Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Nema tu indikatora ili bilo čega. Naprosto, reditelj kome je dato da radi ovaj film ionako je snimao mahom sranja ranije i nije bio u stanju da održi nivo franšize, a imao je gotovo subverzivne ambicije, koje se daju osetiti kroz film.

 

Jednostavno, projekat nije ozbiljno ni rađen i tako je i ispao. Naravno, veliko je pitanje da li bi i medijski mag kakav je Lucas mogao išta posebno da radi sa smešnom 3D tehnologijom, koja se održava na silu i za dolar više.

 

Inače, još je Hičkok trodimenzionalno radio Pozovi M radi ubistva i tada se bilo diglo ruke od tog smešnog 3D-a kao i u više navrata posle.

 

Ruku na srce, na šta razmišljanja pojedinih učesnika interneta liče ovih dana, ne bi me čudilo da kao najnoviji tehnološki hit počnu da forsiraju povez preko očiju umesto 3D naočara. Ako dobiješ ulaznicu za sedište između dve ribe, po Frojdu to i ne bi moralo biti uopšte loše, doduše...

Link to comment

Tri blage veze nemam šta ti je to niti vidim šta imaju da upropašćuju te stripove ili šta već...

 

Ni Rogue One nema tri blage veze ni sam šta je bio. Melodramski ratni film strpan u romaneskni žanr. To zvuči kao, ala Maksim po diviziji, rafalni poluideološki polušizofreni napad na Nortropa Fryea, budalaštine...

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment
8 hours ago, mandingo said:

I pored svih mana, bolji je od TFA... I to dosta bolji.

 

 

Да нема оне будалаштине са покојном принцезом што зуји кроз вакуум можда би пожелео да га погледам опет, успркос потпуно бесмисленом Снуку, тупавој епизоди тражења врхунског провалника, идиотној првој сцени, гомили глупавих SJW момената и Јоди који као дух тупка Лука некаквих духом од штапа. О томе како се постаје Џеди у два дана без тренинга тек може онолико да се пише.

Link to comment

Vrhunska pesma se može napisati na masnoj salveti iz kafane i to za deset minuta. Na drugoj strani, mogu se čitati stotine hiljada strana beletristike i samo se još više udaljavati od lepote i duhovitosti...

Link to comment

Pogledao i ja, mjeh. 
Nisam SW zaluđenik, ne pratim puno lor, nije mi previše stalo do svega toga, tako da sam sigurno među tolerantnijom publikom. FA mi se nije previše svideo jer ga vidim kao recikliranu epizodu IV, dok mi je Rogue One bio taman, ali ovo sada - pih. Dobro me je vozio jedno pola filma, bio sam zainteresovan i znatiželjan šta će da se desi, ali kad su krenuli raspleti...bogo moj.

 

Kad gledaš SW filmove uvek očekuješ  3 nivoa promašaja:

 

- gluposti SW univerzuma koje su prisutne iako se neko nekada potrudio da donekle objasni taj univerzum i pravila po kojima on funkcioniše. Ovo su falinke tipa radio veze u hipersvemiru, sad ovo teleportovanje silom, neko pomenu ovde WWII bombardera, koncept i dizajn AT-ATa, verovatno najgluplje opsadne mašine u istoriji ratovanja - realnoj i fikcijskoj, itd. I to je nešto na šta zažmuriš i prihvatiš jer je to tako i uživaš u drugim stvarima. I tu sam ja sasvim ok. Kome to previše smeta, prosto SW nije za njega.

 

- gluposti likova, tipa, što ona lažna Leja nije mogla da kaže lažnom Solou šta je plan, umesto što su se izdrkavali međusobno i merili kite 20 minuta filma. Što se kapetani napštenih letelica nisu odmah okrenuli i hiperzaboli u Snoukov brod kao što je ova učinila tek na kraju, nakon gubitka skoro celog ljudstva. Kako je Luk, od lika kojeg možeš na leba da mažeš u ep. IV-V-VI koliko je dobar (do te mere da je vukao rahmetli ćala u letelicu da ga spase, iako je ćalo ozloglašeni genocidaš) doterao do toga da bude čangrizava baba-tetka, itd.

Ovde može da se debatuje do sutra, koliko nešto bode oči i smeta, no čak mi ni to nije tako preveliki bauk...

 

- ...koliko je cela naracija filma krš. Imam utisak da su pošto poto hteli da šokiraju publiku, na sve moguće načine, pa su recimo skresali Goluma onako, zajebancije radi, bez ikakvog objašnjenja ko i šta je on, jer je to vrlo neočekivano. Crnac i kineskinja su pola filma pojeli radeći na nekom podzapletu koji se završio propalo i, zamisli, šokantnom izdajom. Ceo film (i ova trilogija) se vrti oko dva lika koji grade svoj odnos, zbližavaju se, malo on ka svetlosti, malo ona ka tami, mic po mic...da bi napravili dar-mar i u roku od 4 minuta se potpuno vratili u tinejdž emo "jbno te mrzim" odnose. ŠKK. Leja šokantno gine, u možda najemotivnijem trenutku filma, koji su pokvarili celih 10 sekundi kasnije kada je, još šokantnije, počela da mu ga daje po Supermenu. Izuzetno glupa scena. I ono na kraju, od čega je krepo Luk? Iznurilo ga ono hologramisanje silom, šta li? Pride, pogibe najbitniji lik ovog filmskog serijala, a ja sam u tom trenutku čačkao uvo i gledao livescore, što dovoljno govori o svemu, emocije nula.

Aljkavo su pristupili svemu, u fazonu "lets shock them", kao da će samo to biti dovoljno. Nije dovojlno, i čini mi se da je vrlo mala populacija kojima je to dovoljno.

Link to comment
11 minutes ago, goofs said:

- ...koliko je cela naracija filma krš. Imam utisak da su pošto poto hteli da šokiraju publiku, na sve moguće načine, pa su recimo skresali Goluma onako, zajebancije radi, bez ikakvog objašnjenja ko i šta je on, jer je to vrlo neočekivano. Crnac i kineskinja su pola filma pojeli radeći na nekom podzapletu koji se završio propalo i, zamisli, šokantnom izdajom. Ceo film (i ova trilogija) se vrti oko dva lika koji grade svoj odnos, zbližavaju se, malo on ka svetlosti, malo ona ka tami, mic po mic...da bi napravili dar-mar i u roku od 4 minuta se potpuno vratili u tinejdž emo "jbno te mrzim" odnose. ŠKK. Leja šokantno gine, u možda najemotivnijem trenutku filma, koji su pokvarili celih 10 sekundi kasnije kada je, još šokantnije, počela da mu ga daje po Supermenu. Izuzetno glupa scena. I ono na kraju, od čega je krepo Luk? Iznurilo ga ono hologramisanje silom, šta li? Pride, pogibe najbitniji lik ovog filmskog serijala, a ja sam u tom trenutku čačkao uvo i gledao livescore, što dovoljno govori o svemu, emocije nula.


Aljkavo su pristupili svemu, u fazonu "lets shock them", kao da će samo to biti dovoljno. Nije dovojlno, i čini mi se da je vrlo mala populacija kojima je to dovoljno.


Imamo li nekog kamenoresca na forumu? Imam jedno veliko parče mramora a sada i materijal koji treba da ide na njega.

 

Link to comment

Možda je van teme ali upravo odgledah dokumentarni film na RTS o majstorima specijalnih efekata i evoluciji profesije, naravno i dosta se pričalo i o SW...


...shiit has hit the fan....

Link to comment

Ali nivo jadnosti Disney propagandne masinerije je nesto do sad nevidjeno, svaki dan bombarduju clancima na internetu tipa:

- zasto je audience score na rotten tomatoes tako los kada svi kriticari kazu da je vrhunski film?? Pa nadju nekog lika koji je "analizirao" kako je vecina negativnih komentara od osoba koje su otvorile nalog samo da bi dale tu ocenu, jer eto centri moci hoce da naruse sliku o kvalitetu filma :lol:

- ili: znate, nije postojao internet 80tih, ali evo mi smo iskopali clanak iz tog vremena kako su neki gledaoci lose reagovali na Empire strikes back...

Link to comment

Jedino pitanje je da li ce uzeti straobalno mnogo love i puno love ali ipak 250 milki manje od TFa, pa da neko tamo razmisli da sledeci film ima minimum smisla. S obzirom da je JJ back in saddle cisto sumnjam. Covek je jedino specijalizovan za pravljenje misterija bez da je uopste smislio odgovor na njih. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...