Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

2 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Meni je vrlo je genuine momenat kad Palpatin urla i cereka se POOOWAAAH POWAAAAH UNLIMITED POWAAAAAAH MWHAHAHAHAHAHAHAHA, i kad se gađa s Jodom sedištima u senatu.

edit: a taj duel koji je trebao da bude kruna svega je 15 uzaludno potrošenih minuta. Predug, preforsiran, i sa ekstremno glupim krajem.

 

Pa dobro nisam mislio te momente :D ali recimo izdavanje i izvrsavanje naredbe 66 me uvek zacne. 

 

A za duel se ne slazem uopste. Koliko god Hejden Kristijansen bio ocajan glumac apsolutno su dali sve od sebe obojica, duel je nabijen emocijom i posteno se lemaju sabljama. A ako pod glupim krajem mislis na "high ground" trenutak, meni se to uklapa u poentu da je Obi-Wan tu u sustini porazen, kao i Dzedaji uopste, bez obzira sto ce ga eto pobediti u fizickom duelu sabljama. Plus kad mu Anakin kaze da ga mrzi...

 

Ali ok, svako je to doziveo kako je doziveo. Ono sto svakako ne mogu da sporim jeste kolicina gluposti u prequel trilogiji, s tim sto opet kazem ponavljam™ cak i uz sve mane, Lukas je i tu ipak pokazao izvestan dar za storytelling za razliku od ovih danas. 

Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

Ne znam šta ste očekivali, još jedno poglavlje svemirske sapunice :D


Svemirska sapunica je bre super stvar. Da su to napravili bilo bi do jaja. Ovako smo dobili Mikijev Almanah meets Marvel's Guardians or something.

Link to comment
Just now, Marvin (Paranoid Android) said:


Svemirska sapunica je bre super stvar. Da su to napravili bilo bi do jaja. Ovako smo dobili Mikijev Almanah meets Marvel's Guardians or something.

 

Upravo. +1

 

Da zanemarim overall pricu i sta rade sa likovima i univerzumom (to pitanje sam spreman da ostavim za nakon sledeceg dela, iako nisam bas lud za ovim sto su nam do sad prikazali, ali ajde), ali dijalozi, zapleti, gluma pojedinih, rezija... dno. 

Link to comment

Stvarno nisam vidio ništa dramatično novo što bi predstavljalo toliki pad u kvalitetu. Mnogo mi je gori bio prethodni nastavak koji je bio teška pljačka motiva iz A new hope. Mislim, svemirsko rokanje, mrsomuđenje o sili i neke ljubavni vikend roman priče a la "Šotra obrađuje Mir-jam", sve isto, sem na silu ubačene dosade u srednjem dijelu filma.

Link to comment

Ako postoji jedna dobra stvar u ovom filmu (osim vizuelnih faktora, ali to odavno ne ubrajam u preveliki plus), to je kako su malo razvili Kylo Rena. Sve drugo, baš sve je ili bledo ili prosto... "holy fucking shit"

 

Spoiler

Mislim da me je film izgubio na samom početku kada se Poe u kabini X-Winga wisecrackovao sa Zlim Riđokosim Admiralom Sa Izraženim Britanskim Akcentom. Brate, koliko su otišli u karikaturnu bljutavost filmskog villaina, upravo sam očekivao da visoki oficir imperije toliko popizdi da krene u besu i nemoći da skače u mestu mašući pesnicama u vazduh, i od besa i muke pojede sopstveni šešir kao Varalić kad ga Baja Patak opet izradi.

 

Link to comment
4 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:


Svemirska sapunica je bre super stvar. Da su to napravili bilo bi do jaja. Ovako smo dobili Mikijev Almanah meets Marvel's Guardians or something.

“That’s how we’re going to win. Not fighting what we hate. Saving what we love.”

 

Jel može neko da proba da mi rastumači tigar i zmaj supermen momenat sa lejom u kosmosu?  

Link to comment
2 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ako postoji jedna dobra stvar u ovom filmu (osim vizuelnih faktora, ali to odavno ne ubrajam u preveliki plus), to je kako su malo razvili Kylo Rena. Sve drugo, baš sve je ili bledo ili prosto... "holy fucking shit"

 

  Hide contents

Mislim da me je film izgubio na samom početku kada se Poe u kabini X-Winga wisecrackovao sa Zlim Riđokosim Admiralom Sa Izraženim Britanskim Akcentom. Brate, koliko su otišli u karikaturnu bljutavost filmskog villaina, upravo sam očekivao da visoki oficir imperije toliko popizdi da krene u besu i nemoći da skače u mestu mašući pesnicama u vazduh, i od besa i muke pojede sopstveni šešir kao Varalić kad ga Baja Patak opet izradi.

 

Da, to na početku nije čak ni space balls momenat. Bart simpson zeza moa momenat.  

Link to comment
2 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ako postoji jedna dobra stvar u ovom filmu (osim vizuelnih faktora, ali to odavno ne ubrajam u preveliki plus), to je kako su malo razvili Kylo Rena. Sve drugo, baš sve je ili bledo ili prosto... "holy fucking shit"

 

  Hide contents

Mislim da me je film izgubio na samom početku kada se Poe u kabini X-Winga wisecrackovao sa Zlim Riđokosim Admiralom Sa Izraženim Britanskim Akcentom. Brate, koliko su otišli u karikaturnu bljutavost filmskog villaina, upravo sam očekivao da visoki oficir imperije toliko popizdi da krene u besu i nemoći da skače u mestu mašući pesnicama u vazduh, i od besa i muke pojede sopstveni šešir kao Varalić kad ga Baja Patak opet izradi.

 

 

Pokusavaju da prodaju pricu kako je to ideja filma, subverzija SW, potpuna promena pravca, inovacije u serijalu. 

 

Spoiler

Otud ono odurno Lukovo bacanje sablje iza ledja u nastavku zavrsne scene iz TFA.

 

Samo sto se to braco tako ne radi. Ta scena koju opisujes i generalno cela glumacka izvedba Denholma Glisona koji igra Huxa je bila katastrofalna, ali ne zato sto je on los glumac, nego zato sto su to tako od njega trazili i takav mu lik napisali. 

 

 

2 minutes ago, ToniAdams said:

“That’s how we’re going to win. Not fighting what we hate. Saving what we love.”

 

Jel može neko da proba da mi rastumači tigar i zmaj supermen momenat sa lejom u kosmosu?  

 

Joj na tu recenicu sam hteo da zaplacem. Od muke. 

 

Pa koristila je silu. A scena je izgledala bedno, moram reci. 

Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

Stvarno nisam vidio ništa dramatično novo što bi predstavljalo toliki pad u kvalitetu. Mnogo mi je gori bio prethodni nastavak koji je bio teška pljačka motiva iz A new hope. Mislim, svemirsko rokanje, mrsomuđenje o sili i neke ljubavni vikend roman priče a la "Šotra obrađuje Mir-jam", sve isto, sem na silu ubačene dosade u srednjem dijelu filma.


Možda je upravo reciklaža delova iz poslednjeg filma bilo ono što je meni godilo - priznajem, možda sam plitak i možda mi je to bilo samo 500g nostalgije umotano u šareni papir, ali video sam bre Hana i Čuija opet, i Leju, i Luka na kraju, plus mala Rey je bila fantastična u poređenju na ono gubljenje vremena i smisla od sinoć, cela njena interakcija sa Finnom je bila super uvežbana i izvedena, i na kraju mali picopevac je ubio Han Sola, ej, ubio je Han Sola. Dobio me taj film, ne da je bio nešto woooow eeeegggstra (Rogue One je bio bolji), ali me dobio, pa nek je samo reciklaža, opet je za 3 koplja od onih nesretnih prequela.
 

Spoiler

Ovo sinoć je bilo... jebo te... Rey kao da nije bila u filmu, nisu imali pojma šta će da rade sa Finnom, Poe je bivao diet Han Solo bez kurca sve vreme... sva pitanja o First Orderu i Snouku koja su ostala iz prvog dela su bila potpuno nedorečena, sve je postao strip za manje od 10 godina, Snouk je jednostavno Bad Guy Plot Device That Exists And Gets Killed, Lejin let kroz kosmos je OMFG what the hell did I just see, brate koliko samo bljuzge i jeftine patetike je bilo u celom ostatku što je kulminiralo u onoj sceni Asian ribe i Finna koji leti ka sigurnoj smrti, pa ceo naš red u bioskopu je puko od smeha i muke na to. Twist o tome da je Kylo postao Kylo tako što je Luke hteo da ga ubije bi donekle i imao smisla kada bi iko normalan mogao prihvatiti da je u Lukovom liku moguće da on digne sablju na učenika for fuck's fucking sake, sve ostalo je toliko nagruvano šećera i šlaga da čovek dobije dijabetes.

Film ima 12 malih minizapleta, i 12 grandioznih superfinala za megaadrenalin za svaki od 12 malih minizapleta. Znate šta ne valja kod toga? Da se već kod prvog, eventualno drugog BITI ILI NE BITI, WILL THEY LIVE OR WILL THEY ALL DIE finala potpuno istroši emotivna investiranost, ako je ona uopšte postojala, i negde sve kasnije i kasnije, kako se odsudni momenti ređaju jedan za drugim više te boli kurac za sve, i samo blazirano gledaš šta će sledeće da se desi. Na kraju je Luk umro, ej, Luk je umro, shvatate li, a mene je baš bilo briga, film me je predavno izgubio i sad se samo taljigao do kraja da vidimo i odradimo šta će još da se otkotrlja.




 

Link to comment
1 hour ago, Mos said:

 

Ako se izuzme Christiansenova drvena gluma koja je ocaj i uobicajene nelogicnosti koje postoje u svakom SW filmu, da sasvim je ok film. Svakako bolji od ovih novih govana koje izbacuju.

 

 

Dozvoliću mojim prijateljima da te podsete na sve wtf momente i nedostatak svega što je filmsko. Eh da, it's darker, it's definitely darker.

Link to comment
47 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:


Možda je upravo reciklaža delova iz poslednjeg filma bilo ono što je meni godilo - priznajem, možda sam plitak i možda mi je to bilo samo 500g nostalgije umotano u šareni papir, ali video sam bre Hana i Čuija opet, i Leju, i Luka na kraju, plus mala Rey je bila fantastična u poređenju na ono gubljenje vremena i smisla od sinoć, cela njena interakcija sa Finnom je bila super uvežbana i izvedena, i na kraju mali picopevac je ubio Han Sola, ej, ubio je Han Sola. Dobio me taj film, ne da je bio nešto woooow eeeegggstra (Rogue One je bio bolji), ali me dobio, pa nek je samo reciklaža, opet je za 3 koplja od onih nesretnih prequela.
 

  Hide contents

Ovo sinoć je bilo... jebo te... Rey kao da nije bila u filmu, nisu imali pojma šta će da rade sa Finnom, Poe je bivao diet Han Solo bez kurca sve vreme... sva pitanja o First Orderu i Snouku koja su ostala iz prvog dela su bila potpuno nedorečena, sve je postao strip za manje od 10 godina, Snouk je jednostavno Bad Guy Plot Device That Exists And Gets Killed, Lejin let kroz kosmos je OMFG what the hell did I just see, brate koliko samo bljuzge i jeftine patetike je bilo u celom ostatku što je kulminiralo u onoj sceni Asian ribe i Finna koji leti ka sigurnoj smrti, pa ceo naš red u bioskopu je puko od smeha i muke na to. Twist o tome da je Kylo postao Kylo tako što je Luke hteo da ga ubije bi donekle i imao smisla kada bi iko normalan mogao prihvatiti da je u Lukovom liku moguće da on digne sablju na učenika for fuck's fucking sake, sve ostalo je toliko nagruvano šećera i šlaga da čovek dobije dijabetes.

Film ima 12 malih minizapleta, i 12 grandioznih superfinala za megaadrenalin za svaki od 12 malih minizapleta. Znate šta ne valja kod toga? Da se već kod prvog, eventualno drugog BITI ILI NE BITI, WILL THEY LIVE OR WILL THEY ALL DIE finala potpuno istroši emotivna investiranost, ako je ona uopšte postojala, i negde sve kasnije i kasnije, kako se odsudni momenti ređaju jedan za drugim više te boli kurac za sve, i samo blazirano gledaš šta će sledeće da se desi. Na kraju je Luk umro, ej, Luk je umro, shvatate li, a mene je baš bilo briga, film me je predavno izgubio i sad se samo taljigao do kraja da vidimo i odradimo šta će još da se otkotrlja.




 

Sve ovo stoji ali sve to se, mutatis mutanis, može rećí za većinu filmova iz ove franšize, a kao da se zaboravilo kakvi su epski fejlovi bili Fantomska prijetnja i Napad klo(v)nova.

Ili Evoksi :D 

kupili te jeftino (a propos A Force awakens), ali sam si priznao, pa ti se oprašta :D 

Edited by James Marshall
Link to comment

Dječji film za djecu mlađu od 10 godina. Ma kakvih 10, neki sedmogodišnjaci već imaju previše razrađen um da im ovo bude više od sprdnje.

Disney. McStarwars, čituckao sam članke na ArsTehnici za vrijeme filma. Nisam naivan bio, pritisak socijalne integracije natjerao me (opet) da za to govno dajem svoje teško zarađene pare.

+whatMarvinsaid

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...