Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

20 hours ago, foto said:

vuk karadzic, je po kadijevicevom prricanju uvrsten u neku bastinu. dal uneska ili neceg drugog nisam siguran.

ali to je serija koja se treba ljudski sacuvati.

 

U paketu sa serijom VK mora da ide i TV film Karadjordjeva Smrt...

  • +1 2
Link to comment

Bilo je itekako dobrih serija: Vise od igre, pokojnog Slobe Stojanovica je, na stranu ideoloske natruhe, daleko najbolja slika srpskog malog mista '30-ih...

Cini mi se da nije RTS-ovo, ali ubistvo, brisanje Hodoljublja Zuka Dzumhura, jednog od 10-ak najvecih Beogradjana svih vremena je zlocin prema takozvanoj kulturnoj bastini...

 

 

  • +1 1
Link to comment

Od serija

 

Banjica

Bosko buha (ako postoji igde sacuvano) 

Salas i zimovanje

Svi otpisani

Ljubav na seoski nacin

Diplomci

 

I za decu jelenko :sleep:

  • +1 1
Link to comment
On 30. 5. 2023. at 18:00, ragasto said:

Za Vuka je išla neka priča pre godinu-dve da će se restaurirati. Ima li neko neki info?

 

To ne da treba, nego mora da se uradi.

 

Ako se toga ne uhvate ovi iz Kinoteke u sklopu ove akcije što su imaju sa VIP-om/A1, slaba vajda od RTS-a. Mislim da oni i nemaju kapacitete za to, tehnički. 

Ne znam kako se tretiraju serije pravno, vjerovatno RTS ima prava na njih pa ne da nikom, pošto vidim da su ovi A1/Kinoteka počeli da restauriraju filmove koji bi trebalo da su na zapećku liste, tipa Belo odelo Ristovskog. Neke od serija bi morale odmah da idu na restauraciju, to su nacionalna blaga.

 

2 hours ago, Radoye said:

 

U paketu sa serijom VK mora da ide i TV film Karadjordjeva Smrt...

 

Apsolutno, mada mi se čini da je to prilično očuvano, ako pričamo o restauraciji. Inače serija valjda i jeste iznikla iz tog projekta. 

  • +1 1
Link to comment

Belo odelo se ne bi ni približilo zapećku da nije neko intervenisao, to je bar jasno:s_d:. Što se tiče Vuka, jeste obimqn projekat u pitanju pošto po minutaži to ispada kao 10ak filmova...u principu sam optimista pošto tehnologija napreduje sve brže a i serija je hronološki uradena posle Karađorđeve smrti pa ni početni kvalitet sigurno nije loš. Sećam se i da je prodavana na VHSu kao komplet, nekih 10ak kaseta. Valjda će i Kadijević dočekati da to vidi restaurirano kako treba.

@James Marshall

  • Haha 1
Link to comment

Užas, kapiram te sve ali kapiram i da njihovi resursi nisu neograničeni, a otprilike bih mogao do večeras do Denverove utakmice da nabrajam ko je sve zaslužio da se restaurira prije Belog odela :D :D

3 minutes ago, ragasto said:

Belo odelo se ne bi ni približilo zapećku da nije neko intervenisao, to je bar jasno:s_d:. Što se tiče Vuka, jeste obimqn projekat u pitanju pošto po minutaži to ispada kao 10ak filmova...u principu sam optimista pošto tehnologija napreduje sve brže a i serija je hronološki uradena posle Karađorđeve smrti pa ni početni kvalitet sigurno nije loš. Sećam se i da je prodavana na VHSu kao komplet, nekih 10ak kaseta. Valjda će i Kadijević dočekati da to vidi restaurirano kako treba.

@James Marshall

 

Link to comment
28 minutes ago, MocaVukotic said:

Od serija

 

Banjica

Bosko buha (ako postoji igde sacuvano) 

Salas i zimovanje

Svi otpisani

Ljubav na seoski nacin

Diplomci

 

I za decu jelenko :sleep:


+ Sivi dom.

+ Neven

+ Poletarac

+ Price iz Nepricave

+ Fazoni i fore

+ Vruc vetar

+ Laku noc deco

+ Vaga za tacno merenje.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Pa da :D

Kakvo Belo odelo na listu pre x boljih filmova, svašta.

 

Da ne kucam edit sa telefona - restauracija bi naravno išla sa originalnih traka, kada sam napisao da je početni kvalitet dobar imao sam u glavi neku katastrofu tipa da su trake uništene ili oštećene...za šta bi se sigurno saznalo do sada. Tako da samo treba imati strpljenja.

@James Marshall

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Užas, kapiram te sve ali kapiram i da njihovi resursi nisu neograničeni, a otprilike bih mogao do večeras do Denverove utakmice da nabrajam ko je sve zaslužio da se restaurira prije Belog odela :D :D

 

Decko Koji obecaca, zaseda, Jagode u grlu, Virdzina, lepa sela, Rane, Noz, Brat doktora Homera, variola vera, vec vidjeno, Sabrini centar, Mlad i zdrav kao ruza, Vrane, Bubasinter, Covek nije tica, Tri, Svet koji nestaje, Poslednja oaza, Tockovi, Pejzazi u magli, Zivot je lep..ima cirka stotinak filmova sigurno, koji jos nisu,a zasluzuju pre belog odela

Link to comment
On 3. 6. 2023. at 16:20, Mos said:

Usekovanje 10/10. Mali Mensur je kidalica od talenta. Žali bože svih ovih godina Vuka Kostića i Viktora Savića, ovom malom Šalamet da se pokloni i ode po pljuge. 

Odlican, ne pamtim bolje skockan domaci film, nije samo Mensur, svaki lik je posteno odradio svoj deo. Fala jos jednom.

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...