Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Meni su bile 2 pozitivne stvari u TLJ: porgovi i Benisio del Toro. OK, i Keri Fišer i Mark Hamil su maestralno odigrali, s tim što se film pokenjao po Luku Skajvokeru samo tako.

 

Spoiler

Osnovna premisa bizarno užasna - First Order juri Resistance sub-light brzinom i ne mogu da ih stignu? Nije im palo na pamet da jedan od njihovih brodova skoči malo napred pa skoči nazad da dočeka Resistance brod frontalno?

 

Pejsing varira od katastrofalnog do očajnog. Rej završava džedaj trening u 2 dana valjda? Cela ubačena priča sa kazino planetom je toliki WTF da nemam reči. Film je morao da bude bar pola sata kraći.

 

Borba na Krejtu gde ovi voze poluraspale kante i uspevaju nekako da zadrže First Order je prekopirani Hot iz ESB, samo jedno 500% lošije.

 

Snouk i Rejini roditelji - trolovanje zaludnih SW špekulatora do maksimuma je s jedne strane simpatično, s druge strane Snouk ispada najbesmisleniji lik u SW univerzumu svih vremena a ne daje se ama baš nikakvo objašnjenje zašto je Rej to što jeste. Makar midihlorijane neko da je pomenuo... :D

 

Kad se Lejina zamenica na kraju zakuca u First Order brod brzinom svetlosti - zar nisu mogli da to isto urade sa medicinskom frigatom i frigatom za zalihe pre nego što su ostale bez goriva? Našli bi se valjda neki dobrovoljci... obzirom na to da je Po na početku filma pobio sve posade bombardera onako bez veze. Kad sam već kod toga, bombe koje se ručno aktiviraju i izbacuju mehanizmom koji deluje da bi u WW2 bio zastareo... bez komentara.

 

Na kraju, Luk koji se samoubija zbog...? Jel to projekcija na Krejt je bila previše za njega? Ili će sad da haunt-uje Kajla Rena? Blah.

 

Humor uglavnom usiljen i na momente slapstick (npr. kad Rej na ostrvu otfikari stenu koja padne porg opaticama na kola).

 

Po pretvoren u debila, Fin potpuno besmislen osim kao love interest za Rouz u najgoroj ljubavnoj priči svih vremena.

 

 

 

 

Link to comment
6 hours ago, ToniAdams said:

Jel leja kad ranije koristila silu i jel joda kad ranije bio materijalan posle smrti?  

 

Recimo u imperiji, kad ga je nasla kako visi obesen za jajca u cloud city.

 

force ghosts su do sada samo svetleli u mraku, nijedan nije izazivao munje ili lupao stapom u celo.

Link to comment
Meni su bile 2 pozitivne stvari u TLJ: porgovi i Benisio del Toro. OK, i Keri Fišer i Mark Hamil su maestralno odigrali, s tim što se film pokenjao po Luku Skajvokeru samo tako.

 

Spoiler Osnovna premisa bizarno užasna - First Order juri Resistance sub-light brzinom i ne mogu da ih stignu? Nije im palo na pamet da jedan od njihovih brodova skoči malo napred pa skoči nazad da dočeka Resistance brod frontalno?

 

Pejsing varira od katastrofalnog do očajnog. Rej završava džedaj trening u 2 dana valjda? Cela ubačena priča sa kazino planetom je toliki WTF da nemam reči. Film je morao da bude bar pola sata kraći.

 

Borba na Krejtu gde ovi voze poluraspale kante i uspevaju nekako da zadrže First Order je prekopirani Hot iz ESB, samo jedno 500% lošije.

 

Snouk i Rejini roditelji - trolovanje zaludnih SW špekulatora do maksimuma je s jedne strane simpatično, s druge strane Snouk ispada najbesmisleniji lik u SW univerzumu svih vremena a ne daje se ama baš nikakvo objašnjenje zašto je Rej to što jeste. Makar midihlorijane neko da je pomenuo... [emoji3]

 

Kad se Lejina zamenica na kraju zakuca u First Order brod brzinom svetlosti - zar nisu mogli da to isto urade sa medicinskom frigatom i frigatom za zalihe pre nego što su ostale bez goriva? Našli bi se valjda neki dobrovoljci... obzirom na to da je Po na početku filma pobio sve posade bombardera onako bez veze. Kad sam već kod toga, bombe koje se ručno aktiviraju i izbacuju mehanizmom koji deluje da bi u WW2 bio zastareo... bez komentara.

 

Na kraju, Luk koji se samoubija zbog...? Jel to projekcija na Krejt je bila previše za njega? Ili će sad da haunt-uje Kajla Rena? Blah.

 

Humor uglavnom usiljen i na momente slapstick (npr. kad Rej na ostrvu otfikari stenu koja padne porg opaticama na kola).

 

Po pretvoren u debila, Fin potpuno besmislen osim kao love interest za Rouz u najgoroj ljubavnoj priči svih vremena.

 

 

 

 

Ne zaboravi i rebelničko nesmetano urokavanje dreadnoughta dok tri Star Destroyera koji su odmah pokraj za to vrijeme pletu pulovere.
Link to comment

Au koliko je ovo lose. Definitivno najgori film u serijalu. Kad je u pitanju SW, ja sam spreman da dobrano iskljucim mozak i progutam svasta, ali ovo bas zapne u grlu. Kratko o interesantnim delovima filma, pre pljuvanja. Ostrvo Jedi-a je zanimljiva ideja, lepo uradjeno, mada bih ja vise voleo klasican hram. Odnos Rej i Kajloa kroz silu je jedino sto drzi paznju, mogla je prica da se razvije u vise pravaca, ali diznijevcima je drazi siguran dolar od imena fransize i ocigledno nemaju ni hrabrosti ni volje da eksperimentisu. Code master je kul, odlican pravi smugler, Del Toru svaka cast. Moram da kazem da me je zadnja scena, odradila kao fana, jedan od retkih momenata.

 

Sve ostalo je od raspona jadno do katastrofalno. Snouk prebedno, lenjo osmisljen, genericni zli mastermajnd, zbog koga treba otkaz da dobije ko god ga je smislio, scena sa Lejom u svemiru :8_laughing::isuse: , dosadna i nepotrebna borba Fina i one neke narednice, koga bre to jebeno interesuje. Isforsirani humor kad mu mesto nije, debilne romanse i situacije koje ne da natezu logiku nego krive prostor i vreme. Resenje sa Lukom, tragicno, ali ne emocionalno, nego tragicno smisljeno, bukvalno nisam nista osetio.  Kasting :8_laughing:, tetke admirali, nikad manje elijena, skoro svi likovi na svim stranama su ljudi, efekti koji ne donose nista novo. 3d nije trebao ni za k.... Nikad vise necu pogledati ovaj film, zao mi je sto postoji.

Link to comment
4 minutes ago, Aleksandar88 said:

Code master je kul, odlican pravi smugler, Del Toru svaka cast.

 

Meni je bas bio ocajan, lajt verzija Fenstera iz Dezurnih krivaca. 

 

4 minutes ago, Aleksandar88 said:

ali diznijevcima je drazi siguran dolar od imena fransize i ocigledno nemaju ni hrabrosti ni volje da eksperimentisu.

 

Kako kad tvrde (kriticari i pojedini fanovi) da je film hrabar i ima muda od mesinga i sve prsti od subverzije i eksperimenta? :fantom:

Edited by Sludge Factory
Link to comment
9 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Meni je bas bio ocajan, lajt verzija Fenstera iz Dezurnih krivaca. 

 

 

Kako kad tvrde (kriticari i pojedini fanovi) da je film hrabar i ima muda od mesinga i sve prsti od subverzije i eksperimenta? :fantom:

Skoknem zbog ovog posta na RT iako sam resio da ne idem tamo vise, ocena preko 90%, a publike jedve preko 50%. Da sve kriticare cije recenzije uzimaju, sutra bombarduju napalmom svet bi svanuo kao mnogo bolje mesto.

Edited by Aleksandar88
Link to comment

Pa koliko publika plače prilično sam siguran da je hrabriji od najproračunatijeg filma u istoriji celuloida 26x. Bole me generalno patka za star wars, ali ovaj put me stvarno kopka da trknem do bioskopa čisto jer reakcije obećavaju. Zapravo za početak obećava što izaziva reakcije. :sleep:

Edited by Ruxin
Link to comment

+1

 

Greje mi srce ova mržnja koja nesmetano teče kroz Marvina, Aleksandra, Sladžu, i ostale akolite. Razmišljam da ipak odem do bioskopa do kraja godine, ali nekako mi glupo da se posle žustrim kad su mlađi i orniji već izlučili sve što su imali. Mislim, nisam se ja sam kandidovao za dežurnog hejtera ovde.

 

tumblr_o0cwcbFzKq1uvgw2oo1_500.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...