Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Inace, spusao sam jos neke epizode podkasta..posebno me je zanimalo kada sma video da su pricali o Braci po materi, jer je to film koji, medju mejnstrim publikom, svi vole, i shvataju ga ozbiljno, meni je vazda bio nenamerna urnebesna komedija, i to bez Koridora, jer ja epizode Koridora koje obradjuju bas taj film, nisam ni gledao, ili ih se ne secam..i malo je uvrnuto sto je to nekkao najpoznatiji film o ustastvu(mada, i nema ih zasita previse, preskoci neke dokumentarne, Daru nisam gledao, niti me vuce nesto), Lordanovih par, koji su istina, i najbolji, nema tu sta da se probere.. i da je taj film toliko puta repriziran, ali ne kao ironicno popularan tres, vec kao ozbiljan film..znam i ljude kojima je kao sve domace fuj, ali im je ovo pozitivan primer naseg filma..seriju nisam gledao, neke stvari su navodno asnije, ali, nemma zelju,a i imam hiljadu drugih prioriteta za gledanje..

Link to comment
53 minutes ago, Misko said:

Inace, spusao sam jos neke epizode podkasta..posebno me je zanimalo kada sma video da su pricali o Braci po materi, jer je to film koji, medju mejnstrim publikom, svi vole, i shvataju ga ozbiljno, meni je vazda bio nenamerna urnebesna komedija, i to bez Koridora, jer ja epizode Koridora koje obradjuju bas taj film, nisam ni gledao, ili ih se ne secam..i malo je uvrnuto sto je to nekkao najpoznatiji film o ustastvu(mada, i nema ih zasita previse, preskoci neke dokumentarne, Daru nisam gledao, niti me vuce nesto), Lordanovih par, koji su istina, i najbolji, nema tu sta da se probere.. i da je taj film toliko puta repriziran, ali ne kao ironicno popularan tres, vec kao ozbiljan film..znam i ljude kojima je kao sve domace fuj, ali im je ovo pozitivan primer naseg filma..seriju nisam gledao, neke stvari su navodno asnije, ali, nemma zelju,a i imam hiljadu drugih prioriteta za gledanje..

Kako li ti je Braća po materi bio urnebesna komedija, da mi je znati...

 

Ima urnebesnih delova, to stoji - Sonja Savić i Petar Božović kao muž i žena. U isto vreme se i smeješ i hoćeš da plačeš od muke...onda razmaženi Beograđani koji su selo videli samo na slici pa kad ulove kokošku ispeku je neočerupanu, sa sve crevima i komplet iznutricama...dijalozi su jedni od pamtljivijih, Dimitrije Vojnov ih je nedavno pominjao.

 

Imaš jame u NDH, imaš samoubistvo šumara zbog pronevere, ubistvo na maturskoj na početku filma...

 

edit: mislim da su ipak očerupali kokošku, sad sam se setio da je Vesna Trivalić polomila nokat...

Edited by ragasto
  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Misko said:

A sta je gore, Sveti Geoergije, ili Andjeli 2?:D

los dugoprugas i los sprinter. ne mogu ih porediti. narocito nakon glegana Djordja u ateljeu...

Link to comment
55 minutes ago, ragasto said:

Kako li ti je Braća po materi bio urnebesna komedija, da mi je znati...

 

Ima urnebesnih delova, to stoji - Sonja Savić i Petar Božović kao muž i žena. U isto vreme se i smeješ i hoćeš da plačeš od muke...onda razmaženi Beograđani koji su selo videli samo na slici pa kad ulove kokošku ispeku je neočerupanu, sa sve crevima i komplet iznutricama...dijalozi su jedni od pamtljivijih, Dimitrije Vojnov ih je nedavno pominjao.

 

Imaš jame u NDH, imaš samoubistvo šumara zbog pronevere, ubistvo na maturskoj na početku filma...

 

edit: mislim da su ipak očerupali kokošku, sad sam se setio da je Vesna Trivalić polomila nokat...

Lepo,nenamerno je smesan..losi dijalozi, katastrofalna montaza, rezija(Sotra, koji sve radi iz prve i sprcka na brzinu)..konkretno, Sonja maltene igra isti lik kao u Sekuli, ono nalivanje rakije..

Link to comment

Hm, hm...neka bude.

futurama-serious.gif

 

Inače, knjiga po kojoj je rađen film ima drugačiji kraj - Braco stvarno dolazi u zatvor na kraju, valjda da vrbuje brata da se priključi ustaškoj emigraciji ali ga ovaj otkači. Tako nekako, nisam čitao.

Link to comment

Čitao sam ja, knjiga je teška, preteška, kao i većina od Radulovića (Golubnjača), a serija/film stvarno imaju te elemente trapavosti koji ih okreću na neku nenamjernu komediju. Doduše ima i do tog što je to na srpskom internetu i altmedijima (Šok koridor, Daško i Mlađa) otišlo u neku kemp zajebanciju kroz pojedine isječke pa se tako percipira i kompletno djelo, a ne samo ti trapavi momenti tipa gluma Sonje Savić ili zapijevanje Žarka Lauševića ili ono "đesmiturilakazeeeeetu", koji su dušu dali za mimove. 

Edited by James Marshall
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

A, znači odatle je to krenulo...naletao sam i ja povremeno na takva i slična mišljenja pa nisam znao otkud to. Ima urnebesnih delova, da, ali ima i mrtvih koliko hoćeš. Gore nisam pomenuo Miru Furlan koju ubija struja iz miješalce. Kakva crna komedija...

Spoiler

Strina, jel' možeš da pošalješ tog guslara malo u planinu po ovce...?

 

Edited by ragasto
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, James Marshall said:

Čitao sam ja, knjiga je teška, preteška, kao i većina od Radulovića (Golubnjača), a serija/film stvarno imaju te elemente trapavosti koji ih okreću na neku nenamjernu komediju. Doduše ima i do tog što je to na srpskom internetu i altmedijima (Šok koridor, Daško i Mlađa) otišlo u neku kemp zajebanciju kroz pojedine isječke pa se tako percipira i kompletno djelo, a ne samo ti trapavi momenti tipa gluma Sonje Savić ili zapijevanje Žarka Lauševića ili ono "đesmiturilakazeeeeetu", koji su dušu dali za mimove. 

Nisam citao knjigu, ali dajem glavu da je do Sotre..Nije bas Calic sa Suzama i njene sestre, nije taj nivo katastrofe, ne bih dotle isao, ali nije ni predaleko..

Edited by Misko
Link to comment

Ma vrlo je to nesretno preneseno na film/seriju i na kraju vrlo kilavo ispalo, naravno da je do Šopole, nema toga u štivu ni u tragovima. Radulović je bio veoma dobar pisac, osnovni tekst je vrlo opor i surov, ali takva je i tematika. Generalno su to vjerovatno neka od najmučnijih poglavlja iz SFRJ iz nekih od najnegostoljubivijih krajeva te raspale države, no nekako je to kod Šotre stvarno pervertiralo u nešto što izaziva (pod)smijeh, onako kao jedan veliki blooper. Nije čudo što su to Aca i Beki uzeli za jedan od stubova te svoje cijele zajebancije.  

  • +1 1
Link to comment
Just now, James Marshall said:

Ma vrlo je to nesretno preneseno na film/seriju i na kraju vrlo kilavo ispalo, naravno da je do Šopole, nema toga u štivu ni u tragovima. Radulović je bio veoma dobar pisac, osnovni tekst je vrlo opor i surov, ali takva je i tematika. Generalno su to vjerovatno neka od najmučnijih poglavlja iz SFRJ iz nekih od najnegostoljubivijih krajeva te raspale države, no nekako je to kod Šotre stvarno pervertiralo u nešto što izaziva (pod)smijeh, onako kao jedan veliki blooper. Nije čudo što su to Aca i Beki uzeli za jedan od stubova te svoje cijele zajebancije.  

Pa o tome govorim..jos sam se ja mislio, kada sam pre par godina gledao, drugi put, jesam li ja blesav, ili je ovo katastrofa, i jos hvatam sam sebe da se smejem na neke scene? jer znam d aovov azi za neki doabr ozbiljni dramski film o medjuetnickim sukobima..pritom, Sotra, je li, "znamo se"..u podkastu su spominjali i Igmanski amrs, to sam gledao, ima sigurno 10 godina, bukvalno nista i ne pamtim, sem da se gomila poznatih glumaca smrzava, da je Laza Ristovski Tito, i cuveno secenje prstiju

Link to comment

Ma, bukvalno ono granično da bude "too bad it is good" djelo. Mislim, vadi ga osnovni tekst i ta mučna atmosfera tog krša, kamenjara da skroz ne potone u zajebanciju, ali je zanatski baš smandrljan, vidiš to i po glumi, nekako većina njih (ono, top glumaca, jbt, Laušević, Pera Božović, Sonju Savić da ne pominjem) preglumljuje ili su kao Slavko Štimac isti u svakom filmu, ili oni drveni klinci. Plus oni slow-motion momenti, ma jedan baš onako nesretan film. Možda ovdje sad natežem, ali kontam da su dali taj tekst Kadiji, da bismo imali drugu Karađorđevu smrt samo transponovanu u dalmatinsko zaleđe druge polovine XX vijeka. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...