Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

2 hours ago, ducca said:

Krenuo od nule Gazi se S2. Pussy još mrda... :rolleyes:

+1

 

Žena nije gledala nikad, primila se od početka. Prepoznaje se u Tonijevom odnosu sa majkom, navija da se uznu™ Kris i Adrijana :cry: 

 

Link to comment

Inače opušteno sam propustio u prethodnim gledanjima da se sredinom sezone 1 Vito Sparafore, tj. glumac koji ga kasnije tumači, pojavljuje u sceni u pekari kao random mušterija (civil), kad ga Kris izbaci napolje pa upuca u nogu klinca što prodaje.

Link to comment

A taj Vito je znači onaj debeli gej što ga posle proganjaju?

 

Ja sam bio ubeđen da je to ovaj Džimi Altijeri, pa sam se skroz zbunio kad sam video da je on kaput već u prvoj sezoni :unsure: 

 

Jedno 78% glumaca su zadrigli masni Italijani od metar i po, kako smo uspevali ovo da ispratimo bez interneta na telefonu stvarno ne znam...

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

A taj Vito je znači onaj debeli gej što ga posle proganjaju?

 

Ja sam bio ubeđen da je to ovaj Džimi Altijeri, pa sam se skroz zbunio kad sam video da je on kaput već u prvoj sezoni :unsure: 

 

Jedno 78% glumaca su zadrigli masni Italijani od metar i po, kako smo uspevali ovo da ispratimo bez interneta na telefonu stvarno ne znam...

bili smo mlađi, koncetrisaniji, nismo imali ovakvu hiperprodukciju koječega

  • +1 1
Link to comment

A i vrtelo se prvo na Pinku, pa na RTS cini mi se. A ubrzo je bilo dostupno na trafici.

 

Ne znam zasto, ali i dalje odlazem ovogodisnje gledanje.Doduse malko sam nadoknadio slusanjem podcasta.

Link to comment

Na HRT je prvo islo, emitovali su 5x nedeljno. Posle Pink kod nas (mislim samo subotom po jedna epizoda), a pre desetak godina RTS isto 5x nedeljno. 

Ima ona scena kad hoce da koknu Dzoni Seka, pa Sil i Kris idu kod onih jezivih matorih likova - a tamo Al Neri iz Kuma na kiseoniku.

 

Gledao sam bas negde, mnogo sporednih likova iz Kuma, Gudfelasa i Kasina glumi i ovde. 

Link to comment

moja omiljena serija i ako se nikad nisam lozio na taj neki krimi fazon

 

neke epizode i scene sam pogledao milion puta, prodje tako neko vreme negde nesto vidim u vezi serije eee soprano, setim se da imam negde u kompu sve skinuto i baaam narednih nekoliko dana opet sve ispocetka...

 

mane (citaj nije realno):

- previse lako ubijaju ko na divljem zapadu, jbg danas kad su na svakom cosku kamere pogotovo u americi (ok kapiram ima serija 15 dina kako je snimana ali opet) ne ide to bas tako

- toni ljubavnik, kapiram da su ribe sa njim zbog kesa ali da se sve zaljubljuju u njega i da ga vole i da ne mogu bez njega (ok ljubomoran sam) mislim a on srednjovecan muskarac krimos procelav debeo ozenjen prgave naravi iskara ih i ode...

- kinta ?! cas pricaju o nekim silnim milionima cas se stekaju za 200 dolara, u jednoj epizodi kriza u drugoj nose pakete dolara po kesama

...

 

vrline:

- vrlo dobar scenario jos bolja gluma

- toni pokidao

- nije tipicna krimi serija, secam se da mi je burazer rekao da je ocekivao vise nasilja i ubistava ali mislim da joj je bas to prednost, nije stavljen akcenat na krimi brutalnost (i ako je ima) i neku pucacinu nego vise ono da prikazu i kriminalca kao coveka od krvi i mesa sa problemima u porodici sa majkom zenom decom prijateljima...

- nema pozitivne osobe, svi su manje vise licemerna gov*a, nema neke dobrice pozitivnog heroja

- citao sam da nista u seriji nije stavljeno slucajno i to se vidi, od tonijevih snova, razgovora sa psihijatrom (dobar milf), odnosa sa zenom, medjuljudskih odnosa... neke stvari su izbacivane neke prepravljane u sve su ukljuceni bili pravi psihijatri, sociolozi, bivsi robijasi...

...

najdrazi lik adrijana i furio

najvise mi isao na q rici aprile, ralf, toni blundeto a delimicno i kristofer (nekad mi je i ok)

 

ima toga jos mogao bi da pisem ceo dan, ovo ovako na prvu

 

the sopranos wink GIF

 

 

 

 

Link to comment

I s Buscemijem isto, cela ta sezona osim kraja mi je bila onako, silovana malo. Ali kakav je Furio psiho, najludji od svih, Poli je stene za njega... Isti Lewandowski.

Pre neki dan sam se podsetio one scene kad se Kristofer necka da li da ode s Adrijanom ili da kaze Toniju, pa vidi onog siromasnog lika na pumpi i presece.

Sta mislite, da li je mu je onaj lik stvarno ubio caleta ili ga je Toni izmanipulisao?

Jos bolja scena od one u sumi je kad je prepricavaju nekoliko godina posle pa se opet zamalo poubijaju. :laugh:

Benny je takodje neuverljiv lik totalno. 

Dobar je i storyline s Ralfijem i Djidjijem/Polijem i svim podjebavanjima. Najzivopisniji lik od svih, gigantski olos ali uvek smesan. 

Link to comment
On 8.1.2019. at 16:24, Peter Fan said:

 

Malo sam prelistavao temu i vidim da je vec postavljen odlican clanak iz Rolling Stone magazina kad je bila dvadesetogodisnjica serije.

 

Pa ajde da pridodam jos jedan clanak iz tog perioda, isto je u pitanju David Chase intervju, ali za New York Times, isto veoma dobar :)

 

https://www.nytimes.com/2019/01/07/arts/television/david-chase-sopranos-interview.html

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...