Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

gledao sinoć, šta znam, čini mi se održan nivo iz prethodnog dela. ima standardna porcija gluposti, standarno loši komik rilifovi (uglavnom ljudski, roboti i životinje mnogo duhovitiji), smeta tu još svašta nešto, čini mi se najviše neiskorišćenost potencijala za zlo adama drivera, i uopšte odnos kylo rena i ray. sve u svemu u 2017. godini teško da možeš da očekuješ mnogo bolje.

Link to comment

Otišao sam u bioskop bez nekih posebnih očekivanja, ali nažalost i to je bilo malo ne razočarati se... 

Film je kako sam i očekivao, nažalost, urađen u maniru svih modernih blokbustera: bum tras, fancy eksplozije i eksploatacija modernih dostignuća CGI-a, patetika za izvoz i duhovitost koja funkcioniše na dva načina: radi decu do petog osnovne i nepogrešivo detektuje 2, 3 najveća tupana u bioskopu. I pored svega toga, najveći problem je nekoherentna priča i stupidni momenti zapleta. Jednostavno, jedna stvar je poprilično očigledna: dizniju se jebe za franšizu, za old school fanove i njima slične. jasno je da je bitan samo profit i u takvoj situaciji teško očekivati bilo šta bolje kada  se gleda da se napravi film koji će imati po malo za svakoga ko će doći u bioskop. SW filmovi imho treba da budu dosta mračniji i ozbiljniji prikaz borbe dobra i zla, zato mi Osveta Sita i jeste najbolja, jel je ta mračnjačka nota najizraženija. Force Awakenes je za ovo remek delo.

 

Ne mogu da se osvrćem na glupe pojedinosti, većina je i spomenuta. Možda i najveći failj je cela priča Skajvokera koja je glupa do bola, mogu da zamislim kako bacanje lajt sejbera deluje na hard core fanove (mislim na one BAŠ hard core fanove), svaki njegov postupak i rečenica su mi besmisleni i pogrešni. Red Džedaja ne treba da postoji, treba da umre, tralala, da bi se na kraju dezintegrisao umesto da pomogne sestri i ostatku pokreta otpora, valjda je onoliko hologramisanje iscrpelo čoveka. 

Sve u svemu, jako klimavo, gomila prosečnih i loših i par zanimljivih i cool momenata te i titula najlošijeg filma u celoj franšizi.

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Ajant23 said:

Ma, daj, gde je crno održan nivo. Apsurdno...

misliš force awakens je mnogo bolji? ne znam, meni je isto, kao jedan film od 5 sati razbijen na dva dela.

Link to comment

Ma, nipošto to nije jedan film. The Force Awakens nije bio baš sjajan i daleko je bio od vrhova serijala kakvi su, meni lično: Imperija, Fantomska napast i Osveta Sita, svaki na svoj način...

 

Međutim, TFA je uspevao da održi kontinuitet franšize i nivo na koji se moglo vrlo lako nastaviti u narednom filmu i ponjovo sve dići (transformisati) na višu razinu. Međutim, koliko je Abrams bio sposoban da makar uradi ono za šta je bio plaćen, kada već nije više od toga, ovaj film je tuga i promašaj tolikih razmera da se slobodno može reći da je franšiza otišla do vraga i da tu više nema spasa.

 

Film je toliko loš, da jedino što Disney može da uradi jeste da ponovo snimi osmi deo franšize i ovaj film zaboravi. A, reditelju i scenaristi bi bilo najbolje da se žrtvuje u ekploziji poput mnogih njegovih slatkih epizodista, malih ljudi iz perspektive njegovih praznih kadrova konceptualnih pozadina i u vatrometu preporoda odjebe iz franšize...

Link to comment

FA je bio nešto zanimljiviji jer je tu bilo uvođenje novih likova koji nose franšizu (pre svega ray i kylo ren), ima i onaj efektan poslednji kadar, ali u suštini sve mi je podjednako ravno u oba filma. ovaj novi ima možda najveći problem sa tim što likovi više nisu novi, a nisu dovoljno razvijeni da budu zanimljivi, a nisu bili ni u FA realno. a ne pomaže ni to što hammill nije baš neki glumac.

 

jedini wtf momenat, koji totalno odudara od svega ostalog je pojavljivanje del toroa, ne uklapa se nikako. npr. laura dern je mnogo bolje prošla.

Link to comment

Del Toro je meni takva faca da može da se pojavi gde god. U suštini, jedna od boljih stvari u filmu je njegov casting. Nije odglumeo ne znam šta, al eto film je takav da se on samo pojavi pa da zaseni skoro sve njih.

Link to comment

 

10 minutes ago, MocaVukotic said:

FA je bio nešto zanimljiviji jer je tu bilo uvođenje novih likova koji nose franšizu (pre svega ray i kylo ren), ima i onaj efektan poslednji kadar, ali u suštini sve mi je podjednako ravno u oba filma. ovaj novi ima možda najveći problem sa tim što likovi više nisu novi, a nisu dovoljno razvijeni da budu zanimljivi, a nisu bili ni u FA realno. a ne pomaže ni to što hammill nije baš neki glumac.

 

jedini wtf momenat, koji totalno odudara od svega ostalog je pojavljivanje del toroa, ne uklapa se nikako. npr. laura dern je mnogo bolje prošla.

Ma, ti braniš princip žanrova kakvi su ratni film i melodrama, kao i subvreziju kroz njih, i kakvi nemaju šta da traže u Star Wars serijalu. Malo mi je apsurdno da se shvatajući tvoju premisu, pravimo ludi i da na silu održavaš neodrživu poziciju.

 

Naprosto, već sam ovde pominjao Nortropa Fryea i to su duge priče. Naravno, braneći ovakvu glupost od filma samo dalje podrivaš to što braniš...

 

Kao što reče Didro, sve je izašlo iz komedije, tragedija je dala samo melodramu. Frye nije nimalo slučajno komediju delio na staru komediju (Aristofan, parabaza) i na novu (Rim, Dubrovnik, Sterija, Nušić), pri čemu je jasno primećivao je ono što se danas prodaje za najnovije (subverzija, angažovani diskurs, socrealistički konstrukti), u stvari samo oživljanje stare komedije...

Edited by Ajant23
Link to comment
12 minutes ago, Mil@n said:

Del Toro je meni takva faca da može da se pojavi gde god. U suštini, jedna od boljih stvari u filmu je njegov casting. Nije odglumeo ne znam šta, al eto film je takav da se on samo pojavi pa da zaseni skoro sve njih.

super je del toro inače, ali ovde je nepotreban, razbija ilujziju, što će reći loš kasting, knjiški primer.

 

@ ajant

 

nisam čitao šta je pisano ranije, a iskreno nisam baš ni film gledao toliko pažljivo, tako da nemam ništa više da kažem osim tih par površnih utisaka gorenavedenih.

Link to comment

Pošto već toliko ljudi upoređuje The Force Awakens sa ovim, meni se prvi film dosta dopao, ali mnogo toga u njemu sam oprostio misleći i nadajući se da će drugi deo to popeglati ili dopuniti rupe i celine. Drugim rečima, dopao mi se, ali uz veliku veresiju, jer JJ jeste dosta udžejdžejisao mnogo stvari u TFA. Ceo zaplet sa Mega Multi Planet Destroyerom je bio smešan koliko je podsećao na Death Star ali je naravno morao da bude mnogo veći, jači i jebačkiji. Ono uništavanje 7-8-13-koliko već planeta odjednom je bilo debilno (šta, cela Nova Republika je uništena u 5 minuta, divno, mora to baš tako - bum tras sve gotovo sve eksplozije, je li?). Ali okej. Rimjek delovi u TFA su donekle bili potrebni, em da nam daju malo nostalgije, em da nekako predaju štafetu novoj generaciji.

Međutim, mnogo toga je visilo o koncu kakav će da bude drugi deo. Čitajući topik unazad, naleteo sam na reči našeg zlog zubara koji verovatno nije ni sam slutio koliko će biti proročke a sa kojim se do slovca slažem:

 

On 29/12/2015 at 6:56 PM, dig_chohano said:

S druge strane, First Order deluje mnogo bolje od predhodnog villain koncepta koje čine Sith lord i njegov učenik. Ovo mi deluje kao neka ozbilja autoritarna ideologija poput fašizma, sa firerom na čelu ali opet širokim spektrom "visokih funkcionera" poput onog Huxa koji je potpuno sjajno umešen lik.
 

Može ovo da bude zajebano dobra trilogija, samo da Dizni pusti scenariste da potpuno podivljaju i da im da dovoljno droge.


Ovo je bila poruka Diznija nama obolelim starcima "nećemo vam se usrati u detinjstvo" kao i poruka đeci "come to the dark side, we have cookies". Sledeći nastavak je realno make or break. MAterijala ima onoliko za napraviti prezajeban scenario, da vidino ako će da iskoriste to.Rogue One bi moda moga da baći malo svetla na Knights of Ren i First order, al aj da sačekamo.

 

 

 

Da, sledeći nastavak jeste trebao biti make or break, i mnogo iz TFA je zavisilo od toga. I ništa od onog što sam očekivao nije bilo razrađeno. Štaviše, VIII je potpuno ignorisala same stvari na koje je VII čak i sama namigivala (poreklo Rej, na primer, ili Knights of Ren), potpuno zaobišla sve što je bilo neophodno objasniti i razraditi (šta se desilo nakon VI, ko je Snoke, kako je First Order nastao, kako je moguće da i dalje imaju besomučnu prevagu nakon onakvog poraza, kakva je Nova Republika, sve je to skrajnuto sa strane i samo nam posluženi good guys i bad guys na tacni, eto vam ga) i nastavila samo da fura u nekom pravcu koji se sam po sebi ispostavio loš. Od First Order-a koji je mogao ispasti jebeno dobar zlikovački sistem smo dobili token evil villains koji su karikature za comic relief.

 

Meni je VIII umnogome oštetio VII koji je bio dobar, imao mnogo gluposti, ali i imao potencijala.
 

Link to comment
  • 2 weeks later...
2 hours ago, Roger Sanchez said:

Ova scena u Rogue One više vrijedi od VII i VIII zajedno :D

 

naknadno snimljena scena na inicijativu diznija, pošto su procenili da će opasti prodaja darth wader merchandise

Link to comment
20 hours ago, teacher said:

 

naknadno snimljena scena na inicijativu diznija, pošto su procenili da će opasti prodaja darth wader merchandise

Ne znam zašto diferenciraš, svaka sekunda SW-a nakon Lucasove prodaje snimljena je na inicijativu diznija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...