Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

40 minutes ago, morgana said:

aj ne zajebavaj me, eno i prije 3-4 g u italiji su po medijima bili tekstovi o tome da salvinija finansira putin

Ne znam kako da na ovo odgovorim: mislim, po medijima ima svakakvih tekstova, uzimati ih kao argument, pa jebiga...

Sve i da je tacna prica o ruskom uticaju na sirenje evrodesnice - presudna nije i na to i samo to sam pokusao da skrenem paznju.

 

Quote

a da, sve je to laž, ja sam naivna, zapad™ uvijek  laže, rusija manje, a ti si u pravu

Ovo vec nije fer: jebe mi se i za zapad i za Rusiju, jos manje sam hteo da se guram s tobom oko toga ko je u pravu, ali 'ajde...

Siguran sam da ne mozes, nemas prava uostalom, da me, sto se foruma tice, upises u bezrezervne branioce i jednih i drugih...

Gresis dusu.

 

Quote

i te truizme o autohtonosti nacionalizma pliz... more je plavo.

Nacionalizam je ili autohton ili - nije nacionalizam.

Da li ce ga neko spolja iskoristiti, pogurati za svoje potrebe - primera onoliko - druga je stvar.

A more je plavo nacionalizam je autohton treba ponavljati i ponavljati bez prestanka: iz prosotg razloga sto, narocito kada dobije preko nosa, njanjav kakav vec u sustini jeste, najbolje voli da se krije iza prica o stranim uticajima, izdajama ovog ili onog stranog drzavnika, prodao Cercil Drazu, taj rad...

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

brt, hvala ti, da mi nisi rekao evo ne znam...

 

Quote

 

Ovo vec nije fer: jebe mi se i za zapad i za Rusiju, jos manje sam hteo da se guram s tobom oko toga ko je u pravu, ali 'ajde...

Siguran sam da ne mozes, nemas prava uostalom, da me, sto se foruma tice, upises u bezrezervne branioce i jednih i drugih...

Gresis dusu.

 

 

 

 

ovdje ako sam pogrijesila izvinjavam se, ali  ti nisi fer i nastupas arogantno. sposobni smo, zamisli, i mi sa drugacijim stavom za kriticko citanje medija, da ne kazem medijski smo pismeni. drugacije receno, vrijedjas, doduse suptilno, ali time ne manje nego da vrijedjas otvoreno.

 

i sta si mi u stvari rekao - da putinov uticaj na salvinija/desnicu nije odsudan, bilo bi je i bez njega? pa time mi nista nisi rekao.

 

edit, dodatno, komican je taj narativ po kome se medijima u medijski posrednovanoj realnosti apsolutno ne moze vjerovati, nego samo rijetki od nas na forumu koji imaju direktan spoj na izvor znaju, jer su znalci.

 

 

Edited by morgana
Link to comment
13 minutes ago, morgana said:

kaze da ga ne voli i optuzuje salvinija za saradnju s njim, lol, jos autohtoniji fasizam

Dakle, u Italiji fašisti uprkos Putinu. Ali, u Nemačkoj svi nacisti imaju Putinovu sliku na zidu. Najomiljenije su one s petokrakom. :ajde:

Putin se, tamo gde stvarno ima uticaj, mnogi više oslanja na ex komuniste nego fašiste. 

Tako je u celom ex SSSR, tako je i u Srbiji.

Posle puča u Ukrajini su zabranjena proruska partija i komunisti.

 

P.S.

Šta mislite da li u ukrajinsku stranu legiju idu glasači građanskih partija, ili ekstremne desnice?

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, morgana said:

brt, hvala ti, da mi nisi rekao evo ne znam...

:D

Repetitio est mater studiorum...

 

E, stvarno izvini, ni kao primisao mi nije bilo da te izvodim na put - uostalom, citam te/citas me na forumu - jednostavno sam hteo da stavim naglasak na sustinu problema: atrofirani, sa poprilicnim zakrecenjem krvnih sudova, 'oce to kada se omatori i uljuljka u sopstveno savrsenstvo, evropski liberalizam i socijaldemokratija :isuse: su danas u Rusiji nasli (jos jedno) sredstvo, dezurnog krivca, kojim ce da spinuju i na kratko bojim se odloze suocavanje sa slabostima samog sistema koje su vise nego ocigledne.

Uostalom, i Rusija pod Putinom je deo opste evropskog skretanja u desno, simptomi se razlikuju samo u detaljima i istorijskom nasledju na kojem svako neguje, pazi i mazi sopstveni nacionalizam i desnicarenje, sa svim pratecim pojavama.

Samo utoliko je tvrditi da je u Rusiji izvor danasnjeg trenda idenja u desno ipak malo preterano: bice da uzroke treba traziti (i) na drugim stranama...

 

 

Edit: ne videh tvoj edit dok sam kuckao:

Quote

drugacije receno, vrijedjas, doduse suptilno...

Ne znam kako si ovo procitala, ako je ma i zalicilo na to - izvini.

Gresis dusu, kao sto rekoh.

Edited by namenski
  • +1 1
Link to comment

sve ok, ne slazemo se sasvim ali na to vec ne mogu imati primjedbe principijelno govoreci. tj mogu ali su one druge vrste :)

Edited by morgana
Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

bilo kakve ideologije

Svet je danas bez bilo kakve ideologije sto je (jos samo) jedan od razloga sto u drustvima sa slabijom demokratskom tradicijom religija/crkva dobijaju na znacaju, od Islama do danasnjih evrozastranjivanja.

Ali pod #1 treba se setiti cinjenice da su WW1 povele i vodile drzave cije su se ideologije, ako uopste, razlikovale u nijansama.

I to ga vodile bas onako krvnicki.

Link to comment
7 hours ago, bags said:

 

Ankete u Austriji su prilicno precizne:

 

image.png.1db0b366d75bc26da02e9ef52defad31.png

 

Plavi i crni su sile mraka manje vise. Uz to i ovaj MFG (anti vaxeri) ali mislim da je mala sansa da oni mogu preci cenzus.

 

Crveni imaju na celu Pamelu Rendi-Wagner koja na papiru i nije los kandidat ali je ljudi generalno ne vole jer je previse streber i udaljena od obicnog coveka. Uz to nekako ne odaje utisak da je "street smart" i cesto je preveslaju iz drugih partija u diskusijama. Takodje je imala par gafova (vecere u skupim restoranima  po Azurnoj obali) koje su ljudi upamtili. Na drugoj strani vecina ljudi je totalno zaboravila ucesce plavih klovnova u Ibica aferi. Ja posle odlaska Sebastiana jos nisam sreo coveka koji otvoreno podrzava crni (sada tirkizni) OVP. Ono sto njih odrzava u vlasti su zeleni. Oni nemaju skoro nigde lokalnu vlast i podrzavace narodnu partiju skoro sigurno do kraja mandata. Crveni sa Pamelom opet isto ne zele nikako jos jedan poraz jer su ga onda ugasili totalno a ovih 28% im ne garantuje ni blizu sigurno ucesce u vlasti. Zato i ne traze vanredne nego cekaju da sledeca afera ispliva i onda ce krenuti valjda sa tim zahtevom.

 

Inace u Austriji postoji tzv. Untersuchungsausschuss. To je parlamentarna komisija koja pokusava da istrazi "probleme" (uglavnom razne afere) koje su u nacionalnom interesu. Na celu te komisije za istrazivanje afere u vezi Kurca je Wolfgang Sobotka, koji je inace najmocniji covek u OVP. :smiley_hail::laugh: Jedino sto je stvarno fantasticno je kad izadje po novinama izvestaji sa tih zasedanja i ispitivanja svedoka. Deca u vrticu bi imala bolje "isprike". :fantom:

 

I dalje mislim da ce uz pogorsanje ekonomske situacije i jos jednu malo jacu aferu verovatno doci do vanrednih sledece godine.

 

 

 

Samo da dodam zanimljivost da je u Gracu na vlasti Komunistička Partija Austrije tj. ne da su na vlasti nego su najjači i imaju gradonačelnicu. Najveći koalicioni partner su im Zeleni ali je i fašovski FPÖ takođe sa njima i ima jednog člana gradske vlade. E, oni (komunisti) baš, baš hvataju "naše". Ne da će da se pojave na koncertu Cece nego oni organizuju event sa nazivom Yugo Fešta i dovedu Crvenu Jabuku da svira i dele burek i pitu. 

Edited by Heaviside
  • Haha 3
Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

Samo da dodam zanimljivost da je u Gracu na vlasti Komunistička Partija Austrije tj. ne da su na vlasti nego su najjači i imaju gradonačelnicu. Najveći koalicioni partner su im Zeleni ali je i fašovski FPÖ takođe sa njima i ima jednog člana gradske vlade. E, oni (komunisti) baš, baš hvataju "naše". Ne da će da se pojave na koncertu Cece nego oni organizuju event sa nazivom Yugo Fešta i dovedu Crvenu Jabuku da svira i dele burek i pitu. 


Što je i potpuno logično ako si politička partija sa ljudima na terenu. Mi svi ovde slušamo samo rani post-pank i acid jazz pa nam je smešna Crvena jabuka, ali zato fašovi imaju glasove naših. 

  • +1 1
Link to comment
On 16.10.2022. at 20:05, Braća Strugacki said:

 

problem je sa postom kada je tačan i netačan u isto vreme

 

.

 

Das ist nicht nur nicht richtig; es ist nicht einmal falsch!

 

.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, bags said:

OVP je SNS na stereoidama poguran novcem stare elite.

 

Onda su FPO Hilter, Bimmler i Ron Vibbentrop lično:

 

40ruuy.jpg

 

Kad reče desnica, kako se siroma late Haider-a ne setiste...

  • Haha 1
Link to comment
30 minutes ago, Mos said:


Što je i potpuno logično ako si politička partija sa ljudima na terenu. Mi svi ovde slušamo samo rani post-pank i acid jazz pa nam je smešna Crvena jabuka, ali zato fašovi imaju glasove naših. 

Komunisti u slučaju nas Štajeraca,  ne fašovi. Nemam ništa protiv, naprotiv. Simpatično mi je na više nivoa. Nisam fan Crvene Jabuke ali me nije ni blam da se to pokaže kao "naš" mejnstrim, za razliku od Cece. Bureka sam već fan. Dovode oni i neke naše ozbiljnije umetnike i generalno mi se sviđa kako rade što se odnosa prema jugosima tiče. Još da ispune obećanje o o besplatnim vrtićima i ima da se ispišem iz ljubitelja kapitalizma :D

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...