Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

3 minutes ago, Moonwalker said:

 

Jesu, sve samo i strogo finansirano od love iz slamarica, zato prvi koleno KGB uslo u Dom Lordova.

Aha,a ne mislis da bi taj  bio zgodan predstavnik reformisane Rusije Nakon smene rezima i da nasledi Putina jednog dana?Ne postoji sansa da je on cvetic iz druge baste,ili se CIA ne bavi takvim stvarima?

Link to comment
7 minutes ago, askeladden said:

Aha,a ne mislis da bi taj  bio zgodan predstavnik reformisane Rusije Nakon smene rezima i da nasledi Putina jednog dana?Ne postoji sansa da je on cvetic iz druge baste,ili se CIA ne bavi takvim stvarima?

 

Nemam pojma, meni se uopste ne cini tako, ali ti ocito znas da je drugacije...

Edited by Moonwalker
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:

 

Nemam pojma, meni se uopste ne cini tako, ali ti ocito znas...

 

Ne znam ni ja ali nisam tako samouveren u svom neznanju

Link to comment
11 minutes ago, askeladden said:

Ne znam ni ja ali nisam tako samouveren u svom neznanju

 

Nista, ja cu ostati samouverena u svom neznanju i neinformisanosti. 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Moonwalker said:

Nista Salvini, nista Le Pen, nista Austrijanci, nista Brexit...

 

Sve same bajke...

Matori LePen je bio desnica jos dok je Putin vozio taksi po Peteru. 

 

Nemacka desnica AfD su mesavina CDU gubitnika i "umivenih" NPD-ovaca. Uzgred, NPD je osnovan 1964, dok je Putin za pacije brabonjke mislio da su m&m bombone.

 

Putin je kriv za mnogo stvari, i sigurno da u raznim desnicarima vidi saveznike, a neke mozda i finansira. Ali je desnica mnogo starija od njega i vrlo je autohtona.

  • +1 8
Link to comment

naravno da je desnica  u it i fra autohtona ali to nam nista ne govori o njoj u posljednjoj deceniji ili koju godinu duze.

putin i salvini su imali bliske odnose, o tome se pisalo i prije ovog novog cia izvjestaja sa cifrom koju rusija izdvaja za eu desnicu. mislim da na foreign policy (ali nisam 100% sigurna da je tu, a sad nemam vremena da trazim) ima long read sa linkovima na ozbiljne medije i njihova istrazivanja o ita-ru vezi, bogami dosta detalja je tu, tekstovi su stari par mjeseci. ako naidjem opet, postavicu.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Leia said:

Sta ih u tome sprecava, po tvom misljenju? 

Sacu da ti kazem... :D

Sprecava ih decenijama vec generisano slepilo, ubedjenost da zive u najboljem od svih mogucih svetova, zacinjeno - sto se desnicarenja/fasizma tice - seirenjem i izjednacavanjem totalitarizamatm pod koje su sakrili unistenje ne samo nove, autenticne levice - kao dokazano jedinog pravog protivnika nadirucem fasizmu - nego i samog njenog nastanka.

Uglavnom tako sto su izjednacili komunizam, tacnije takozvani realsocijalizam sa levicom kao drustvenom snagom.

Naravno, dezurni neprijatelj se uvek nadje da im bude pri ruci: danas Putin i Rusija, koji - na stranu sto ne mogu da se sastave u 1 Ukrajini ili da u njoj instaliraju/finansiraju vlast po svom ukusu - postizavatm da bira americke predsednike, finansira evrodesnicu... :isuse: 

/mod edit, otprilike: @Anduril i oni koji bi se slozili s njim/ u tome ne vide, ili bice da vide odlicno, malecku protivurecnost: bas kao sto ne vide protivurecnosti sopstvenih stavova - cini mi se da je tim povodom otvoren i topik ovde - u kojima zagovaraju ni manje ni vise - potrebu, tacnije nuzdu - kontrole stampe i uopste medija... :isuse: 

Sve u svemu, toliko su devalvirali sam fasizam kao pojavu, razbacivali se njime na sve strane, da prica - nedajboze - ne moze da se zavrsi drugacije nego kao ona prica o cobaninu koji je iz zezanja uzbunjivao selo kaobajagi pojavom vuka, da bi na kraju, kada se vuk zaista pojavio - vladao opsti muk.

Za neverovati je ubedjenost Velsovih Eloja da ce najrazvijeniji deo sveta ostati cvetna basta, dok ce Morloci da ostanu ispod zemlje.

/mod edit, otprilike: @Moonwalker i oni koji bi se slozili s njom/ se cude odakle desnica, a koliko pre par dana su tvrdili, da ne trazim sad, da boze moj, nema problema sto se proizvodnja za male pare i jeftinom radnom snagom iz Kine seli, tacnije vraca u Nemacku: recima, otprilike pa sta, naucice Svabo ponovo srafcigerom....

Hoce, naravno: ali kakav bre i koji Kremlj je potreban za procvat desnice od drustva koje je - zahvaljujuci zahuktalom i nicim ogranicenom kapitalizmu - vraceno decenije u nazad - Hitler nije dosao na vlast kada je svaka nemacka porodica imala 2 auta i letovala na Mediteranu, nego kada je pukla pre svega srednja klasa, rasadnik fasizma....

Da bi smo danas, sa sve svim i svacim, od Korone na dalje, prisustvovali ne samo urusavanjima svega i svacega, nego i pre svega - sirenju straha*) od buducnosti i potrebe krda da bezi, sklanja se pod suknju jakog, onog ko nudi jednostavnatm resenja.

I zove se - Desnica... :D 

Mani bre...:sleep:

 

 

Edit: *) da ne ostane nejasno: straha od Korone, Rusije, nestasice energenata, ekonomske krize, rata, izbeglica..., sve pojave sa kojima je nista lakse manipulisati i na kojima se tek moze graditi - od suzavanja/ukidanja prava na abortus, do tolerancije na rezime poput Orbanovog.

Ili vucicevog...

  • +1 4
  • Hvala 3
Link to comment

Da li stvarno neko iskreno veruje da desnica u EU jača zbog Putinovog uticaja? Ono, Nemačka, Francuska, Skandinavija :isuse:  

Promiče vam da su se razne socijalističke i socijaldemokratske partije odrekle zalaganja za socijalna prava i izgubile glasove? U većini zemalja bila je jedna jaka konzervativna partija i jedna socijaldemokratska. Obično je tu bila i neka liberalna, poprilično slabija od njih. A onda su socijaldemokrati/socijalisti/laburiti rešili da budu liberali i izgubili većinu glasača. Desnica jača zahvaljujući tome i ostalim unutrašnjim razlozima. 

Ali ne, u rajskoj bašti ne mogu da nastanu problemi, sigurno su uvezeni. Sve je to organizovao Putin.

  • +1 7
Link to comment
9 minutes ago, morgana said:

istrazivanja o ita-ru vezi...

Nemoj, bolje... :D

U roku od odmah, pojavice se rezultati istinskih jos jacih istrazivanja o ita/SAD vezi, razni Gladio-i...

Sve da postoje, pogotovo u obimu i uticaju koji im se pripisuje, jedno je sigurno: strani uticaji ne padaju s neba - naslanjaju se na postojece drustvene slojeve, iz bilo kog razloga - od materijalnog do ideoloskog - spremne da se na njih oslone ili od njih ovajde.

Bez toga - dzaba milijarde bacene od strane donatora...

 

Obaska sto se setih sa kakvom se sprdnjom, i ovde na forumu, odnosilo prema svojevremenim tvrdnjama da Rusitm prckaju po CG...

Bice da su zaista prckali, ali - to nije isto... :D 

Link to comment

aj ne zajebavaj me, eno i prije 3-4 g u italiji su po medijima bili tekstovi o tome da salvinija finansira putin

 

a da, sve je to laž, ja sam naivna, zapad™ uvijek  laže, rusija manje, a ti si u pravu

 

i te truizme o autohtonosti nacionalizma pliz... more je plavo.

Edited by morgana
Link to comment
10 minutes ago, duma said:

Da li stvarno neko iskreno veruje da desnica u EU jača zbog Putinovog uticaja? Ono, Nemačka, Francuska, Skandinavija :isuse:  

Promiče vam da su se razne socijalističke i socijaldemokratske partije odrekle zalaganja za socijalna prava i izgubile glasove? U većini zemalja bila je jedna jaka konzervativna partija i jedna socijaldemokratska. Obično je tu bila i neka liberalna, poprilično slabija od njih. A onda su socijaldemokrati/socijalisti/laburiti rešili da budu liberali i izgubili većinu glasača. Desnica jača zahvaljujući tome i ostalim unutrašnjim razlozima. 

Ali ne, u rajskoj bašti ne mogu da nastanu problemi, sigurno su uvezeni. Sve je to organizovao Putin.

 

tu jedno ne negira drugo

 

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Meazza said:

Plus svi znaju i da je Trampa Putin doveo na vlast.

 

A onda putin preko tranpa preko benona finansira razne raduloe diljem Evrope i krug se zatvara. Poprilično moćan 4d šah za nekoga ko ne može da napapirči pola miliona vojnika u zemlji od 140 miliona ljudi.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, desboj said:

 

A onda putin preko tranpa preko benona finansira razne raduloe diljem Evrope i krug se zatvara. Poprilično moćan 4d šah za nekoga ko ne može da napapirči pola miliona vojnika u zemlji od 140 miliona ljudi.

Nume da prebroji koliko raketa ima i zaboravi 20K vojske na pogresnoj strani Dnjepra hehheeh

Link to comment
×
×
  • Create New...