnom planu.

A ja sam te pitala (a ne Namenski), sta ih u tome sprecava, po tvom misljenju.

Naravno nisi obavezan da odgovoris, al cisto da potsetim…


Najveca stvar koja ih sprecava je da ne razlikuju fasizam od nacizma ili populizma, i time u potpunosti i konstantno potcenjuju fasisticku korupciju drustva koja je postepena i sistematska dok se jednog jutra ne probudis a zemlja ti u ratu a kontrola drustva potpuna kao u Rusiji.
 

Proces je isao tamo 20 godina kao i nekada u Italiji ili u Srbiji posle Tita. I u SAD je proces poceo ali i dalje ima institucionalnih prepreka i nijedna drzava ili sistem nisu imuni jer nemaju dovoljno institucionalnih inovacija da se s tim suoce u tech i celebrity doba.


Fasizam je izuzetno pragmatican i fleksibilan sistem, a glavni cilj nije neka ideologija, nego moc i dominacija po svaku cenu gde razne ideologije sluze samo kao sredstvo kontrole i propagande. Oportunizam lidera do kraja i nesposobnost mirne predaje vlasti su zato glavne odlike.

Edited by Anduril
  • +1 3
Link to comment
20 hours ago, zorglub said:

Zezam se, a nije smešno, kao što rekoh jbg.

 

Danas vidim i ovu listu:

 

 

Spoiler

 

  1. Sebastian Kurz
  2. Stefan Steiner
  3. Gerald Fleischmann
  4. Johannes Frischmann
  5. Sophie Karmasin
  6. Johannes Pasquali
  7. Bernhard Bonelli
  8. Gernot Blümel
  9. Thomas Schmid
  10. Christian Pilnacek
  11. Leiter der Oberstaatsanwaltschaft Johann Fuchs
  12. Wolfgang Brandstetter
  13. Josef Pröll & Walter Rothensteiner
  14. Finanz-Kabinettschef Clemens-Wolfgang Niedrist
  15. Nationalratspräsident Wolfgang Sobotka
  16. Ex-Kabinettschef Michael Kloibmüller
  17. ÖVP-Klubchef August Wöginger
  18. OGH-Vizepräsidentin Eva Marek
  19. MAN-Investor Sigi Wolf und Finanzbeamtin
  20. Hans Jörg Schelling
  21. Ex-Finanzminister Hartwig Löger
  22. Bettina Glatz-Kremsner
  23. Karl Mahrer
  24. Markus Wallner
  25. Harald Himmer

 

 

To je lista ljudi iz OVP koju trenutno sud istrazuje.

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...