Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Pre neki dan na parkingu osiguranja videh novi Kadjar sa solidno slupanim prednjim delom (maska, iskrivljena hauba, polomljeni farovi itd). Kaže čovek da je auto kupio pre dve nedelje, da je išao u Grčku na more i da je u povratku vodio nekim truckavim putem, pa da je ABS pobrljavio i da je izgubio kontrolu nad autom, pa se zakucao u vozilo ispred njega. I kaže da je to poznat problem sa Renoovim ABS sistemom, odnosno da se i drugim dešava da zaglupi prilikom kretanja po džombastom putu, tako da ima još sličnih događaja. Jezivo, još je on i dobro prošao.

Link to comment
On 26. 9. 2023. at 23:50, Zli Gli said:

Divno, veceras sam porucio Kadjara 2018. godiste za trgovinu, znaci u oglasu cu napisati da nema ABS jer je to izgleda minus

a možda ima one modove vožnje, za treskvicu i klizavicu

Link to comment

Pojma nemam, ne pratim tu scenu dugo vec. Znam da su Renoi valjda ugrozeni odavno zbog ovih kartica, prodao sam Captur pre jedno dve godine u NS i posle 6 meseci mi covek javio da je ukraden sa ulice preko noci. 

Link to comment
On 25.9.2023. at 19:59, El Guapo said:

Prošle godine kupio sam polovnjak, pre tehničkog bio je na servisu, gde su između ostalog rađene zadnje kočnice(zamenjeni paknovi), pre neki dan ponovo na tehničkom, u međuvremenu je auto prešao smešnu kilometražu, a neposredno pre trhničkog zamenjeni su diskovi na prednjim kočnicama i na tehničkom sam prošao, ali im smeta da zadnja kočnica slabije koči, to jest slabije od prednje, sveže servisirane.

Ako sam prošle godine menjao paknove, ima li potrebe ponovo ići u servis i koliko se uopšte treba osloniti na te primedbe sa tehničkog, jer svako nađe nešto svoje, što prethodnik nije ni spomenuo?


Može da se desi da nema veze sa pločicama nego sa kočionim klještima i da one moraju da se menjaju, ja tako najebo pre 2 godine kad su to pooštrili, izašla me zajebancija nešto tipa 300 Eur dok sam ga doveo u red za tehnički, izmenjao sve za svaki slučaj :cry:  Može da se desi i da je loš kvalitet paknova ili da su diskovi iskrijeni. Pošto si prošao tehnički bem li ga, ja bih svakako svratio do servisa da bace pogled da li je potrebno to srediti sad ili fazon može još da izdrži™ :covid19:

Link to comment
4 hours ago, Zli Gli said:

prodao sam Captur pre jedno dve godine u NS i posle 6 meseci mi covek javio da je ukraden sa ulice preko noci. 

Pa je l’ hteo pare nazad?

  • Haha 1
Link to comment
29 minutes ago, booyaka said:

Za 200-300 € ugradiš iglu na volanu i izmestiš OBD i ne boli te glava.

 

jeste brte u 21 veku ću da nabadam iglu pod volan, drkedrkeđons

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...