Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pillars of Eternity 2 na sumanutom popustu od 75% na Steamu - umesto 60€ košta 15€.

 

Uz to, moguće je uzeti ga u paketu sa sve tri The Banner Saga-e i the Hand of Merlin, i onda sve zajedno košta 34€. Pitanje je, vredi li ova Banner Saga za uzimanje, prošla mi je ispod radara?

Link to comment

Ja sam Banner Saga (drugi deo) igrao malo na XBoxu. 

Lepo deluje sa zanimljivom pričom.

Ali, meni bar, nije za konzolu. Nekako sam mentalno nabaždaren da kad uzmem joypad igram nešto adrenalinski jako. Ovo je kliktalica.

Link to comment

Završio sinoć Sekiro :smiley_hail: 

 

90fe6eecad107ed81daa936cc1771d095e92a6d1

 

Preko vikenda sam ispizdeo jer mi se tokom final boss fajta sjebao kontroler - RB na izdisaju, glavi se, moram po dva-tri puta krvnički da pritisnem da bi debil jednom zamahnuo. Nisam mogao da sačekam da mi stigne zamena, probao sam da remap desne tastere, probao sam miša i tastaturu, ali ništa nije radilo posao.

 

Na kraju sam uzeo u ponedeljak uveče da probam još koji put, reko' ako ne mogu normalno da napadam onda ću lepo sve da pariram i naučim napamet dedinu rutinu. I eto, nekako mi pošlo za rukom :) Jedino sam uspevao da ga udarim koristeći Shadowfall, što zahteva RB+LB zajedno i daje vremena da se cue up - sve ostalo je bilo deflect & dodge.

 

Stvarno mi je teško da iskopam iz malog mozga neke zamerke igri... recimo, ne sviđa mi se to što povremeno recikliraju dizajn mini-bosova. Juzou the Drunkard npr. je imao ukupno tri inkarnacije, dva puta sa otrovom i jednom sa vatrom. Onaj veliki sa kopljem se isto pojavio par puta, bik dva puta, shinobi bosovi sve jedan nalik drugom... E da, ne sviđa mi se ni što shinobi nemaju execution animaciju za kad ih ubiješ iz vazduha, nego im ti skočiš na glavu za trećeg sprata ali se animacija pretvori u onu standardnu kad stojiš iza njih i ubadaš u leđa.

 

Eto na kakve detalje sam prinuđen da se osvrćem - sve ostalo je fenomenalno, 10/10. 

 

Teško je opisati osećaj za feeling koji borba u Sekiru nudi... ne samo što je vizuelno impresivno nego čak i muzika kod svakog bosa prilagođena ritmu njegovih napada... i naravno, kad savladaš nekog izuzetno je satisfying jer svaki put imaš osećaj da si nešto naučio. Strašan posao su odradili. 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Jel' ima nešto nalik Hearts of Iron 4 za apsolutnog matorog nooba?

Nikada me igre, pa ni strategije nisu privlačile, ali ovaj TNO mod izgleda kao nešto što je right up my alley (sasvim bezveze nabasao na YT). Post WWII alternativna istorija, jednostavno izgleda kao dobra zabava. Samo da nije real time, da mogu da je završim i nastavim kad mi odgovara. I da ne traži neku zverinu od mašine.

Link to comment

Ja cu se uhvatiti za lkjucnu rijec strategija pa preporuciti dvije (od 5) koje sam obozavao a koje djelimicno ispunjavaju kriterijume. Knights of honor i Cultures 2. Zanimljivo, to garantujem

Link to comment

europa universalis 4 ti je tu najbolja igra od svih, ali je mnogo teska i trebace puno vremena da skontas. knights of honor je odlicna zabava. navodno ove godine izlazi dvojka.

Link to comment
7 hours ago, 189- said:

4-5 hiljada sati igranja

 

Zajebi ovo. Meni treba razonoda, ne opsesija. Hvala svima u svakom slučaju. Inače sam mislio baš na konkretan period i scenario, pitao se da li postoji alternativa TNOu koja mi neće pojesti ono od života što posao još nije. Hvala još jednom i ne zamerite.

  • +1 1
Link to comment

Mozda ovako nesto? Obe su Paradox igre, prvo bazirane na modiranju starijih verzija HOI, potom iznikle kao standalone naslovi

https://en.wikipedia.org/wiki/Darkest_Hour:_A_Hearts_of_Iron_Game
https://en.wikipedia.org/wiki/Arsenal_of_Democracy_(video_game)

Ja sam probao davnih dana Arsenal of Democracy, dosta sam bolji utisak imao od HOI, ali posto je dosta starija, a nisam imao prilike da igram HOI 3 i noviji, ne bih se usudio da poredim u tom smislu.
 

Link to comment
4 hours ago, lord_s said:

Mozda ovako nesto? Obe su Paradox igre, prvo bazirane na modiranju starijih verzija HOI, potom iznikle kao standalone naslovi

https://en.wikipedia.org/wiki/Darkest_Hour:_A_Hearts_of_Iron_Game
https://en.wikipedia.org/wiki/Arsenal_of_Democracy_(video_game)

Ja sam probao davnih dana Arsenal of Democracy, dosta sam bolji utisak imao od HOI, ali posto je dosta starija, a nisam imao prilike da igram HOI 3 i noviji, ne bih se usudio da poredim u tom smislu.
 

 

Sve su to (jako) dobre igre samo je moj utisak da je IV deo najmanje komplikovan od svih, ako je to kriterijum ja bi pre sa njim krenuo nego sa dvojkom i derivatima. Od ove dve Arsenal of Democracy ima kudikamo bolji sistem za kalkulaciju logistike i realnije predstavljeno ratovanje ali je zbog toga i podosta teži po meni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...