Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Jebo vas Dirt Rally. Skoro dvadeset godina igram igrice i nikad se nisam osecao frustriranije i debilnije nego u ova cetiri dana od kada sam poceo sa ovom voznjom. Igra apsolutno kaznjava svaku i najmanju gresku, neka vozila su potpuno neupotrebiljiva (bmw 320 koji sam u RL vozio dve godine ovde ne mogu da preteram deset metara pravo po stazi, pa ako je to realno ja cu ceo tim koji je napravio igru da poljubim u usrano dupe). Najbolje sto sam uspeo je da dva ili tri puta budem prvi u 1/4 ili 2/4 deonice. Generalni plasman posle pet trka mi je drugo mesto, ali voznja ne lici ni na sta. Nemam osecaj da sam bilo sta naucio, svaku trku resetujem po bar dvadeset puta. Treba mi minimum sat vremena da odvozim polu pristojno stazu od pet minuta. Jos odem na YT, a tamo likovi deru. Najgori je osecaj odsustva bilo kakvog napretka.

Link to comment

Ne znam konkretno za taj Dirt Rally, ali ako je simulacija u pitanju igranje toga bez volana (ili u najgorem eventualnom slučaju analognog gejmpeda sa preciznim pečurkama) je čist mazohizam...

Edited by Deco
Link to comment

Ma nemojte ni pokušavati preko tastature. Ja sa se džojsom nekako i snađem,ali realno patim za volanom.

 

Aleksandre moj ti savet da kreneš polako karijeru, uzmeš minija, udahneš duboko...sa tim minijem sam odvozio čini mi se 4 lokacije, i dobacio od "jel ovde iko ikada završio stazu" do prvog mesta na poslednjoj. Baš sam osetio da ulazim u štos i naložio se i bilo je do jaja. :) A onda sam sve sjebao tako što sam kupio lanciu stratos, što ide toliko dobro da sam na pauzi od dirta evo već nekih 10-15 dana. Igram rise of tomb raider (sviđa mi se) :dry:

 

Znači nikako preko tastature, krenuti od sporijih vozila, izbegavati generalno zadnju vuču a posebno prokleti jebeni stratos...

Link to comment

Nemam volan, pikam preko solidnog džojstika. Uzeo sam minija ponovo, sa njim sam i počeo igru, resetovao sejv na kome sam bacio pare na BMW i opet isto. Uz dosta muke mogu do drugog mesta, prvo je bajka. Mora biti da sam retardiran za ovu vožnju.

Link to comment

ja se secam kad sam igrao colin mcrae 5 valjda, jednu stazu u spaniji, cini mi se prva, sam isao jedno 300-400 puta. samo to, dok nisam imao rezultat za prvih 15 na svetu. to mi je i dan danas najbolja rally igrica.

 

 

toliko sam ovu stazu grindovao da sam je posle bukvalno i sanjao

Edited by 189-
Link to comment

Eh da još jedna stvar, sad sam se setio kad sam video ovaj video - igram sa dashboard kamerom. Nisam nešto mnogo pokušavao ali čini mi se da je ovo dosta teže igrati iz trećeg lica

Link to comment

AI i ranije kad je bio pod pritiskom, rešava sve sa najamnicima, tako što ulazi u dugove kupujući ih. To se najbolje vidi kad se ratuje protiv Francuske, gde ako ih dovoljno dugo držiš u ratu i čistiš njihove jedinice, oni upadaju u dugove iz kojih se neće izvući narednih 100 i više godina. S druge strane, takav rat i tebi može naneti štete, osim ako diplomatski ne poturiš nekog drugog (Austriju npr) u prve redove, a ti samo skupljaš otpatke i uživaš dok se dve sile međusobno ruiniraju.

 

Ako se snabdevaju najamnicima sa evropske tržnice ne mogu da dobiju više od 22-23 komada, nije samo to. Verovatno imaju savetnika koji podiže brzinu regrutovanja za 33%, plus nizak attrition rate jer igraju na domaćem terenu. Papa objavio džihad pa su pored Austrije, Poljske i Mađarske uleteli i Rusi na Krim (kako se stvari malo menjaju tokom vekova ). Ja samo uspeo da sklopim separatni mir i dobijem Makedoniju. Mnogo je zajebano osvajati evropski deo Turske jer em provincije nose mnogo ratnog rezultatatm, em imaš tvrđave u Solunu, Jedrenama i Carigradu koje se dugo osvajaju čak i pored potpune pomorske blokade. Inače kad smo kod pomorskih blokada, one izgleda više ne sprečavaju transport trupa preko moreuza kao pre; moram da smislim novu taktiku ili da vidim gde grešim. 

 

Imao sam i slučaj gde Švedska opseda moju tvrđavu na Krimu, imam kvalitetniju armiju (standardnih 10000 pešaka, 5000 konjanika i 5000 topova) koja ugazi njihovu od 23.000 ljudi, plus jednu armiju kod Mariupolja koja čeka Šveđane u povlačenju na gotovs da ih dokusuri sa sve švedskim kraljem na čelu i onda se desi da oni posle poraza samo prošetaju kroz moje trupe na putu ka Švedskoj? Ispada da kada je armija razbijena ona se automatski povlači kući i ne možeš joj ništa. Ili nešto debelo ne radim kako treba. 

 

Inače sačekuše brodovima su još bolje. U Venecueli sam imao flotu od 12 karaka i kada su Englezi sa svojom flotom od 48 manjih i transportnih brodova u kolonizatorskoj misiji prešli više od 50% puta od susedne oblasti mora ka mojoj ja im objavim rat i isplovim na more. Usledio je pokolj i jedan konkurent za kolonije u Americi manje. Definitivno se isplati taktika sa manjim brojem najkvalitetnijih brodova sa boljim posadama. 

 

Moj prvi dominion, Serbian West Antilles, militantna trgovačka republika sa prestonicom u Havani; stavio sam ih na agresivnu kolonizacionu ekspanziju i sada jastuče Portugaliju u Brazilu. :D  

 

 

 

 

EDIT: Sad sam video da je donji paket u međuvremenu poskupeo (sada je 19.5k US$), i da njegovom kupovinom stičeš PRAVO DA KUPIŠ Javelin Destroyer, pa skromnoj ceni od cca 2.5k US$. Mislim, šta reći...

 

 

 

Sačekaš 3 godine i kupiš je sa svim dlc-ovima na gog-u za 2,99$. :)

Link to comment

Svojevremeno mii je covek koji je vozio trke hvallio Dirt. Ne znam da li je drao rekord na Avali il ga jos drzi.

 

Ako je njemu bio realan valjda su ga dobro oradili :)

Edited by katamaran
Link to comment

Zavrsio 3in1 pack Flow, Flower i Journey. Generalno ima da se igra po sat, sat ipo za svaku igru.

 

Flow je usminkanija verzija onog Agar.io gde se razvijas od amabe do paaa malo vece i drugacije amebe.

 

Flower mi je licno najmanje legao zbog jer si tu u principu, jebem li ga neki zen vetar koji raznosi cvece. Cenim da je dobro za pauzu izmedju pucacina. Ovako samo lepa muzika i ambijent.

 

Ali je zato Journey sa razlogom zvezda paketa. Bacen u pustinju bez ikakvih instrukcija sa svega dva skila od kojih je jedna pistanje a drugi skok/lebdenje. Fenemenalna sirina, muzika, izgled. Pri tom kako igras naleces na druge igrace sa kojima zapravo i nemas neku komunikaciju vec pokusavas da mi pistanjem i skokovima objasnis/pokazes sta zelis od njih. Zvuci suludo ali funkcionise. Igra traje tako sat ipo d dva, nakon cega se dobiju IDevi ljudi na koje si naletao tokom igre sto je po meni skroz fin touch. I jedna od retkih novijih igara koji cimm predjes zelis da odmah upalis :)

 

14753477_10157702088535171_2742334758464

 

14711562_10157702082825171_5958944600181

Link to comment

Upravo zavrsio Open sampionat sa minijem. Pocelo je standarno cetvrtim mestom u etapi, zatim prvo, pa jos jedno prvo mesto  :blink: za solidnu bodovnu zalihu, tako da sam dve zadnje etape odvozio polukalkulisuci koliko mi je bodova potrebno da na kraju budem vodeci. Dva druga mesta, od kojih je jedno moglo da bude prvo da sam se vise potrudio, a jedno je bilo na snegu i tu boga nema da mogu bolje od ovog sto sam trenutno pruzio. Na kraju laganih 12 bodova ispred konkurenata. Imam dovoljno kinte da kupim neki od onih automobila sa pogonom na sva cetiri, ali sacekacu jos neko vreme i voziti minija, jer sam se prethodni put opekao na jebenog bmwa.

 

Trke mi se i dalje desava da ponavljam po 20ak puta, ali primetno je da otprilike u vecini situacija znam sta radim i kada zajebem to je obicno jer vozim na ivici maksimalne brzine i izletanja sa staze. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...