Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Film je loš zanatski, to što je čemer tema jebiga, film jednostavno ima pun vrag tih nespretno prensenih momenata. Neko se na taj transfer blama nasmije, neko odvrati pogled, ali npr. lik Petra Božovića je ispao karikaturalan, kao i dinamika odnosa njega i žene mu. 

 

Mislim, pretjerao je Šotra u tom čemeru, saturaciji likova, patetici i patosu generalno, u nekim trenucima se sva ozbiljnost raspadne koliko je odvrnuto sve na 11.

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Uf tek to nije...

 

I to mi je baš teško postalo da gledam... Odgledao sa ćerkom, pre jedno 6 meseci, ona prvi put gledala, bilo mi baš mučno i teško, pogotovo kraj...

 

 

Ja pre neki dan otišao kod mojih, i zadesio se film na TV.

 

Pred kraj filma, moji pitali da promenimo na neki drugi kanal.

Edited by Milošica
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Uf tek to nije...

 

I to mi je baš teško postalo da gledam... Odgledao sa ćerkom, pre jedno 6 meseci, ona prvi put gledala, bilo mi baš mučno i teško, pogotovo kraj...

 

 

Мучан свакако, мада, после свега, неки Батини монолози мало другачије звуче

Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Pa najveće komedije™ u Srbalja, milsim na Maratnoce i Ko to tamo peva, i nisu komedije...

 

 

 

Jesu. Crni humor je opet humor. Nevezano za nas i nase podneblje.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, James Marshall said:

Film je loš zanatski, to što je čemer tema jebiga, film jednostavno ima pun vrag tih nespretno prensenih momenata. Neko se na taj transfer blama nasmije, neko odvrati pogled, ali npr. lik Petra Božovića je ispao karikaturalan, kao i dinamika odnosa njega i žene mu. 

 

Mislim, pretjerao je Šotra u tom čemeru, saturaciji likova, patetici i patosu generalno, u nekim trenucima se sva ozbiljnost raspadne koliko je odvrnuto sve na 11.

Da, cak i karikaturalnije nego u Lepoti Poroka, to je npr odlicno ujednacen film kada je ton u pitanju, na pravim mestima smesan, na pravim tragedija, Zivko Nikolic majstor tragikomedije..

Link to comment
8 minutes ago, James Marshall said:

ali npr. lik Petra Božovića je ispao karikaturalan, kao i dinamika odnosa njega i žene mu. 


Videla sam ja prilicno takvih karikaturalnih situacija u RL. Meni zapravo uopste ne deluje preterano.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Jesu. Crni humor je opet humor. Nevezano za nas i nase podneblje.

Нису. Присуство хумора у филму га не чини комедијом.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Uf tek to nije...

 

I to mi je baš teško postalo da gledam... Odgledao sa ćerkom, pre jedno 6 meseci, ona prvi put gledala, bilo mi baš mučno i teško, pogotovo kraj...

 

 

Pa, Kovacevic to nekako izmiksuje, i nekkao se  uz humor lakse proguta gorka sustina...Maratonci su npr jos crnji film, kada se udubis, ima taj vajb wild Buncha, sa druge strane, preduhovit..ali, i to je pismeno uradjen film..Sotrin film nije smesan jer je tragikomedija, komedija, crn akomedija, smesan je jer je toliko trapavo i lose uradjeno, nesto sto je trebalo da se radi ozboiljnije..u tome je razlika

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


Videla sam ja prilicno takvih karikaturalni situacija u RL. Meni zapravo uopste ne deluje preterano.

 

Znam ali moraš pored svog tog crnila staviti inače i nešto bijelo, kao antipod, inače će ljudi početi i na crno da se smiju. U ovom filmu je sve toliko čemer da jednostavno u nekom trenutku više ne možeš da to podneseš, pa okreneš na zajebanciju. Na stranu što rekoh, film je klasično Šotrino smanrdljavanje posla. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Нису. Присуство хумора у филму га не чини комедијом.

 

Naravno da ga cini. To se zove crna komedija..

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Нису. Присуство хумора у филму га не чини комедијом.

Mnogefilmove i ne mozes nuzno zanrovski da definises..a mnogi ti nasi kultni filmovi jesu tamne komedije, crne komedije(SPijun, Davitelj, Maratonci, Ko to tamo peva), tragikomedije(Lepota poroka, Cudo nevidjeno)

Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Naravno da ga cini. To se zove crna komedija..

Јел и "Најдужи дан" комедија? Пошто и у њему има црног хумора.

Link to comment

Pa skoro svi filmovi reditelja "praške škole" imaju tu foru:
vic, šala komika i onda kad te tragedija zvekne posred čela...



....shiit has hit the fan.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Pa skoro svi filmovi reditelja "praške škole" imaju tu foru:
vic, šala komika i onda kad te tragedija zvekne posred čela...



....shiit has hit the fan.

Kurcem

 

Takav je i rani Kusturica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...