Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Dočim u vel'kim igricama igrač ima enormnu kontrolu razvoja priče? Ono kao, možda izabere da ne poubija sve neprijatelje koje mu igra kaže da poubija, nego da pusti da oni ubiju njega? Praktično svaka igra daje samo iluziju slobode, u manjoj ili većoj meri te pušta da švrljaš okolo pre nego što ti cimne povodac i privede te onome što autori smatraju bitnim

 

зависи које, има ту свачега

Link to comment

Telltale je najveca prevara u igrama. Mazu ti oci nekim izborima koji apsolutno nikakvog uticaja na pricu nemaju. Kad mi je na kraju prve sezone TWD zaginuo glavni lik momentalno sam izbrisao sve sto ima veze sa tim tipom igara i zarekao se da na racunar nikad nista slicno ne instaliram. Kad kao budala razmisljas koju soluciju da odaberes, pa se posle jos sat vremena pitas da li je to pravi izbor, poprilicno jebeno popizdis u trenutku kada shvatis da je sve to bilo za dzabe. 

 

Bitno je putovanje™. Mada sam i ja nekako izgubio interesovanje posle 400 days, nisam smogao snage nikad da odigram drugu sezonu. Posle sam probao the wolf amongs us nešto malo, delovao je ok dok nije prestao da radi. Ne i dovoljno ok da se cimam da ga opravim.

 

U suštini jesu interaktivne serije sa minimalnim uplivom gejmpleja ali to može da bude skroz ok ako se ubode atmosfera i priča. A i čuo sam da postoji ljudi koji se naduvaju i sednu da igraju igrice pa im onda bude komplikovano sve što zahteva više od levog i desnog klika...

Edited by Ruxin
Link to comment

Јеси и LIS и TFTB исто гледао на јутјубу или си њих, за разлику од Until Dawn, и играо? :fantom:

 

Hardy har har. Onaj UD Let's Play sam na kraju odgledao do kraja, nisam mogao da odolim da vidim kuda ide tzv. priča™, i bio sam u pravu - katastrašno je glupav teen dramedy sa primesama horora u pitanju. Dajem im bonus poene zato što ti nude priliku da vezanog Maleka udaraš u lice nekom toljagom ili čime već, to je otprilike najbolji deo igre.

 

Najgori je ipak lice onog Majka, jebote, glumac ima godina skoro koliko i ja a predstavlja srednjoškolca, WTfuckingF?!

 

tumblr_nvhz7nuox61ufuumpo1_500.gif

"Time to fuck a wendigo..."

 

Što je još crnje i gore, samo njega i Sem ne možeš da ubiješ do samog kraja igre šta god da uradiš :isuse:

Link to comment

U suštini jesu interaktivne serije sa minimalnim uplivom gejmpleja ali to može da bude skroz ok ako se ubode atmosfera i priča. A i čuo sam da postoji ljudi koji se naduvaju i sednu da igraju igrice pa im onda bude komplikovano sve što zahteva više od levog i desnog klika...

 

mene više brine da ne stasavaju generacije kojima je gejming kao takav prezahtevan načelno pa se onda igrice uprošćuju na prost odabir u zadatom trenutku ili još gori button mash i napreduj

Edited by Singer
Link to comment

Istina, ali dok se kukavni pisci ne pojave na ekranu, neka ispašta Eliot™ umesto njih.

 

Mada realno, koliko mi je frusta skinulo gledanje njega kako dobija preko nosa, toliko mi je dodao gore prikazani Majk. Na kojoj planeti tako izgleda šesnaestogodišnjak, ej?!

 

I zašto je igra učinila baš njega, najvećeg douchebaga, praktično besmrtnim? Kakve god izbore pravio, Majku je zacrtano da ili bude jedan od preživelih, ili se herojski žrtvuje u poslednjoj eksploziji koja pobije preostale monstrume.

 

@ruxin

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

То је последица смањивања екрана и укидања физичких тастатура на уређајима на којима се најчешће игра. Са друге стране, уз комбинацију са стандардним сетом од пет-шест ААА наслова који морају да се одиграју, довољно је три до пет заиста добрих, а захтевних игара годишње да задовољи апетите 90% хард кор играчке заједнице. Ево ова година, на пример, и то само на примеру РПГ: уз упрошћене, али обимне и спремне за модовање игре попут Фолаута, Вичера, Метал Гир Солида V и, донекле, Драгон Ејаџ, појавили су се и Пиларс оф Итрнити, Вејстленд 2 и Бладборн, све теже од теже. Свака роба има свог купца, а када је купаца много, биће и робе. ;)

Link to comment

mene više brine da ne stasavaju generacije kojima je gejming kao takav prezahtevan načelo pa se onda igrice uprošćuju na prost odabir u zadatom trenutku ili još gori button mash i napreduj

Nah, mislim da je to više fazon "nema više staaaarog gejminga" u vas matoraca. :fantom:

 

Ko hoće da nešto stvarno zahtevno sumnjam da će imati problem da ga pronađe, ali nemam ništa protiv da večina igara (posebno AAA) budu nakljonjenije casual publici. Gejming je davno otišao u mejnstrim, većina igrača i jeste casual. Ko ima vremena da obrće kampanju 300 sati i posvećuje svakoj misiji 4 dana života. :fantom:

Edited by Ruxin
Link to comment

Dužina igre ne znači visoko kvalitetno iskustvo, naprotiv. Mada, vidim da se moje mišljenje ne slaže sa tržištem™, ni danas ni istorijski, pošto je i najgrindosniji i bloatovani užas jako popularan.

Edited by miki.bg
Link to comment

Taj rad. U games-to-watch.txt, zasad jedino Cyberpunk i HW: Shipbrekers kao singlplejer. Shipbreakers čekam ko ozebo sunce, obožavam tu Chris Foss sci-fi estetiku, plus Paul Ruskay ponovo radi audio i muziku, uh. A ako Cyberpunk ispuni očekivanja, nadam se da ću imati keša za neki Volta SLI i Occulus 2/3 tamo negde 2020  ;). Prerano su je otkrili što se mene tiče, ili možda taman na vreme iz ugla plana PR/marketing tima.

Edited by miki.bg
Link to comment

Ако је судити по ентузијазму тима испољеног у Вичеру, и Сајберпанк ће бити 100+ сати, тако да се без разлога љутиш на дужину саму, а за блоат си у праву да је пречест. Он је у комбинацији са гриндом који је хранио алаве расписиваче месечних претплата прво потопио баш модел те месечне претплате, а онда кроз рођење одвратних микро трансакција уназадио цео ММО жанр.

Link to comment

ja cu da pazarim Borderlands 2 na Steamu (ogroman popust do 1. decembra), imam neku RL ekipu koja bi da igra online, a ako ovde neko to cepa neka se javi pa da obrnemo krug :)

Ako ti odgovara mali savet od nekog ko je spržio trocifren broj sati u coopu, uzmi Mechromancerku ili Psychoa, najbolji odnos coolness/zabava (pretpostavljam da uzimate full igru sa svim dlcovima)

Link to comment

Ako ti odgovara mali savet od nekog ko je spržio trocifren broj sati u coopu, uzmi Mechromancerku ili Psychoa, najbolji odnos coolness/zabava (pretpostavljam da uzimate full igru sa svim dlcovima)

Mislim da ovi sto su me zvali vec imaju sve, a ja cu uzeti to, hvala :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...