Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

13 minutes ago, levi said:

 

naprotiv, Peščanik, Beogradski krug, epicentar drugosrbijanštine

 

nema ništa loše u tome, drukčija Srbija od miloševićeve memorandumske,  zločinačke, radikalske nikolajvelimirovićevske itd


Ne znam meni je taj pojam potpuno bezveze i snobovski ako hoces ako je od njih dosao, a ekstra sto je sklepan nepromisljeno i na volej na zicer docekan od ove gramzive ekipe.

Edited by Moonwalker
Link to comment
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

Нису. Присуство хумора у филму га не чини комедијом.

 

4 hours ago, Misko said:

Pa, Kovacevic to nekako izmiksuje, i nekkao se  uz humor lakse proguta gorka sustina...Maratonci su npr jos crnji film, kada se udubis, ima taj vajb wild Buncha, sa druge strane, preduhovit..ali, i to je pismeno uradjen film..Sotrin film nije smesan jer je tragikomedija, komedija, crn akomedija, smesan je jer je toliko trapavo i lose uradjeno, nesto sto je trebalo da se radi ozboiljnije..u tome je razlika

 

4 hours ago, Misko said:

Mnogefilmove i ne mozes nuzno zanrovski da definises..a mnogi ti nasi kultni filmovi jesu tamne komedije, crne komedije(SPijun, Davitelj, Maratonci, Ko to tamo peva), tragikomedije(Lepota poroka, Cudo nevidjeno)

 

4 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Svaki film koji obiluje humorom spada u komediju. I da, ratni film moze da bude i komedija (npr. MASH).

 

Komedija ne može da se gleda samo kao žanr, komedija je i način na koji se nečemu pristupa i mnogi od navedenih filmova su dobar primer toga. "Lepota poroka" - drama u modu komedije, "Ko to tamo peva" - slično. To nekada jeste na granici ili može da se nazove crnom komedijom ili tragikomedijom, ali meni je crna komedija npr "Rat Rouzovih", mooožda čak i "In Bruges". Ovi naši filmovi koje smo pominjali su mi više neki drugi žanr u modu komedije.

Link to comment

Setih se nesto Paskaljevica, ne znam kako se na njegov opus generalno gleda? On s eiz te prske trojke(Markovic, Karanovic, on), najvise i nasnimao..iz trojke, mi je najslabiji, medjutim, daleko od toga d aje bio worthless reziser..Varjivo leto i Bure baruta mu valjda dodju oni naslovi koje svi znaju, Leto po meni bolje stari, Zmlajski dani teku i Tango Argentino mi s ebiju nekkao za bas njegove magnum opuse iskreno(icigledno mu starije osobe kao tematike najbolje leze, ili meni leze filmovi o njima), prva dva su mi okej, iako su to ostaci crnog talasa, koji su verovatno pisani za Ziku pavlovica, pa je on uskocio kao newcomer tada, Poseban tretman mi je isto odlican i underrated film(Ljuba Tadic u mozda najboljoj ulozi)..ostalo mi vec nije vredno poemna(ne volim Tudju Ameriku, Vreme cuda, iskreno), a sve sto je snimio od dvehiljaditih, pa kasnije, i sisasnje drzavnih para uz pomocu Mladje, kao i filmovi  ostalih praskhi djaka iz tog kasnijeg peroda, nista vredno pomena

Link to comment
11 hours ago, Misko said:

Setih se nesto Paskaljevica, ne znam kako se na njegov opus generalno gleda? On s eiz te prske trojke(Markovic, Karanovic, on), najvise i nasnimao..iz trojke, mi je najslabiji, medjutim, daleko od toga d aje bio worthless reziser..Varjivo leto i Bure baruta mu valjda dodju oni naslovi koje svi znaju, Leto po meni bolje stari, Zmlajski dani teku i Tango Argentino mi s ebiju nekkao za bas njegove magnum opuse iskreno(icigledno mu starije osobe kao tematike najbolje leze, ili meni leze filmovi o njima), prva dva su mi okej, iako su to ostaci crnog talasa, koji su verovatno pisani za Ziku pavlovica, pa je on uskocio kao newcomer tada, Poseban tretman mi je isto odlican i underrated film(Ljuba Tadic u mozda najboljoj ulozi)..ostalo mi vec nije vredno poemna(ne volim Tudju Ameriku, Vreme cuda, iskreno), a sve sto je snimio od dvehiljaditih, pa kasnije, i sisasnje drzavnih para uz pomocu Mladje, kao i filmovi  ostalih praskhi djaka iz tog kasnijeg peroda, nista vredno pomena

Uvek sam imao utisak da je Paskaljevic bolji reditelj od Markovica ali je manje komercijalniji .Meni je Bure Baruta u rangu sa najboljim nasim filmovima.A opet bas je underrrated,sto mi nikako ne ide u glavu..mozda zato sto je derpesivan.Opet Markovic je snimio vise dobrih fillmova i usudio bih se da kazem da je Markovic najbolji srpski reditelj.Prosto svaki film mu je skoro pa kultni...i sto je veoma bitno bilo je ih dosta i svaki se razlikuje od prethodnog.Sto zanrovski,sto zbog price.Takodje kasting u Markovicevim filmovima je predobar..

  • +1 5
Link to comment

Potpisujem za Bure Baruta, za mene najbojli film s kraja prošlog veka.

Kada sam ga odgledao prvi put, izašao sam zanemeo iz bioskopa.

Plus muzika Simjanovića

 

Predstavu nisam gledao.

 

 

Uvodna scena u filmu je antologijska

 

 

Edited by Filozof manijak
Link to comment

bure je s pravom u grupi antologijskih filmove

 

vrv nedovoljno hajpovan jer je izveden iz genijalne predstave dejana dukovskog, što je redak slučaj i daje reditelju mali prostor za davanje pečata

 

nema šanse da se setim jdp-ovog kastinga, a voleo bih da ga uporedim sa paskaljevićevim

 

 

 

 nisam fan pozorišta, naprotiv, ali bure baruta me je oduvalo kao retko koje audio vizuelno delo

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nema šanse da se setim jdp-ovog kastinga, a voleo bih da ga uporedim sa paskaljevićevim

pitaj mene, ja znam napamet predstavu

Link to comment

ajd poređaj glumce po pričama

 

e

meni se sve pomešalo sa filmom, u prvoj bokserskoj su isti glumci u pozorištu i na filmu?

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ajd poređaj glumce po pričama

 

e

meni se sve pomešalo sa filmom, u prvoj bokserskoj su isti glumci u pozorištu i na filmu?

ne. bokseri su u filmu čini mi se, ristovski i dragan nikolić? slabo znam film, samo jednom sam ga gledala.

u predstavi su to dragan mićanović i dragan jovanović, i ne igraju boks nego tenis.

  • +1 1
Link to comment

ona scena u busu, prođe mi život dok se napijete kafe, to u predstavi glumi glogovac. baba putnica (milena dravić) je cvjeta mesić, putnik (bekjarev) bane cvejić, devojka milica mihajlović.

u americi su goran šušljik i nebojša ljubičić. nebojša se vraća iz amerike i skida mesec za evdokiju, evdokija je mira kara.

ljubomorni momak, trčite goli po mesečini, u predstavi sergej, u filmu onaj makedonac, toni mihajlovski.

vozač busa u filmu bata živojinović, u predstavi josif tatić, alternacija onaj pljaka kljaka, otac na vuka kostića

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, slepa živana said:

ona scena u busu, prođe mi život dok se napijete kafe, to u predstavi glumi glogovac. baba putnica (milena dravić) je cvjeta mesić, putnik (bekjarev) bane cvejić, devojka milica mihajlović.

u americi su goran šušljik i nebojša ljubičić. nebojša se vraća iz amerike i skida mesec za evdokiju, evdokija je mira kara.

ljubomorni momak, trčite goli po mesečini, u predstavi sergej, u filmu onaj makedonac, toni mihajlovski.

vozač busa u filmu bata živojinović, u predstavi josif tatić, alternacija onaj pljaka kljaka, otac na vuka kostića

 

Gledala sam predstavu jedno 5 puta. Jesam senilna, ne sporim, al zar nisu glumili u predstavi Dragan Jovanović i Dragan Mićanović? 

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Tihajeza said:

 

Gledala sam predstavu jedno 5 puta. Jesam senilna, ne sporim, al zar nisu glumili u predstavi Dragan Jovanović i Dragan Mićanović? 

 

38 minutes ago, slepa živana said:

ne. bokseri su u filmu čini mi se, ristovski i dragan nikolić? slabo znam film, samo jednom sam ga gledala.

u predstavi su to dragan mićanović i dragan jovanović, i ne igraju boks nego tenis.

 

  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...