Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

E da, isti dvojac (Radulović/Šotra) je radio i one "Vučare Gornje i Donje Polače", i tu ima tih momenata gdje otkliza u težak krindž što bi rekli mladi, slična je tematika (surovi život u pripizdini), i isto ima tog preglumljivanja

 

 

Link to comment
10 minutes ago, James Marshall said:

Ma, bukvalno ono granično da bude "too bad it is good" djelo. Mislim, vadi ga osnovni tekst i ta mučna atmosfera tog krša, kamenjara da skroz ne potone u zajebanciju, ali je zanatski baš smandrljan, vidiš to i po glumi, nekako većina njih (ono, top glumaca, jbt, Laušević, Pera Božović, Sonju Savić da ne pominjem) preglumljuje ili su kao Slavko Štimac isti u svakom filmu, ili oni drveni klinci. Plus oni slow-motion momenti, ma jedan baš onako nesretan film. Možda ovdje sad natežem, ali kontam da su dali taj tekst Kadiji, da bismo imali drugu Karađorđevu smrt samo transponovanu u dalmatinsko zaleđe druge polovine XX vijeka. 

ili Zivojinu Pavlovicu, mozda Zarku Dragojevicu cak, okej, on niej taj kalibar, ali, barem bi ispao ozbiljniji film, ako nista, ume  da, kako aj volim da kazem, da te kvalitetno ubije u pojam..

Link to comment
6 minutes ago, James Marshall said:

E da, isti dvojac (Radulović/Šotra) je radio i one "Vučare Gornje i Donje Polače", i tu ima tih momenata gdje otkliza u težak krindž što bi rekli mladi, slična je tematika (surovi život u pripizdini), i isto ima tog preglumljivanja

 

 

A cini mi se da sma negde to video nnavedeno kao primer dobrog Sotre..meni je dobar SOtra: Vise od igre, Price iz radionice, i Minstarka sa  Milenom Dravic

Link to comment
2 hours ago, foto said:

los dugoprugas i los sprinter. ne mogu ih porediti. narocito nakon glegana Djordja u ateljeu...

Geoergije, ipak, zasluzuje veci prezir, i kada se sve uzme u obzir, sta je od toga moglo, i ususdio bih se reci, moralo da  bude, zasluzuje veci prezir..Andjeli 2 su makar tres na nivou Sekule ili Calica, i da, bacene su pare, ali bacio ih je onaj govnar, njegov  politcki brat, makar neko vreme(JUL SPS veza, je li) nisu drzavne, dok Georgije..

 

Ajde jso jedno poredjenje kod Dragojevica, Dva sata kvalitetnog programa, ili Andjeli 1:D

Link to comment

Meni taj film nikad nije bio smesan, sem tih par detalja. Zapravo mi je bio vrlo mucan, posebno kroz dioptriju zene, kako uloga Mira Furlan kao majke Vranke, tako i ona Sonje Savic.

 

ako se za momenat izostavi ovo, ako je to uopste moguce.

 

5 hours ago, Hamlet Strašni said:

Najurnebesniji deo je onaj sam pocetak kad kolju. 

 

Nikako ne mogu da pronadjem mesto smeh u tim u osnovi mucnim zivotima.

 

Ima tome sto sam ga ja videla tek koju godinu nakon posete Jasenovcu. 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, Moonwalker said:

Meni taj film nikad nije bio smesan, sem tih par detalja. Zapravo mi je bio vrlo mucan, posebno kroz dioptriju zene, kako uloga Mira Furlan kao majke Vranke, tako i ona Sonje Savic.

 

ako se za momenat izostavi ovo, ako je to uopste moguce.

 

 

Nikako ne mogu da pronadjem mesto smeh u tim u osnovi mucnim zivotima.

 

Ima tome sto sam ga ja videla tek koju godinu nakon posete Jasenovcu. 

Ja sam bio sarkastičan. Naravno da nije smešno, niti je ceo film smešan ili izvorište za mimove ili tako nešto. 

Link to comment

Ma film je potpuno tragičan, treba biti baš, hm, čudan, da ti to bude kao neka komedija...

 

To je kao da neko kaže da mu je LSLG smešan... A ono, mučnina... I što sam starij, to sve veća i veća...

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja sam bio sarkastičan. Naravno da nije smešno, niti je ceo film smešan ili izvorište za mimove ili tako nešto. 


Razumela sam da je sarkazam na pominjanje komike.

 

@radisa i meni isto sa godinama postaje mucniji. Ima jos par takvih filmova..

Edited by Moonwalker
Link to comment

Toga ima dosta po našim filovima - ono fora smešno, zezanje, a u stvari tragedija. I životi su nam takvi realno

 

edit: Ko to tamo peva je meni najbolji primer toga. 

Edited by Hamlet Strašni
  • +1 2
Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Toga ima dosta po našim filovima - ono fora smešno, zezanje, a u stvari tragedija. I životi su nam takvi realno

Pa najveće komedije™ u Srbalja, milsim na Maratnoce i Ko to tamo peva, i nisu komedije...

 

 

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Pa najveće komedije™ u Srbalja, milsim na Maratnoce i Ko to tamo peva, i nisu komedije...

 

 

A u duhu trenutnih dešavanja, i Balkanski špijun.

Edited by Milošica
Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

A u duhu trenutnih dešavanja, i Balkanski špijun.

Uf tek to nije...

 

I to mi je baš teško postalo da gledam... Odgledao sa ćerkom, pre jedno 6 meseci, ona prvi put gledala, bilo mi baš mučno i teško, pogotovo kraj...

 

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...