Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

35 minutes ago, zorglub said:

Onda su FPO Hilter, Bimmler i Ron Vibbentrop lično:

 

FPO ima uzasan kadar. Usudjujem se da kazem da su totalno bezopasni u pogledu fasizma jednostavno jer su nesposobni za bilo sta.

Oni ce uvek imati svoj procenat bez obzira  kakvu politiku vode jer zastupaju ljude kojima to nije bitno. Vazno je da su za austrojsku stvar i kontra crvenih/plavih.

OVP je tu prilicno zajebaniji jer imaju finansijsku podrsku od najbogatijih (i to i old i new money!) a uz to imaju dovoljno iskonski zlih politicara u svojim redovima.

Ja bih puno vise voleo da FPO ima 30% a OVP 10 %.

 

 

Link to comment
On 16.10.2022. at 19:23, Anduril said:

 

Pa sad, u poredjenju sa EU, tj. standardom, ljudskim pravima i nivoom kooperacije izmedju razlicitih drzava, vecina sveta jeste dzungla u kojoj je sve to ugrozeno.

Ovaj iranski propagandista naravno smatra da Iranska tamnica nije dzungla, ali, predlozio bih ti zato da kao zena ili homoseksualac to iskusis na soptvenoj kozi.

Zabavno je kako se takvi likovi zale na kolonijalizam, a porobili su soptveni narod. Isto kao i oni u Moskvi ili raznim drugim autokratijama.

 

.

 

Lik sa tvita nize sigurno nije iranski propagandista...A katalonac je totalno izgubljen  u poslednjih par nedelja, sa serijom idiotskih izjava, pa je i sad  samo citirao Roberta Kagana , neocon advokata iz WP...

Ovo je upuceno mladim diplomatama na korak do zestokih planetarnih promena i govori prilicno jasno o tome kako, gde i s kim  EU vidi sebe u okviru onog sto dolazi...

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, morgana said:

naravno da je desnica  u it i fra autohtona ali to nam nista ne govori o njoj u posljednjoj deceniji ili koju godinu duze.

putin i salvini su imali bliske odnose, o tome se pisalo i prije ovog novog cia izvjestaja sa cifrom koju rusija izdvaja za eu desnicu. mislim da na foreign policy (ali nisam 100% sigurna da je tu, a sad nemam vremena da trazim) ima long read sa linkovima na ozbiljne medije i njihova istrazivanja o ita-ru vezi, bogami dosta detalja je tu, tekstovi su stari par mjeseci. ako naidjem opet, postavicu.

 

Aman-zaman, jasno je da Rusija pomaze desnicu al i nije Ruijsa UZROK porasta desnice.

To je nivo onoga da je Nemacka uzrok oktobarske revolucije jer je prosvercovala vozom Lenjina u Rusiju.

 

A za Trampa i SAD je jos smesnije.

 

To je trazenje zrtvenog jarca da se nebi gledalo, kako se to moderno kaze, u sopstveno dvoriste.

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, bags said:

Oni ce uvek imati svoj procenat bez obzira  kakvu politiku vode jer zastupaju ljude kojima to nije bitno. Vazno je da su za austrojsku stvar i kontra crvenih/plavih.

 

Crvenih/crnih valjda? Sve ok, lapsuus.

Čekaj, zar OVP nije sad neka pastelna boja?

 

10 hours ago, bags said:

OVP je tu prilicno zajebaniji jer imaju finansijsku podrsku od najbogatijih (i to i old i new money!) a uz to imaju dovoljno iskonski zlih politicara u svojim redovima.

Ja bih puno vise voleo da FPO ima 30% a OVP 10 %.

 

Brt ja ne bih. Zajebi, kao da ne znamo iz ličnog primera šta se dobija kad konzervativce zameniš "nesposobnim" mračnjacima.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

Aman-zaman, jasno je da Rusija pomaze desnicu al i nije Ruijsa UZROK porasta desnice.

To je nivo onoga da je Nemacka uzrok oktobarske revolucije jer je prosvercovala vozom Lenjina u Rusiju.

 

A za Trampa i SAD je jos smesnije.

 

To je trazenje zrtvenog jarca da se nebi gledalo, kako se to moderno kaze, u sopstveno dvoriste.

 

ako nisam tri puta napisala da je desnica u evropi autohtona, nisam nijednom, i ti to znas jer znas da citas ali te taj fakat ne sprjecava da moj post iskoristis za slagvort. nemoj, bezveze je.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Čekaj, zar OVP nije sad neka pastelna boja?

 

Lapsus. Naravno crni. Sad su tirkizni ali zauvek ce ostati kod vecine ljudi kao crni.

 

1 hour ago, zorglub said:

Brt ja ne bih. Zajebi, kao da ne znamo iz ličnog primera šta se dobija kad konzervativce zameniš "nesposobnim" mračnjacima.

 

Ne znam. Razumem dobro tvoj strah ali meni su crni puno vise sposobni za napraviti pravo zlo i povuci za sobom masu umerenih. Mada i oni sa trenutnom postavkom su jako tanki.

 

Problem je sto crvenim treba brutalno dobar rezultat (oko 30 %) da bi mogli formirati vladu. Sta im  mozda moze jos pomoci je dosta malih partija koje nece preci cenzus. ( komunisti, Bier partei i sl.)

 

Link to comment
6 hours ago, Budja said:

U, pa Borel ima istoriju.

 

 

 Nije valjda da optužuješ rođenog socijalistu da kontinuirano ne zna koje mu reči izlaze iz usta? 

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Venom said:

 Nije valjda da optužuješ rođenog socijalistu da kontinuirano ne zna koje mu reči izlaze iz usta? 

Mozda je on rasista,nadlezne institucije da istraze i istrazice,ali Putin…

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, namenski said:

Sacu da ti kazem... :D


Sve u svemu, toliko su devalvirali sam fasizam kao pojavu,


Ma i kamen bi pokvarili! :lolol:
 

Blagodarim na odgovoru, imas interesting points, ali me zaista zanima i sta misli @Anduril, ako bude voljan da odgovori.

  • +1 1
Link to comment
On 17.10.2022. at 21:00, bags said:

Ja bih puno vise voleo da FPO ima 30% a OVP 10 %.

 

Aged like milk:

 

https://i.redd.it/fmcjnmsutru91.jpg

 

Quote

Sta Emili abortira, rodi Aisa. :isuse:

 

Edited by bags
  • Tužno 1
Link to comment
×
×
  • Create New...