Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

2 hours ago, ragasto said:

Film je pravljen za današnju omladinu, ako se ne sviđa starijima to je već dobar znak. :fantom:Eno ga i Milutin Petrović u spotu, sad me zanima da li se negde u ćošku Basara i dalje puca u venu.

 

Filmove za omladinu treba da prave mladi reditelji, a glavne uloge treba da igraju mladi glumci, a ne 50-godišnjaci. Ovako je ispao film ni za jedne ni za druge.

 

Na početku filma ima repriza žurke od prije 20 godina, sa otprilike istim likovima, samo 20-ak godina stariji. Tu su I Milutin, Basara, Debeli...

Tada film još uvijek obećava da će imati smisla. 

Zapravo, film obećava otprilike sve do dolaska u Beč.

 

Meni su Anđeli 3 čak i manje loši od Anđela 2. Možda i zato što od njih nisam ništa očekivao, nakon veoma lošeg drugog dijela.

Anđeli 2 su, sa druge strane, bili veliko razočarenje, sa bajatim i vulgarnim štosovima, najvećim ikad viđenim product placementom u domaćoj kinematofrafiji...

... A uz to se ispostavilo da su rimejk (plagijat?) američke tinejdžerske komedije Dalje ruke, ona je još mlada!

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Odgledaću ga, pa ću nešto detaljnije da napišem. Još mu dajem dobre šanse zato što na osnovu ovih odlomaka nisam ubeđen da je krš, a naročito ga ne bih ubacivao u koš sa nastavcima Anđela, ono je baš budalaština.

 

Kad reče product placement, sećam se da je i Dragojević tada u intervjuima pokušao da to odbrani, kao neka njegova borba protiv sponzora jer im je uzeo pare ali tako da to bude očigledno pa zato to ne treba brkati sa umetničkom stranom, trt mrt.:isuse:

@colonelo

Link to comment
2 hours ago, ronin said:

Kako misliš Mi nismo anđeli 2 nije tragično loš?

 

Mozda nisam imao prevelika ocekivanja, stajaznam.

Treci mi je totalno negledljiv bio, odustao sam na pola. 

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, ragasto said:

Odgledaću ga, pa ću nešto detaljnije da napišem. Još mu dajem dobre šanse zato što na osnovu ovih odlomaka nisam ubeđen da je krš, a naročito ga ne bih ubacivao u koš sa nastavcima Anđela, ono je baš budalaština.

 

Kad reče product placement, sećam se da je i Dragojević tada u intervjuima pokušao da to odbrani, kao neka njegova borba protiv sponzora jer im je uzeo pare ali tako da to bude očigledno pa zato to ne treba brkati sa umetničkom stranom, trt mrt.:isuse:

@colonelo

 

Možda će tako i Andrić da brani product placement u svom filmu koji je naročito u prvoj polovini filma i više nego sramotan. Anđele 2 nisam gledao, pa ne mogu da poredim.

  • Hvala 1
Link to comment

Jedno nepopularno mišljenje, meni nikad nije bila jasna fascinacija sa Andjelima. Ali Munje su mi bile super. Verovatno neka generacijska stvar, mada nije bas da sam se prepoznala u Munjama (ja u stvari ni je znam koji bi film odgovarao mojoj generaciji)

 

Zao mi je sto je nastavak takav shit po vasim recima

  • +1 1
Link to comment

И прве Муње објективно нису неки филм, али хватају последњи моменат пред-интернетског доба и сви који смо излазили тада могли смо да се препознамо у очекивањама од изласка: да се догоди нешто чудно, сумануто, надреално, да се смејемо свему што видимо, да сретнемо неке рибе, по могућству да их смувамо, да током лутања кроз град дође до неочекиваних преокрета и спознаја. 

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 6.5.2023. at 0:26, bags said:

Usekovanje sasvim solidan film.

Ne znam,jesam li ja previse filmova pogledao u zivotu...ali iz ovog trejlera gluma mi tako deluje neprirodno kao i u vecini novijih domacih filmova.

Link to comment
10 minutes ago, bestia said:

Ne znam,jesam li ja previse filmova pogledao u zivotu...ali iz ovog trejlera gluma mi tako deluje neprirodno kao i u vecini novijih domacih filmova.

 

Pa velika je razlika izmedju glumaca, mada meni je film kao citav legao tako mi losa gluma nije toliko smetala.

 

Odlicni: Zirovic, Djurica

Vrlo dobri: Mensur, Anita, Picuric

Dobri: Grabez, Kovjanic, Pleskonjic

Dovoljni: Vidovic, Janevski

Nedovoljni:  Balzamovic, Gavrilovic

 

:rolleyes:

 

Mene je kupio sa par detalja. Kao recimo onaj sto nosi masku ispod nosa, Zirovic koji lici na mog caleta zbog uspeha na kvizu, u napetim momentima svi pale cigaru...

  • +1 1
Link to comment

Nekad davno sam odgledao Munje, sad se već skoro ničega i ne sećam, ali znam da je onda izazvao jak transfer blama, dva tridesetogodišnjaka koja izigravaju tinejdzere, i generalno osećaj kao da ga je kreirao neko ko ne zna kako mladi žive, ali misli i ubedjen je da zna, 

 

 

Jedini redeeming feature je, naravno, bio maestralni Gojko Sisa, nadam se da ga nisu upropastili u nastavku...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Jeremija said:

 i generalno osećaj kao da ga je kreirao neko ko ne zna kako mladi žive

Тако су тад излазили "млади", кад кажем "млади" мислим на средњошколце, један ортак који има положен возачки би узео ауто од родитеља, скупили бисмо паре да на улици купимо неку флашу бензина и сипамо у резервоар, и онда би се догађаји стихијски и сумануто даље одвијали, срели бисмо неке девојке, са њима ишли на свирку, свашта би се  непредвиђено и смешно догодило. Филм је можда лош, осим у том сегменту да погађа дух те неизвесности током изласка, зато је тада био гледан у биоскопима. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Тако су тад излазили "млади", кад кажем "млади" мислим на средњошколце, један ортак који има положен возачки би узео ауто од родитеља, скупили бисмо паре да на улици купимо неку флашу бензина и сипамо у резервоар, и онда би се догађаји стихијски и сумануто даље одвијали, срели бисмо неке девојке, са њима ишли на свирку, свашта би се  непредвиђено и смешно догодило. Филм је можда лош, осим у том сегменту да погађа дух те неизвесности током изласка, зато је тада био гледан у биоскопима. 

 

Da ti kažem, vrlo moguće i da nisam osetio zeitgeist, ja sam studirao na Filozofskom, i vrlo često bih do kasno ostajao u biblioteci, onda bih se spuštao do Plato Pub-a (gde je drugar radio kao barmen), a posle bi se ili ostajalo tamo (uz dobru muziku) ili produžilo do Akademije i sličnih mesta.

 

Tako da sam uglavnom (ja) sam sebi diktirao zabavu, i malo je bilo baš spontanih momenata, mada jeste bilo, ali nije za forum...  1584414675.5338-smiley-1.webp.00f8f291b51e34f105a10167ccf1ecb6.webp

Edited by Jeremija
Link to comment

Sinoc odgledah Usekovanje.Moram priznati da mi je ovo posle duuuuzeg vremena konacno jedan nas, koliko toliko dobar film.Mozda je najveca mana ovog filma,upravo i njegova dobra osobina.To su glumci i gluma.Po rediteljovim recima,nisu zeleli veca imena da bi postigli utisak obicne srpske porodice,i mislim zaista da su u tome uspeli.Iako ovo nisu nepoznati glumci,bas ta njihova "nepopularnost"je dala realizam ovom filmu.Npr da su tu bila jaca imena,bila bi bolja gluma,ali bi kad bih pogledao u ekran verovatno bih umesto babe,video Seku Sabljic i tu bi mi se izgubila neka filmska iluzijaE sad gluma u filmu je rolercoster,cas je odlicna..cas je ispod proeska.Na Mensura vidim kukaju,ali meni je on ovde sasvim ok...i mislim da je dobro docarao generaciju kojoj pripada njegov lik.Posto poznajem par klinaca u tom fazonu i to je bukvalno to...u sustini slazem se sa bagsovim postom.

Dve stvari su mi smetala.Prva je je paleta boja koju su izbarali,previse mi je hladna...razumem sta su zeleli da postignu...ali mislim da bi sa toplijim bojama dobili odlican kontrast na likove.Opet slava,odise nekom toplinom.Druga je ubacivanje,muzike a la A24 u neke scene,nekako kao da su je samo ubacli jer je cool,a mislim da bi cak i neka druga muzicka pogloda bolje legle...ili da je uopste nije bilo u tim scenama.Od mene jedna  7.5 za  "Usekovanje"

 

Edited by bestia
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...