Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

Zajednicka stvar za najgore ljude u ustoriji je to sto su bili ubedjeni da su u poredjenju sa svojim neprijateljima bili apsolutno dobri. Treba se cuvati od takve vrste razmisljanja jer vodi u pakao.

Edited by Meazza
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Ajde da ostavimo po strani to here be dragons etiketiranje barem dve trećine planete kao džungle u kojoj žive divljaci. Svaki supremacista i ubermensch je slobodan da tako misli. Kada bi mislio drugačije, ne bi bio supremacista.

 

Fokusirajmo se samo na ovaj deo gde kaže da divljaci iz džungle hoće da upadnu u rajski vrt i unište ga. To je otprilike pa prva lekcija iz svakog udžbenika ratne propagande. Kada te javnost pita: "Izvini, a zašto moramo da suvim zlatom plaćamo rat koji nam nije u dvorištu?", ti im lepo kažeš da je to zato što izvan dvorišta čekaju svi mogući i nemogući divljaci iz džungle da provale preko tarabe i unište naš mali raj.

 

Ono što zapravo misliš je da se pomenuti divljaci bore za svoje parče džungle kako bi mogli sami da odluče u šta će na kraju da ga pretvore, i da već jednom prestane režim u kojem čitava džungla da daje svako moguće parčence resursa za prosperitet tvog raja. Osilili se urođenici jbg, malo im je da motaju kablove i cede palmino ulje, hoće da se pitaju nešto. Ko će sad to da objašnjava rajskom pučanstvu, zato je mnogo jednostavnije da im nacrtaš sliku raja na koji jurišaju divljaci koje finansira KGB.

 

 

 

Interesantno razmišljanje. Posebno interesantno jer mi se čini da nemaš isto mišljenje kada se Ukrajinci bore za svoje parče džungle, takva mogućnost za tebe ne postoji, samo CIA i Pentagon se tu pitaju. U ovom postu, na primer, celu ukrajinsku vojsku nazivaš proxy vojskom protivnika. Reklo bi se, ne znam, da nisi konzistentan, objektivan i da imaš neku agendu : shocking :

 

Quote

Kocka im nije prošla pa su se prilagodili novonastaloj situaciji i prešli na plan B. Možda će u nekom trenutku preći na C, D i E ako bude potrebe. Protivnik je najjači mogući ako izuzmemo prvi ešelon NATO, tu nema i ne može biti "shock and awe" pobeda kakve smo gledali između 1990. i 2010. Pre će biti sporo i bolno mrcvarenje kao u Siriji, ali sve podignuto na šesti stepen jer je proxy vojska protivnika neuporedivo jača a ulozi neuporedivo veći.

 

Druga stvar - polazeći od one, izuzetno autoritarne objave na moderaciji, ovaj tvoj post gde nazivaš Andurila supremacistom zaslužuje instant ban od 30 dana. Treba biti oprezan - evo ja, koji sam poslao jedan report za 15 godina (kad mi je neki nacoš slao nekulturne PMove), spreman sam da testiram objektivnost naše drage moderacije, tj dragih drugara, u slučaju pojavljivanja ovakvih postova na ukrajinskim temama. 

  • +1 7
  • -1 1
Link to comment

Na temu dzungle, pre neki dan je bilo 35 godina od ubistva Tomasa Sankare, koji je hteo da svoj deo dzungle malo uredi, ali to nije bilo po volji vec uredjenoj basti i onda su bastovani malo pomogli, navodno, da dzungla ostane netaknuta. 
 

Quote

Mr Sankara's widow and supporters have repeatedly accused France of masterminding his 1987 killing because he was a Marxist revolutionary.

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

 

 

Sto se tice sredjivanja tudjeg dvorista - slabo to sredjuju, pogledaj Srbiju, okruzenu sa EU, a na vlasti fasista sa fasistickom partijom koja je tu dosla izborima. 

 

 

Postoje li kakve sanse, gospodine, da ovo opet procitate, porazmislite..uredite..promenite..dok sitna deca sa foruma ne procitaju.

 

Sto mu majki jebem..pa nisu meni dolazili Djulijani i Merkelova da me podrzavaju i tapsu po ramenima..nego tom fasisti.

  • +1 5
  • Hvala 4
Link to comment

To je ponovo ono zavaravanje da idealizovani Zapad ne podrzava nekoga kao sto je Vucic, jer bi to srusilo sliku o tom istom Zapadu.

 

Ili zavaravanje ili svesno izvrtanje.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, SNARC said:

 

Postoje li kakve sanse, gospodine, da ovo opet procitate, porazmislite..uredite..promenite..dok sitna deca sa foruma ne procitaju.

 

Sto mu majki jebem..pa nisu meni dolazili Djulijani i Merkelova da me podrzavaju i tapsu po ramenima..nego tom fasisti.

Ne zaboravimo dinamicni duo demokratije Tony Bler i Alistair Campbell kao savetnici Vucicu.Cerez Vucica,potrebno je imati par kerova izmedju baste i dzungle.Jednog Madjarsko Kuvasa i jednu polozaru da prva zakevce

Link to comment
28 minutes ago, Ivo Petović said:

Druga stvar - polazeći od one, izuzetno autoritarne objave na moderaciji, ovaj tvoj post gde nazivaš Andurila supremacistom zaslužuje instant ban od 30 dana. Treba biti oprezan - evo ja, koji sam poslao jedan report za 15 godina (kad mi je neki nacoš slao nekulturne PMove), spreman sam da testiram objektivnost naše drage moderacije, tj dragih drugara, u slučaju pojavljivanja ovakvih postova na ukrajinskim temama. 

 

Supremacista se naravno odnosi na Borelja o čijim izjavama se diskutuje, a ne na Andurila. Anduril svakako ima moje izvinjenje ukoliko mu, kada pročita moj post, deluje kao da govorim o njemu a ne o Borelju. Ako Anduril misli da to nije istina i uveren je da je to bilo njemu namenjeno, slobodno neka tako kaže i ja ću zamoliti kolege iz mod tima da me odmah banuju na 30 dana.

Link to comment

Jedna basta, raj, Eden, Hobiton, u kojoj sve sto je lose dolazi iz Mordora, a sve to finansira Sauron. Spolja se nalazi dzungla, Heart of Darkness, gde ne vladaju plemeniti vladari nego samani kulta smrti boginje Kali sa svojim thugees. Zlo dolazi od spolja, ono se ne radja u Hobitonu, oni zele da dodju i otmu ovo sto imamo, plemeniti elfovi nikad ne bi to radili, pljackali i grabili. 

 

Knjiga o Dzungli ili kako zapadni imperijalizam opravdava sebe.

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

u kojoj sve sto je lose dolazi iz Mordora,

 

Sutra kad bi Mordor digao zid okolo hobitona češali bi se Hobiti dobro. Nema više ni koltana ni ćaomija. Ni uranijuma ni lenovoa.

 

Sad Face GIF

  • +1 1
Link to comment

Nema problema, za razliku od Tolkina ovde imas da biras. Spolja nije samo Mordor, vrebaju i mnogi drugi: Drakula nabijac-na-kolac, Fu Manchu sa dugim kandzama, beskrajne dzungle Azije, Afrike i Juzne Amerike su prepune paganskih plemena koja prinose ljudske zrtve, a pustinje terorista samoubica koji mrze slobodu i slobodne ljude. 

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Ajde da ostavimo po strani to here be dragons etiketiranje barem dve trećine planete kao džungle u kojoj žive divljaci. Svaki supremacista i ubermensch je slobodan da tako misli. Kada bi mislio drugačije, ne bi bio supremacista.

 

Cekaj, ti optuzujes jednog od pionira spanske demokratije, clana PSOE, radnicke partije/socijalista koje su frankisti nemilosrdno decenijama ubijali, mimistra pod Gonzalesom, da je supremacista? I to bazirano na isecenom klipu koji je postovao propagandista iranskih islamo-fasista?

I to jos tako sto si sam uveo termin "divljaci", tj. preuzeo ga od iranskog propagandiste, sto naravno potpuno menja kontekst izjave?

Kontekst o nacistickoj i kolonijalnoj EU koji sasvim slucajno gura i kremaljska propaganda? 

Dobro.

 

1 hour ago, Redoran said:

Fokusirajmo se samo na ovaj deo gde kaže da divljaci iz džungle hoće da upadnu u rajski vrt i unište ga. To je otprilike pa prva lekcija iz svakog udžbenika ratne propagande. Kada te javnost pita: "Izvini, a zašto moramo da suvim zlatom plaćamo rat koji nam nije u dvorištu?", ti im lepo kažeš da je to zato što izvan dvorišta čekaju svi mogući i nemogući divljaci iz džungle da provale preko tarabe i unište naš mali raj.

Ono što zapravo misliš je da se pomenuti divljaci bore za svoje parče džungle kako bi mogli sami da odluče u šta će na kraju da ga pretvore, i da već jednom prestane režim u kojem čitava džungla da daje svako moguće parčence resursa za prosperitet tvog raja. Osilili se urođenici jbg, malo im je da motaju kablove i cede palmino ulje, hoće da se pitaju nešto. Ko će sad to da objašnjava rajskom pučanstvu, zato je mnogo jednostavnije da im nacrtaš sliku raja na koji jurišaju divljaci koje finansira KGB.

 

I onda nam pricas o udzbeniku propagande, a ceo ovaj pasus govori o divljacima, kolonijalnom kontekstu i terminu koji si sam preuzeo od iranskog propagandiste.

A kontekst je bio veoma drugaciji jer opasnost po EU dolazi i spolja i iznutra, o cemu je Borel cesto govorio i ima iskustva sa frankistima iz prve ruke.

 

30 minutes ago, SNARC said:

Postoje li kakve sanse, gospodine, da ovo opet procitate, porazmislite..uredite..promenite..dok sitna deca sa foruma ne procitaju.

Sto mu majki jebem..pa nisu meni dolazili Djulijani i Merkelova da me podrzavaju i tapsu po ramenima..nego tom fasisti.

 

Zanimljivo kako ljudi stalno projektuju - u ovom slucaju ocigledno sam ne znas da citas.

Napisao sam jasno da je boljka EU i demokratije generalno danas da se nije i jos uvek se na vreme ne obracunava sa fasistima, nego ih suvise dugo tolerise i cak pokusava da ih uvede pod demokratski kisobran, faktore mira i stabilnosti. Od Milosevica, preko Putina, Orbana pa do Vucica. Merkel je simbol te suvise tolerantne EU. A Dzulijani - to je vec fasista i ne cudi njegova podrska Vucicu. Demokratske partije u EU moraju vec jednom jasno da definisu gde su im granice preko kojih ne prelaze kad su fasisti u pitanju, i na unutrasnjem i na spoljnom planu. U SAD su fasisti vec deo establismenta, tj. Republikanaca, ali tamo je otpor tome vec veoma jak, a u EU su po tom pitanju jos uvek suvise meki.

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, Anduril said:

 

Cekaj, ti optuzujes jednog od pionira spanske demokratije, clana PSOE, radnicke partije/socijalista koje su frankisti nemilosrdno decenijama ubijali, mimistra pod Gonzalesom, da je supremacista? I to bazirano na isecenom klipu koji je postovao propagandista iranskih islamo-fasista?

I to jos tako sto si sam uveo termin "divljaci", tj. preuzeo ga od iranskog propagandiste, sto naravno potpuno menja kontekst izjave?

Kontekst o nacistickoj i kolonijalnoj EU koji sasvim slucajno gura i kremaljska propaganda? 

 

 

Ne optužujem ga, samo kažem šta je onaj ko je u stanju da onakvu bljuvotinu prevali preko usta. To što je član radničke partije može samo da mu bude otežavajuća okolnost kada uzme da tako jezivo lupeta o našem raju i njihovoj džungli. Ni prvi ni poslednji socijalista koji je počeo sa socijalističkim idealima da bi ih sa godinama zamenio za ideale humanitranog bombardovanja ili se jednostavno domogao masno plaćene pozicije u Briselu i tamo ritualno spalio svoju socijalističku ploču. 

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

Ne optužujem ga, samo kažem šta je onaj ko je u stanju da onakvu bljuvotinu prevali preko usta. To što je član radničke partije može samo da mu bude otežavajuća okolnost kada uzme da tako jezivo lupeta o našem raju i njihovoj džungli. Ni prvi ni poslednji socijalista koji je počeo sa socijalističkim idealima da bi ih sa godinama zamenio za ideale humanitranog bombardovanja ili se jednostavno domogao masno plaćene pozicije u Briselu i tamo ritualno spalio svoju socijalističku ploču. 

 

Jos jednom, covek je koristio termin dzungla kao simbol sveta gde vlada pravo jaceg, tj. gde ne vaze vise nikakvi sporazumi izmedju drzava ili cak savezi poput EU.

I nije prvi put koristio ovaj termin i poredjenje, nego, pazi, i pred SB u UN pre 3 nedelje gde je kontekst veoma jasan i isti taj kao i sada:

 

Quote

But this will fail. It has failed in the past and it will fail again, as all wars of invasion eventually do. But how many more men, women and children need to die before the Russian President decides to silence his guns? 

This war is more than a war in Europe. At stake is the protection of weaker states from the more powerful ones. Do we want the global rule of law, or do we want the law of the jungle? Do we believe in spheres of influence or in the free choice of sovereign states? 

This war is a tragedy - in so many ways. In addition to the terrible casualties and the destruction caused in Ukraine, Russia is dragging the world into an economic recession and a global food crisis. As the European Union, we do what we can to counter this fallout. Our support for global food security amounts to more than €7.7 billion until 2024.  

We support the Black Sea Grain Initiative facilitated by the UN Secretary-General [António Guterres] and Turkey. Together with our European Union Solidarity Lanes, this has helped to lower global food prices – but unhappily not to cancel it. Two-thirds of the Ukraine grain exported this way goes to those countries that need it most - not to Europeans. 

The core issue today is accountability. Russian armed forces have been terrorising civilian populations and are now committing countless, unspeakable crimes: mass murder, destruction, rape and forced migration. All victims of Russia’s aggression deserve justice and reparation.  

Spoiler

 

Ali, nema te izjave, nema tog demokrate kojeg propaganda ne moze da defamuje, a ljudi se pecaju.

  • +1 1
Link to comment

Koliko ja vidim, kontekst ne da nije isti nego je kompletno različit. Evo šta je rekao u Brižu, iz EU izvora:

 

Quote

 

Here, Bruges is a good example of the European garden. Yes, Europe is a garden. We have built a garden. Everything works. It is the best combination of political freedom, economic prosperity and social cohesion that the humankind has been able to build - the three things together. And here, Bruges is maybe a good representation of beautiful things, intellectual life, wellbeing. 

The rest of the world – and you know this very well, Federica – is not exactly a garden. Most of the rest of the world is a jungle, and the jungle could invade the garden. The gardeners should take care of it, but they will not protect the garden by building walls. A nice small garden surrounded by high walls in order to prevent the jungle from coming in is not going to be a solution. Because the jungle has a strong growth capacity, and the wall will never be high enough in order to protect the garden.

The gardeners have to go to the jungle. Europeans have to be much more engaged with the rest of the world. Otherwise, the rest of the world will invade us, by different ways and means.

 

 

Ovaj citat je bez ikakvog islamofašističkog sečenja ili vađenja iz konteksta. Uporedi ga sa onim što je rekao u UN i videćeš koliko su to dva različita nastupa i konteksta. Ovo što je rekao u Brižu, sa posebnim akcentom na boldovano, je prvorazredni skandal za koji bi ga EU administracija, da je zaista takav "garden" slobode kao što on kaže, sutradan ujutro ljubazno zamolila da podnese ostavku i nastavi sa svojim kolonijalno-rasističkim poređenjima na nekom drugom mestu. Ali EU administracija nema problem sa takvim stvarima, a ako ga i ima onda ga rešava tako što se pravi da se ništa nije desilo i da niko ništa nije rekao. Zbog toga ovaj apsolutni ska-ndal od izjave ne možeš da pronađeš u tzv. "slobodnim medijima" nego ga prenose raznorazni opskurni izvori i islamofašisti pa se onda gložimo oko izvora umeasto oko sadržaja. 

 

Primetićeš i da postoji ogromna razlika u političkoj težini mesta na kojima se ove dve izjave daju. Pred Savetom bezbednosti UN ide izbalansirana priča, a pred Diplomatskom akademijom u Brižu, gde ima neuporedivo manje kamera i medijske pažnje, matori supremacista može da se opusti i razveže jezik malo više nego u UN. I onako nema ko da izvesti o tome, a još manje da ga pozove na odgovornost za ovako jeziva poređenja, tako da ga ništa ne košta.

  • +1 9
Link to comment
×
×
  • Create New...