May 21, 20251 yr 2 hours ago, John Coltrane said:Ako neko ima preporuku za nekog prodavca za PS4 neka piše na PM.Igrice ili konzola ?
May 22, 20251 yr 17 hours ago, 189- said:pa nema tu mnogo da se objasnjava, osim da je covek napravio world conquest za 18 godina, sto je onako bas bas nenormalno. pre par godina su neki igraci odradili ovo za ~30 godina i to se cinilo kao nemogucim. bukvalno se igra na speed 1 i mikromenedzuje bukvalno svaka stvar sto postoji u igri. kaze da mu je trebalo 150 sati da zavrsi kampanju.Nikad nisam igrao EU igre ali sam dosta igrao Victoriju i Crusader Kings. Koliki je cim da se nauci kako funkcionise gameplay? I jel EU5 vredi ili se treba drzati EU4?
May 22, 20251 yr pa trebace par meseci sigurno da se nauci. preporucujem da gledas neke youtube videe da vidis kako funkcionise i da ucis usput.ja sam igrao samo eu4 i sad mi je tesko uporediti jer sam ove druge igre samo gledao kako igra moj drug koji ih je brzo batalio i vratio se eu4. sve zavisi da li ti je zanimljivo da se cimas sa porodicom i slicnim stvarima iz cka i vic ili zelis da osvajas svet u eu4.eu5 nece izaci jos bar pola godine a verovatno jos vise. a eu4 ima jedno dvadesetak dlc-a koje sve moras da platis pa cela igra izadje bas onako dosta skupo, ali naravno i za to ima resenja da bude besplatno, samo neces imati achievemente da lovis ako ti je to uopste interesantno.
June 4, 20251 yr Vise bukvalno nema razlike izmedju gejmpleja i filmica izmedju. Gospodine, dozvoli da docekam RDR3
June 4, 20251 yr Rekoše juče na toj konferenciji da su dosad (počelo u martu 2023 ako se dobro sećm) isplatili ljudima oko 720 miliona $ za uefn. To jest za creative mape u fortnite.
June 8, 20251 yr Fantasian Neo Dimension je sigurno ispunio moja ocekivanja. Igra skroz u retro fazonu starih FF naslova. Znaci prilicno linearna, sticanje skilova/magija na odredjenim nivoima. Cim sam video da je autor Hironobu Sakaguchi, znao sam da nema trika da ovo bude lose. Najbolja stvar je muzika, za koju bih ja dao desetku bez razmisljanja. Nobuo Uematsu je vise nego uspesno doneo taj gaming osecaj iz devedesetih. Pojedine boss numere su jednostavno fantasticne, pa sam izbegavao kliktanje po zavrsetku borbe, kako bih iste slusao duze. Trenutno sam desetak sati in, te posto je naslov radjen po ugledu na FF VI, ocekujem da do kraja bude jos bolji. Edited June 8, 20251 yr by Miljenko
June 24, 2025Jun 24 Uzeh ponovo da probam Divinity Original Sin 2. Ne secam se igre koja je bila ovoliko teska na classic nivou (to je valjda normal). Razumem da napadam protivnike preko mog nivoa (ili dva nivoa preko istog), no kada je borba sa rivalima istog nivoa stvarno ne ocekujem previse egal borbi (mozda neki boss fight). Prenaporno je ovo ponavljanje iste borbe 10-20 puta. Na kraju zaboravim gde sam posao, odnosno koji quest jurim. Da imam jedno 100 skrolova za ozivljavanje, pa da se ne nerviram. BG3 nije lak, no nije tezak u ovoj meri. Sto sam stariji, manje zivaca imam za predugo ponavljanje istih stvari. Ne secam se kako sam prosli put uopste prosao pojedine stvari.Za Fantasian recimo kazu da ima tesku borbu, no ja to nisam video do sada.
June 27, 2025Jun 27 Ima na Steamu finih popusta ovih dana...Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – 4€ (-90%)Disco Elysium – 4€ (-90%)Gris – 1,47€ (-90%)Borderlands 3 – 3€ (-95%)Little Nightmares II – 3€ (-90%)House Flipper – 2,45€ (-90%)Beyond: Two Souls – 2€ (-90%)Blasphemous – 2,49€ (-90%)Riders Republic – 4€ (-90%)Robocop: Rogue City – 5€ (-90%)Marvel Guardians of the Galaxy – 6€ (-90%)Star Wars Battlefront II – 4€ (-90%)Black Mesa: Definitive Edition – 1,95€ (-90%)
July 14, 2025Jul 14 Po obicaju skacem sa naslova na naslov.MotoGP 25 igram prilicno cesto. Nasao sam neki svoj nivo tezine, pa je trkanje prilicno zanimljivo.Divinity Original Sin 2 i Trails through Daybreak su tu na smenu, a vratih se nakon duge pauze da probam da privedem kraju Pathfinder Wrath of the Righteous. Kod Original Sin 2 sam jos na zatvorskom ostrvu i odigrao sam korektno do sada. Nivo likova je dobar, uz pregrst skilova, questova sam resavao ok. Daybreak ima istu onu simpaticnu auru, koja krasi ceo Trails serijal. Likovi su uglavnom simpaticni, a prica jednostavno tece. Mozda ima malo previse dijaloga za neciji ukus, no to je zastitni znak fransize.Kod Pathfindera sam se iznervirao u startu. Zaboravio sam gde sam stao, kad ono borba sa zmajem. Nekako dobijem istu, uz dva oborena clana ekipa, kad ne lezi vraze, tu nije kraj. Ona odleti i zadatak fejluje. Posle procitah na netu, da sam trebao odmah da se sjurim na vrh tornja i napadnem je ponovo. Valjda jedan udarac i gotova je. Ja sam imao 4 lika sa malo/minimalno health points nakon borbe, te nije bilo trika da rasujem (ja i ovako igram ultra oprezno, sa puno izvidjanja, tim pre sto sada imam Aru i njen fantasticni stealth stats). Ja sam naravno cekao i ona je jednostavno odletela. Placenik raskida ugovor (i onako je antipatican), dok storyteller kuka kao suro pile. Moj rant je usmeren prema likovima koji dizajniraju questove. Dodje do borbe, dobijes je nekako i ja tu ocekujem da nema komplikacija, odnosno odradimo pricu u nekoj formi i to je to. Znaci, ili dobijem, ili izgubim bitku, a ne ovo zavlacenje (valjda sam zato i kiksao bar 5-6 zadataka kod Pathfindera). Snimio sam odmah posle bitke, pa me mrzi da se vracam ne znam ni ja gde. Tja, moci cu i bez patuljka; ultra glup dizajn.
July 14, 2025Jul 14 Ih, nisi još ni stigao do najgluplje dizajniranog dela, ono kad vas pošalju u Abyss pa krene mapa da se pomera i rotira dok se krećete A svaki od milion questova zahteva da se šetate po tri sata diljem tog demonskog grada (Midnight Isles ili tako nešto).Beskrajno otegnut a realno nepotreban deo igre, da bi se posle ipak vratili u Worldwound da nastavite gde ste stali i privedete stvar kraju.
Create an account or sign in to comment