Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

44 minutes ago, Anduril said:

Demokratske partije u EU moraju vec jednom jasno da definisu gde su im granice preko kojih ne prelaze kad su fasisti u pitanju, i na unutrasnjem i na spoljnom planu.


Sta ih u tome sprecava, po tvom misljenju? 

Link to comment
1 hour ago, Kampokei said:

 

Hoce li biti vanrednih izbora?

 

Ankete u Austriji su prilicno precizne:

 

image.png.1db0b366d75bc26da02e9ef52defad31.png

 

Plavi i crni su sile mraka manje vise. Uz to i ovaj MFG (anti vaxeri) ali mislim da je mala sansa da oni mogu preci cenzus.

 

Crveni imaju na celu Pamelu Rendi-Wagner koja na papiru i nije los kandidat ali je ljudi generalno ne vole jer je previse streber i udaljena od obicnog coveka. Uz to nekako ne odaje utisak da je "street smart" i cesto je preveslaju iz drugih partija u diskusijama. Takodje je imala par gafova (vecere u skupim restoranima  po Azurnoj obali) koje su ljudi upamtili. Na drugoj strani vecina ljudi je totalno zaboravila ucesce plavih klovnova u Ibica aferi. Ja posle odlaska Sebastiana jos nisam sreo coveka koji otvoreno podrzava crni (sada tirkizni) OVP. Ono sto njih odrzava u vlasti su zeleni. Oni nemaju skoro nigde lokalnu vlast i podrzavace narodnu partiju skoro sigurno do kraja mandata. Crveni sa Pamelom opet isto ne zele nikako jos jedan poraz jer su ga onda ugasili totalno a ovih 28% im ne garantuje ni blizu sigurno ucesce u vlasti. Zato i ne traze vanredne nego cekaju da sledeca afera ispliva i onda ce krenuti valjda sa tim zahtevom.

 

Inace u Austriji postoji tzv. Untersuchungsausschuss. To je parlamentarna komisija koja pokusava da istrazi "probleme" (uglavnom razne afere) koje su u nacionalnom interesu. Na celu te komisije za istrazivanje afere u vezi Kurca je Wolfgang Sobotka, koji je inace najmocniji covek u OVP. :smiley_hail::laugh: Jedino sto je stvarno fantasticno je kad izadje po novinama izvestaji sa tih zasedanja i ispitivanja svedoka. Deca u vrticu bi imala bolje "isprike". :fantom:

 

I dalje mislim da ce uz pogorsanje ekonomske situacije i jos jednu malo jacu aferu verovatno doci do vanrednih sledece godine.

 

 

 

Edited by bags
  • +1 1
  • Hvala 5
Link to comment

Mislio sam da bi se neka crveno-zeleno-NEOS koalicija mnogo lakse ostvarila posle vanrednih izbora, ali po ovim anketama to bas i nije tako. A ne cudi me to da Sobotka istrazuje Kurza, OVP su teski mufljuzi, igra se valcer i nose se trodelna odela, ali negde u dubini balkanstina.

Link to comment

Jesu nabavili crveni nekog našeg predstavnika konačno? U moje vreme tamo, plavi su već ohoho imali naših u svojim redovima a crni su doveli drugarovog drugara baš tih godina i dali mu relativno visoku poziciju u skupštini grada. 

 

 

 

Link to comment
36 minutes ago, Redoran said:

Here, Bruges is a good example of the European garden. Yes, Europe is a garden. We have built a garden. Everything works. It is the best combination of political freedom, economic prosperity and social cohesion that the humankind has been able to build - the three things together. And here, Bruges is maybe a good representation of beautiful things, intellectual life, wellbeing. 

The rest of the world – and you know this very well, Federica – is not exactly a garden. Most of the rest of the world is a jungle, and the jungle could invade the garden. The gardeners should take care of it, but they will not protect the garden by building walls. A nice small garden surrounded by high walls in order to prevent the jungle from coming in is not going to be a solution. Because the jungle has a strong growth capacity, and the wall will never be high enough in order to protect the garden.

The gardeners have to go to the jungle. Europeans have to be much more engaged with the rest of the world. Otherwise, the rest of the world will invade us, by different ways and means.

 

Ovaj citat se moze pripisati nekim vrlo poznatim istorijskim licnostima bez ikakvih problema.

Link to comment

Svijet se kaže Džungla, a Evropa je Tvrđava :puke:

 

 

Srećom, pa u Evropi ne važi pravo jačeg :fantom:

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment

@Kampokei

NEOS je u Becu u vlasti ali apsolutno su neprimetni. Osim kada dele deci svoje pink balone na nekim dogadjajima. Beate Meinl-Reisinger na celu NEOS-a je odlican politicar i prava je steta sto nije u nekoj velikoj partiji. Medjutim NEOS bi lako mogli da budu veliko razocarenje na izborima. Nisu uspeli izbaciti nikoga novog a da se prepoznatljiv, a pocetni entuzijazam im opada. Jedino sto im ide u korist su glasovi mladih biraca. Cerka od kolege je u toj prici i organizuju masovno neke feste, putovanja i aktivnosti na univerzitetima.

 

OVP je SNS na stereoidama poguran novcem stare elite. Kako priroda odradjuje svoje ( 3 glavna donatora na proslim izborima su bili 90+) i njima ce padati popularnost. Koliko su oni u kanalu najbolje govori da su postavili spodobou poput Laura Sachslehner za generalnog sekretara. :isuse: 

 

SPO ima problem da ne mogu naci dobrog lidera. Doskozil je obecavao ali ga je zeznuo nestanak glasa. Rendi je korektna ali mislim da SPO sa njom na celu ne moze do fromiranja vlasti.

 

@Mos

Nasi (gde ubrajam celu SFRJ) beze od SPO kao djavo od krsta. :D Ja sam predlagao zeni da se ukljuci u SPO jer bi napredovala jako brzo. (zena, majka, kraljica, odlican primer za punu integraciju) Mislila je da sam puko kao Cedaj...

 

 

 

 

Edited by bags
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, bags said:

Nasi (gde ubrajam celu SFRJ) beze od SPO kao djavo od krsta. :D Ja sam predlagao zeni da se ukljuci u SPO jer bi napredovala jako brzo. (zena, majka, kraljica, odlican primer za punu integraciju) Mislila je da sam puko kao Cedaj...

 

 

 

 

 

Beže jer nema ko da im pridje već 25 godina. Preuzeli su ih plavi još za vreme Štrahe-a jednostavnom logikom: vidi koliko nepobranih birača. Onda su i crni skapirali da postoji jedan ceo rezervoar glasova koji se trenira već godinama da budu plavi, pa su i oni našli par ljudi da im pošalju na kafu pred izbore. Samo su crveni suviše ponosni da se spuste na te grane da neki njihov predstavnik ode na Cecin koncert. Jebeno je spustiti se toliko nisko za glasove, koji ionako nisu tvoji. Ja mislim da nikad nije kasno jer su vremena fluidna i sve se menja od godine do godine. Nastavi da ubedjuješ ženu svakako. :D 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Anduril said:

Ko nadire u EU? Pa nacionalisti i fasisti potpomognuti vec decenijama KGB-ovcima u Kremlju. 

Ne nadire desnica u EU, već izvire u njoj. Priče da je jačanje desnice u EU i SAD posledica uticaja spolja su zgodne za prikrivanje sistemskih problema u EU i SAD. Treba biti stvarno idiot pa iskreno poverovati da u EU glasaju za desnicu, jer je podržava Putin. Molim vas da me ne uveravate da Putin podržava desnicu. To su dve potpuno različite stvari. On donosi glasove kod Srba i možda kod Bugara. 

  • +1 4
  • -1 2
Link to comment

Arctic-Circle-01.jpg

 

Godisnja skupstina Arctic Circle Assembly, Reykjavik, 12 – 16. oktobar 2022.

Konfrontacija izmedju visokog NATO zvanicnika, holandskog admirala po imenu Rob Bauer, inace trenutno predsedavajuceg NATO Military Committee, povodom dela govora imenovanog koji se odnosio na Kinu:

Quote

China... doesn’t share our values and undermines the rules-based international order

I kineskog predstavnika, He Rulonga, koji je smatrao za potrebno da uskoci:

Quote

Admiral, with due respect, your speech and remarks is filled with arrogance...


Admiral je k'o svaka vojska momentalno skrenuo sa teme:

Quote

I have a question for you, because you underline the principle of sovereignty and the importance of the internationally recognized borders in the world... I am correct, isn’t that true? Yeah. So why is it possible then that China still is not condemning Russia’s attack in Ukraine?

Aplauz u sali.


Replika Kineza:

Quote

China’s view of the Ukraine crisis includes a historic perspective and the world needs to understand the root cause...

I njen zavrsni deo, da je u sadasnjoj situaciji:

Quote

China the peacemaker in the world.

Smeh u sali.


 


 


 


 

 

  • Hvala 3
Link to comment

Hehe cuj Kremlj utice na desnicu u Evropi.Skandinavija i Nemacka pa tu bi CIA i domace sluzbe nasle deset kopejki da su poslate pismom od tetke iz Petra.Da podrzavaju razne opskurne basibozuke po Balkanu,to da.Ali po NATO zemljama,to je bas onako decija bajka

Link to comment
9 minutes ago, Moonwalker said:

Nista Salvini, nista Le Pen, nista Austrijanci, nista Brexit...

 

Sve same bajke...

To su sve domaci proizvodi.Mislis li zaista da im svakog 12. u mesecu stigne koferta ili na neki offshore racun legne para od Ujka Putina?Ovde odredjeni bi da dokazu da su gore pobrojani proizvod Kremlja.I da nema te agende ,u Evropi bi sve odreda bile soc.demokrate .

Edited by askeladden
  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, askeladden said:

To su sve domaci proizvodi.Mislis li zaista da im svakog 12. u mesecu stigne koferta ili na neki offshore racun legne para od Ujka Putina?

 

Jesu, sve samo i strogo finansirano od love iz slamarica, zato prvo koleno KGB uslo u Dom Lordova. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
×
×
  • Create New...