Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

Jesi gledao gomoru? Ja počeo neki dan i posle prve sezone sam veoma zadovoljan. Fargoi su mi isto super, pogotovo treća koju hejtuju.

escape to dannemora je super miniserija.

Link to comment

Gomoru sam gledao, nemoj da gledas trecu sezonu. (Druga je na nivou prve, a treca je i nepotrebna i glupa).

 

Provericu ove druge dve sto si napisao. Thx! 

Link to comment
Gomoru sam gledao, nemoj da gledas trecu sezonu. (Druga je na nivou prve, a treca je i nepotrebna i glupa).
 
Provericu ove druge dve sto si napisao. Thx! 
I četvrta sezona je izašla, ima je na HBO Go.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

Meni je vrhunac Sopranosa bila epizoda kada AJ pokusa da se ubije u bazenu. Konverzacija izmedju Karmele i Tonija posle toga, kad ga ona optuzuje za naslednu depresiju i da je AJ povukao na njega mi je perfektni čvor. Aj upravo nije povukao na Tonija i dedu jer nema stomak za mafijanje i prebijanje ali to Karmela ne razume jer ni sama ne zna (ili ne zeli da zna) koliki je Toni psihopata. Depresija zbog koje toliko pizde ga zapravo izvlači iz okruženja da nastavi nasilničku tradiciju ali to niko ne zna osim nas gledalaca. Fenomenalno.

Link to comment

+1 I meni je to vrhunac serije. Do poslednje sezone me je nerviralo sto su Tonijeva deca toliko dosadna i nebitna, osim u par navrata. Ali to su ispravili na kraju. A Karmela mi je najjadniji lik u seriji. Ona tog coveka u sustini mrzi i to je u jednom trenutku shvatila, ali je naterala sebe (ili ju je on naterao ne davsi joj razvod) da ga "voli" jer je bez njega niko i nista.

Link to comment

@Meazza

To je porvrsno gledanje, ali nije ni cudo obzirom da si tek prvi put pogledao. Ja je zadnjih 15 godina gledam bar jednom godisnje.

 

Medou je bitna zbog odnosa oca i cerke, a pogotovu zbog njene faze posle ubistva Dzekija Juniora kada je pala u depresiju, isla kod psihijatra, htela da zapali u Evropu. Scena kad Toni i Karmela u krevetu diskutuju o njoj i kazu nesto u fazonu "ona nas samo testira, dokle moze da ide". Vodis mafijasku ekipu, a ne mozes da zavedes red u svojoj kuci.


AJ prototip debilka™, modernog vremena, koji ce pre otici u shoping mol da "bleji" (ni sam ne ume da objasni calu sta rade tamo) nego sa calom na pecanje. Pola serije je u fazonu nista me ne zanima, a drugu polovinu isto to plus place. Mocna je scena kad veliki borac za zastitu zivotne sredine (u tom periodu) odvede curu u sumu na vacarenje i zapali novi dzip.

 

Generalno ako izuzmemo temu funkcionisanja mafije i njene sprege sa sistemom, odnosi u porodici su ono sto daje dodatnu car ovoj seriji. Otac sin, majka sin, muz zena, brat sestra (koliko je samo Dzenisinih govana morao da pocisti), ujak sestric, itd. Cak mozda i hajlajt serije njegov odnos sa Livijom gde se rusi veliki italijansko-katolicko-mafijski ep o majci kao svetinji koja je nedodirljiva i koju ne smes ni popreko da pogledas, a kamoli nesto drugo.

Link to comment
26 minutes ago, John Coltrane said:

@Meazza

AJ prototip debilka™, modernog vremena, koji ce pre otici u shoping mol da "bleji" (ni sam ne ume da objasni calu sta rade tamo) nego sa calom na pecanje. Pola serije je u fazonu nista me ne zanima, a drugu polovinu isto to plus place. Mocna je scena kad veliki borac za zastitu zivotne sredine (u tom periodu) odvede curu u sumu na vacarenje i zapali novi dzip.

 

Mene AJ podseca na junaka knjige "The Catcher in the Rye", naravno kao parodija. Ipak sam imao dosta simpatija za njega i pored svega u poslednjoj sezoni. Makar nije ispao kao otac, od toga stvarno nema gore.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...