Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Koji DS je najbolji po vama? Kao neko naviknut na laganeze ritam igranja (turn based RPG igre ili one gde se moze staviti pauza), igre ovog tipa mi ne leze previse. Pokusao sam da predjem Prepare To Die Edition, pre 5-6 godina recimo. Dovukoh se nekako do The Duke Archive`s i tu se smorih skroz, posto sam imao problema sa standardnim neprijateljima. Bonus je sto sam 2-3 bosa resio na neku prevaru/glic, a to pomalo nervira.
Po meni dvojku ne treba da pipaš, prešao sam je tri puta al je jako tanka u odnosu na ostale. Prepare to Die je već malo pregazilo vreme ali je to po meni najbolji Dark Souls.
Trojka je nazaokruženija, najunapređeniji gameplay, sjajna igra. DLC su posebno dobri, sa nekim od najtežih i nezaboravnih bos bitaka. Definitivno ne kreni, nego samo nju igraj. I nemoj da se stidiš zvati pomoć drugih igrača na teškim bosevima, to je jedan od najlepših aspekata svih Souls igara.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
10 hours ago, Calavera said:

jasno ti je zašto sam prvi prelazak sekira sačuvao za posle ds 1, da sam ih igrao obrnutim redosledom sumnjam da bih keca imao snage i da dovršim :sleep:

 

Ne znam, kažu ljudi da je u startu Sekiro najteže pao upravo old school soulsbornovcima zbog toga što su navikli da se izmačinju i šetkaju umesto da pariraju i skaču. Evo jedan takav primer:

 

 

Realno nije toliko teška igra kao što se pričalo. Jedini je problem što zahteva stvaran trening, umesto budženja statistika i skupljanja bolje opreme. 

  • +1 2
Link to comment

više sam ciljao na kvalitet produkcije i uopštenu utegnutost™ mehanika, pretpostavljam da je tu sekiro kao najnovija from igra za nekoliko kopalja jači od prvog dark soulsa, čak i ove rimasterovane verzije. što se težine tiče, ne zavaravaj se, bilo kakav soulsborne trening ti može samo biti od koristi u sekiri™ :sleep:

Link to comment
3 hours ago, Calavera said:

više sam ciljao na kvalitet produkcije i uopštenu utegnutost™ mehanika, pretpostavljam da je tu sekiro kao najnovija from igra za nekoliko kopalja jači od prvog dark soulsa, čak i ove rimasterovane verzije.

 

Utegnutije svakako jeste, meni je tužno i kad vidim na šta liči 1 Bloodborne koji je izašao relativno skoro, tj. koliko je drastično bolji concept art od end producta. Te starije DS naslove ne smem ni da pogledam.

 

3 hours ago, Calavera said:

što se težine tiče, ne zavaravaj se, bilo kakav soulsborne trening ti može samo biti od koristi u sekiri™ :sleep:

 

Nije reč o težini nego o nekom bazičnom pristupu borbi, ali džabe pričamo napamet. Ja nisam igrao soulsborne stvari, ti nisi igrao Sekira, možemo kad odigraš da uporedimo iskustva ili bar broj uloženih sati. Ja sam negde na ~140, cenim da mi je bar još 20 ostalo:

Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Utegnutije svakako jeste, meni je tužno i kad vidim na šta liči 1 Bloodborne koji je izašao relativno skoro, tj. koliko je drastično bolji concept art od end producta. Te starije DS naslove ne smem ni da pogledam.

 

za art design u bloodborneu neću da čujem hejt! to je 1 od glavnih razloga što mi je ta igra na vrhu from lestvice™ do sad.

 

9 hours ago, Weenie Pooh said:

Nije reč o težini nego o nekom bazičnom pristupu borbi, ali džabe pričamo napamet. Ja nisam igrao soulsborne stvari, ti nisi igrao Sekira, možemo kad odigraš da uporedimo iskustva ili bar broj uloženih sati. Ja sam negde na ~140, cenim da mi je bar još 20 ostalo:

 

možemo uporediti sate, ali mogu ti odmah reći da sekiro ne bi baš toliko trebalo da ti traje:


https://howlongtobeat.com/game?id=57415

 

eto, da si ranije igro neki soulsborne, cenim da bi sekira završio za 135 sati knap :happy:

Link to comment
 
možemo uporediti sate, ali mogu ti odmah reći da sekiro ne bi baš toliko trebalo da ti traje:

https://howlongtobeat.com/game?id=57415
 
eto, da si ranije igro neki soulsborne, cenim da bi sekira završio za 135 sati knap :happy:
Bloodborne je meni ubedljivo najbolja Soulslike igra sa sigurno najboljim DLC ikada. Još se priča da se radi na remasteru za PS5 i PC. To bi bilo sjajno...



Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
43 minutes ago, Calavera said:

za art design u bloodborneu neću da čujem hejt! to je 1 od glavnih razloga što mi je ta igra na vrhu from lestvice™ do sad.

 

Concept art je meni sjajan, ali animirano u igri sve izgleda neshvatljivo treši, kao neke papirne figurice da se gužvaju jedna preko druge.

 

43 minutes ago, Calavera said:

možemo uporediti sate, ali mogu ti odmah reći da sekiro ne bi baš toliko trebalo da ti traje:

 

eto, da si ranije igro neki soulsborne, cenim da bi sekira završio za 135 sati knap :happy:

 

Svakako bih odugovlačio, posebno sad u poslednjoj trećini kad mogu da posvetim samo po dan-dva nedeljno. Konstantno moram da se prisećam kako se šta radi, konstantno se ponovo usviravam... onda nekako ubijem bosa pa mogu da odahnem i opet se zapustim do sledeće prilike.

 

Kad gledam playthroughs soulsborne veterana, nešto ne vidim da im brže ide - neverovatno je koliko dugo prave početničke greške. Naravno, u pitanju su mahom mladi lavovi sposobni da intenzivno guraju glavom kroz zid, ne 40+ casuals kao što sam ja.

 

Ipak, ko god kaže da je prešao Sekira za 40 sati kleveće i laže... ili mu je drugi-treći put pa ne mora ništa da uči.

Link to comment

U pravu je Vini, Sekirom je gotovo namerno pravljen da bude kontraintuitivan svakome ko je igrao bloodborn pa čak u nekoj manjoj meri i Nioh. Retko koji protivnik će da nasedne na Roll i sem par bosova, najteže u igri je prezupčiti da je dodge sranje i da se treba koncentrisati na parry.

 

Što se DS tiče uzeo sam PS5 verziju, originalnu nisam igrao, tako da me to tek čeka. Doduše trenutno se i dalje prilično dobro zabavljam sa Cyberpunkom, tako da će DS pričekati još neko vreme.

Link to comment

Meni je ovaj pocetak trojke tezi u odnosu na keca (ako se dobro secam); par lakih neprijatelja i odmah boss gde sam izginuo puno puta. Izuzetno me nervira ovo konstantno eskiviranje, koje moram da radim, plus protivnik u drugom obliku moze da me dohvati preko pola poljane. Da, ne mogu odmah da podignem nivo (naviknut sam da grindujem na JRPG igrama i dostignem dovoljan nivo da resim protivnika, cak i ako nisam vest previse). 

Bolje da se drzim ovih klasicnih stvari, ima puno naslova gde sam stigao do negde, ali nisam priveo kraju (Dying Light, DA Inquisition, Fallout 4).

Link to comment

Prodjoh jedva prvog bossa malopre.:rolleyes: Gadjao sam ga najjacom magijom i imao srece da ga zveknem 2 puta tokom transformacije. Na kraju mi je trebao jos jedan pogodak, a meni ostalo oko 50 HP. Srecom te nije pokusao napad iz daljine. Taman dok se priblizio, cap. Druga manifestacija je prebrza, tu ni rolling nije pomagao, vec cista sreca, sto sam bio dovoljno daleko. Odem do vatre i sav srecan pomislim, da podignem par nivoa lika. Stativa i dalje ne moze (no to vec znate sigurno bolje od mene). Bumo videli.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...