Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Usekovanje ima puno detalja koje sam video tek na vraćanje

Na primer ona baba kada sprema jelo "evo kaša za udbaša" pa posle pola sata spomenu da je deda bio DB ,ili scena kada slika sise ,što mi je promaklo

Baba anarhista simboličnog imena Bakunjin

 

 Prvo "deda me je uvek podsećao na vampira"  poslen nekoliko scena kaže za brata Jovana  da mu je isisao svu energiju

A tek kasnije majka za Jovana da je isti deda 

 

Smetao mi je suvi realizam na koji išli i što kaže bestia trebalo je malo da odvrnu saturaciju 

Mensur imao gomilu sjajnih replika sa odličnom ekspresijom .Jedino mi se majka malo prenemagala ,baš je zastrčala  

 

Pored svog sivila zabavan film koje vredi premotavati 

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Fakundo Sava said:

Usekovanje ima puno detalja koje sam video tek na vraćanje

Na primer ona baba kada sprema jelo "evo kaša za udbaša" pa posle pola sata spomenu da je deda bio DB ,ili scena kada slika sise ,što mi je promaklo

Baba anarhista simboličnog imena Bakunjin

 

 Prvo "deda me je uvek podsećao na vampira"  poslen nekoliko scena kaže za brata Jovana  da mu je isisao svu energiju

A tek kasnije majka za Jovana da je isti deda 

 

Smetao mi je suvi realizam na koji išli i što kaže bestia trebalo je malo da odvrnu saturaciju 

Mensur imao gomilu sjajnih replika sa odličnom ekspresijom .Jedino mi se majka malo prenemagala ,baš je zastrčala  

 

Pored svog sivila zabavan film koje vredi premotavati 

 

 

Uhvatio sam sve to isprve :D zeni je bio jos bolji posle drugog gledanja.
Dobri su mi dijalozi majke sa sinovima i vrhunac za stolom je bockanje Milanceta za dop, par minuta kasnije ispade da njegov problem nije mnogo veci od problema ostalih prisutnih.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Gde ste gledali usekovanje, bioskop, ili ima negde na nekoj platformi?

Kosutnjak film ga je postavio na svoj youtube kanal.

Edited by maheem
  • Hvala 3
Link to comment

Ima onaj deo na kraju kada zove Dušana i pojave se "vanzemaljci" isto kao kraj Kengura - to mi je ortak iz detinjstva :) 

Link to comment
On 16. 5. 2023. at 18:12, ToniAdams said:

film traje preko 2h jebali ste jeza u bodlju ako je buljson

Javi utiske kad odgledaš.

Link to comment
12 hours ago, djeneralche said:

Usekovanje je vise tv drama sto su se prikazivali nekada na RTB u 8. Meni se svideo, dosta je intezivan.

Pa mozda scriptom liči, al izgledom je pravi film.

Link to comment
On 16.5.2023. at 12:35, Fakundo Sava said:

Ima onaj deo na kraju kada zove Dušana i pojave se "vanzemaljci" isto kao kraj Kengura - to mi je ortak iz detinjstva :) 

On se ipak ubio na kraju, ako sam ja dobro shvatio?

Link to comment

Mislim da ne,niti mi deluje i nema nekog foreshadowinga ,barem ne mogu da se setim

 

Neko je uporedio ovaj film sa Ice Storm Anga Lija  ,koji mi odavno stoji u watchlist ,tako da bi mogao što pre i taj da pogledam 

Link to comment
15 hours ago, Fakundo Sava said:

 

 

Neko je uporedio ovaj film sa Ice Storm Anga Lija  ,koji mi odavno stoji u watchlist ,tako da bi mogao što pre i taj da pogledam 

Sto pre,odlican film..

Link to comment

Pogledah i ja usekovanje, vrlo dobar film. Izdvojio bih pre svega inteligentan scenario. Ovo nije lako napisati da ne bude banalno, a sve vreme na granici banalnosti, sto i mora biti jer su njihovi (nasi) zivoti u stvar banalni. 
 

I upotreba muzike jako efektna.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...