Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

e, stvarno, koliko biste daleko bili spremni da idete da biste dobili posao? u nekoj situaciji u kojoj ste bas dosta ocajni, probali ste xy puta, i nista, pokazali inicijativu i krenuli privatno da radite ali od toga nije ispalo nista, prekvalifikovali se ali opet ista, krenuli u unosan biznis prodaje krofni na adi/plazi, opet nista?mislim, zajebano je nemati posao.
odlično pitanje. neko će da plati mito zato što sistem jeste usran. neki nemaju stomak za to. ja bih radio na trafici i šlepao se uz prijatelje i rodbinu koliko mogu.
Link to comment
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Sestre Bronte

    16

sad.gif evo sad me grize savest zbog toga sto sam u svom srcu osudio male gazde koji prodaju traktor da bi zaposlili sina u opstini
Pa valjda nisu krive "male gazde", nego ovi sto uzimaju pare.To su cesto potezi ocajnika koje ja ne mogu da osudjujem. Kao kada ti neko umire u bolnici, a za operaciju koja moze da mu spasi zivot ti doktor trazi kes na ruke.
Link to comment
ali glorfindel govori o tom uglu nezaposlenihkao sto znas :De, stvarno, koliko biste daleko bili spremni da idete da biste dobili posao? u nekoj situaciji u kojoj ste bas dosta ocajni, probali ste xy puta, i nista, pokazali inicijativu i krenuli privatno da radite ali od toga nije ispalo nista, prekvalifikovali se ali opet ista, krenuli u unosan biznis prodaje krofni na adi/plazi, opet nista?mislim, zajebano je nemati posao.
ne znam sta bih na ovo rekao. meni je muka kada pitaju moju zivotnu saputnicu stvari tipa: moze li se od umetnosti ziveti u srbiji? pravo je pitanje: od cega se uopste moze ziveti u srbiji?mislim da je ovo dobar cue za hellu da uskoci sa nekom tranziciono-pobednickom pricom :Dedit: ja ne bih znao kako se daje mito. jednostavno i to je neka stecena vestina. Edited by kim_philby
Link to comment
To su cesto potezi ocajnika koje ja ne mogu da osudjujem. Kao kada ti neko umire u bolnici, a za operaciju koja moze da mu spasi zivot ti doktor trazi kes na ruke.
Čoveče dragi, pa ima trafika, ima radnja sve za sto, ima gril. Sve su to poslovi za ljude, mada cenim da je maminim i tatinim sinovima do te mere ispod časti da rade svojim rukama da bi im to bila kao neka mala smrt. Gde piše da neko baš mora da radi kao ćata? edit: i takođe, ne znam kako se daje mito. kontam da moraš biti odgajan za to tokom više generacija, da bi znao kako da priđeš tom činu. kao Kvizac Haderah. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ne znate kako se daje 200 g kafe, bombonjera, bon za prašaka itd?
jebes mu mater ja sam 200g kafe & cokoladu nosio samo u rodbinu. jednom sam kod lekara poneo skivi i ostao mi u torbi. nisam znao kako da ga tutnem doci.edit: btw, za razliku od dabovica ja nemam negativan odnos prema korupciji. to sto ja to ne znam da upraznjavam ne znaci da drugi treba da se odricu tog pomagala.meni vise od tog kapitalistickog plati pa klati principa smetaju razne fol-feudalne sinekure kojih narocito puno ima po umetnickim akademijama i slicnim institucijama. Edited by kim_philby
Link to comment

Hahah, simbolican poklon.Reklo na televiziji pre neki dan da je sve to mito.A kako se daje? Pa kazes "evo ove dve, tri sitnice, cisto da zasladite sebi dan i podelite sa kolegama". Ja tako radio sa babicama u laktarijumu kad se Ogi rodio e da li bi posvetili paznju drazesnoj i naucili je tehnici. :blink:

Link to comment
ne znate kako se daje 200 g kafe, bombonjera, bon za prašaka itd?
nope. da li treba da se presamitim, kažem "mali znak pažnje"? kako se to uopšte radi?mislim da mi se nešto pokvarilo na tom planu već u drugom osnovne, kada je učiteljica koja se redovno iživljavala na deci napravila osmomartovsku ceremoniju davanja poklona Njoj. kakav poklon daš, takva će biti prema tebi. moji su spakovali neku bombonjeru valjda. bila je zadovoljna. svi smo morali i da je ljubimo, onako zbabanu i smrdljivu. smrdelo joj je iz usta i imala je zao, svinjski pogled. "mali znak pažnje, da me ne stavite u zadnju klupu kod Roma Tahira, od koga se pokloni ni ne očekuju". iskreno, mrzim ovu zemlju i većinu ljudi u njoj. odjava sa teme, popizdeo sam preko svake mere i počeću da psujem.
Link to comment

@glorfindelotkad je 200 g kafe mito?jel to neka nova zakonska definicija ili je novinar dao sebi slobodu tumacenja u okviru procesa pridruzivanja eu?

Edited by morgana
Link to comment
nope. da li treba da se presamitim, kažem "mali znak pažnje"? kako se to uopšte radi?mislim da mi se nešto pokvarilo na tom planu već u drugom osnovne, kada je učiteljica koja se redovno iživljavala na deci napravila osmomartovsku ceremoniju davanja poklona Njoj. kakav poklon daš, takva će biti prema tebi. moji su spakovali neku bombonjeru valjda. bila je zadovoljna. svi smo morali i da je ljubimo, onako zbabanu i smrdljivu. smrdelo joj je iz usta i imala je zao, svinjski pogled. "mali znak pažnje, da me ne stavite u zadnju klupu kod Roma Tahira, od koga se pokloni ni ne očekuju". iskreno, mrzim ovu zemlju i većinu ljudi u njoj. odjava sa teme, popizdeo sam preko svake mere i počeću da psujem.
Lepo reci da ti se zgadilo od žvaljavljenja smrdljive učiteljice, sa zadahom komodo zmaja, a ne ovde da kenjaš kako ti ne znaš, ne bi mogao...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...