Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Evo me sad na zadnjoj misiji, a da na mapi nisam video niti 1 opciju da oslobodim jos nekog agenta i malo pojacam redove :( Zato sam se bar napljackao sefova i vaultova i od ovo dvoje stvorio masine za ubijanje! Internazionale sam nabudzio hacking i speed i dao joj augmente za +1 armor piercing za melee oruzje, stimove i augment za nevidljivost kad ih iskoristi, i sad ide okolo brzinom munje, hakuje sve na daljinu i onesvescuje strazare levo i desno i samo nastavlja dalje, brutala. Doktoru sam isto nabudzio speed da mu malo pomognem s pocetnim hendikepom, dao cloak + augment da onesvesti sve strazare u okolini kad ga iskoristi, 1 pusku s armor piercingom 2, kao i augment da ubistva ne dizu dodatni alarm.

 

...ali dzabe sve to ako je mapa tog zadnjeg nivoa randomizovana tako da su 2 mesta koja treba hakovati postavljena na potpuno suprotne krajeve mape, s kamarom oklopljenih strazara izmedju njih. Dobro, i ja sam kriv sto nisam poneo charge packove za pusku, ali s takvom mapom i samo dvoje agenata (plus Monster i beskorisna Centrala) uspeh bas i nije bio realan. Ta kampanja je dakle propala, ali sam i tako dobio dosta poena i otkljucao jos neke korisne stvarcice  ^_^ Sledeci pokusaj (opet experienced) sam evo upravo uspesno zavrsio, oslobodio jos 2 agenta na samom pocetku (i to verovatno 2 najgora, Deckard Decker bez cloaka i Shalem bez puske) i posle je sve islo daleko lakse. Prvo sto sam uradio na zadnjem nivou je da sve agente posaljem da otkriju sto je moguce veci deo mape makar ih sve kamere snimile i cuvari uzeli na nisan, provalio gde su corsokaci, roknuo rewind i od pocetka krenuo u pravom smeru, gde su me rng bogovi pogledali pa nisam naleteo na veci otpor.

 

Odigrao prvu misiju u expert kampanji, krenuo sa Internationale + Prism za potpunu hakersku nadmoc i Fusion + Parazitom kao programima. Stvari koje necu raditi u ovom prelasku:

 

1) necu se zajebavati s onim cuvarima u Plastechu. Hakeri koji mi ponovo uzimaju kamere koje sam ja vec hakovao? Domet od milion polja? SVAKI POTEZ? Aj cao! Nece me Juzna Amerika vise videti pa makar morao da potrosim 20 sati na put do prve sledece misije  :fantom:

2) to je to

Edited by Calavera
Link to comment

...ali dzabe sve to ako je mapa tog zadnjeg nivoa randomizovana tako da su 2 mesta koja treba hakovati postavljena na potpuno suprotne krajeve mape, s kamarom oklopljenih strazara izmedju njih. Dobro, i ja sam kriv sto nisam poneo charge packove za pusku, ali s takvom mapom i samo dvoje agenata (plus Monster i beskorisna Centrala) uspeh bas i nije bio realan. Ta kampanja je dakle propala, ali sam i tako dobio dosta poena i otkljucao jos neke korisne stvarcice  ^_^ Sledeci pokusaj (opet experienced) sam evo upravo uspesno zavrsio, oslobodio jos 2 agenta na samom pocetku (i to verovatno 2 najgora, Deckard Decker bez cloaka i Shalem bez puske) i posle je sve islo daleko lakse. Prvo sto sam uradio na zadnjem nivou je da sve agente posaljem da otkriju sto je moguce veci deo mape makar ih sve kamere snimile i cuvari uzeli na nisan, provalio gde su corsokaci, roknuo rewind i od pocetka krenuo u pravom smeru, gde su me rng bogovi pogledali pa nisam naleteo na veci otpor.

 

Znaš kako sam se iznervirao kad sam otkrio idiotski koncept po kom agenti ne mogu da napune oružje između misija? :isuse: Nego samo u toku misije, ako naiđu na charge pack, e onda mogu da troše AP na reload :isuse: Plus što na početku nema gde ni da se kupi charge pack :isuse: Shalem mi trčkara okolo sa praznom puškom evo već tri misije :isuse: I jebem ti futurističko oružje koje ima kapacitet približno jednak tandžari iz osamnaestog veka :isuse:

 

Jedna od samo par stvari koje mi se ne sviđaju je činjenica da su male razlike između performansa agenata. Lepo je što su vizuelno raznoliki i svako ima po jedan special, ali statistiku možeš svima da im budžiš sasvim ravnomerno, samo na početku se oseti ta razlika gde neko ima jedan pip više  na strength a neko drugi na anarchy ili šta već. Voleo bih da postoji neki skill trees, različiti za svaku "klasu" agenta kao što imaš za vojnike u X-Com.

Link to comment

Znaš kako sam se iznervirao kad sam otkrio idiotski koncept po kom agenti ne mogu da napune oružje između misija? :isuse: Nego samo u toku misije, ako naiđu na charge pack, e onda mogu da troše AP na reload :isuse: Plus što na početku nema gde ni da se kupi charge pack :isuse: Shalem mi trčkara okolo sa praznom puškom evo već tri misije :isuse: I jebem ti futurističko oružje koje ima kapacitet približno jednak tandžari iz osamnaestog veka :isuse:

 

E to i mene nervira, ja manje-vise ignorisem oruzje koje mora da se puni charge packovima, a nema cooldown. Ako nista, bar su charge packovi cesti u nano fabrikatorima, ali jedino vatreno oruzje koje zelim da uparim s njima je onaj Biogenic DART (KO 3, cooldown 7, +2 armor piercing) kojim sam naoruzao Shalema na prelasku experienced kampanje.

 

Znam da su namerno stavili da smrtnonosna oruzja imaju toliko nedostataka jer zele da igraci forsiraju stealth prelaske, ali cini mi se da su maaalcice preterali.

 

Jedna od samo par stvari koje mi se ne sviđaju je činjenica da su male razlike između performansa agenata. Lepo je što su vizuelno raznoliki i svako ima po jedan special, ali statistiku možeš svima da im budžiš sasvim ravnomerno, samo na početku se oseti ta razlika gde neko ima jedan pip više  na strength a neko drugi na anarchy ili šta već. Voleo bih da postoji neki skill trees, različiti za svaku "klasu" agenta kao što imaš za vojnike u X-Com.

 

Istina, ali jasno je da bi recimo s Internationale trebalo da se fokusiras na hacking, a sa Shalemom na ranged support, itd. Plus, za slucaj da nisi stigao dotle, jednom kad otkljucas svih 10 agenata, za sest od njih imas i archieved verzije koje im daju skroz nove iteme. Ne znam, meni je to dovoljno u pogledu raznolikosti. Za neke opsirne skill trees ne bi ni bilo dovoljno vremena, jedva da stignes da ih naoruzas s dovoljno itema i kupis dodatne augmente, a vec je kraj kampanje. Mozda u onom endless modu...

 

Vec treci ili cetvrti put restartujem expert kampanju jer ne mogu da nadjem nijedan detention centar (i jer me prelako otkrivaju) :isuse: Ako se nastavi ovako, lepo cu duzmem Sharpa od pocetka i forsiram mu augmentaciju bez da oslobadjam druge agente, ali ko ce onda da igra ulogu pritiskivaca™? :(

Edited by Calavera
Link to comment

Znam da su namerno stavili da smrtnonosna oruzja imaju toliko nedostataka jer zele da igraci forsiraju stealth prelaske, ali cini mi se da su maaalcice preterali.

 

Pa da, meni je dovoljno što ti se od zarade odbija cleanup cena za svaki leš koji ostaviš - naravno da ne ubijam ako baš ne moram, ali da puška može da ispali cela dva metka i onda još ne možeš da je napuniš između misija - to je overkill. Mogli su još da dodaju da svaki put kad opališ ima 33% šanse da eksplodira i ubije ti agenta...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ta Shalemova puska bar moze da ubije par strazara na zadnjem nivou, oruzje koje ima malo metaka a nema armor piercing je zato vecinom skroz beskorisno. 

 

Kako tebi ide, i dalje pokusavas na experiencedu ili si priznao poraz i presao na beginner?  :naughty:

Edited by Calavera
Link to comment

Giljam nekako na experienced, ali bukvalno svaki put kad moram da uradim rewind izbaci me iz raspoloženja potpuno. Navikao sam na save/reload mehaniku koja te vrati malo više unazad, pa u glavi premotaš i probaš opet kao da ništa nije bilo. Ovo što te cimne samo jedan turn unazad ti praktično vrišti "ZAJEBAO SI! URADI NEŠTO DRUGO, IDIOTE!" i onda mi se više ne igra :(

Link to comment

U 99% slucajeva ti je dosta taj 1 potez, samo se treba navici!

 

Inace, ako nekoga zanima o cemu pricamo, evo finog prikaza gameplaya:

 

 

Jes da ovi ljudi pojma nemaju kako se ovo igra, ali moze se reci da je zabavno stivo  :fantom:

Link to comment

 

 

Fifa 16: EA Sports game to feature women for first time

International women's teams will feature in football video game Fifa 2016 for the first time in its history.

England captain Steph Houghton and her team-mates have been included with 11 other women's sides for play in one of several game modes.

Link to comment

 

 

 

Fifa 16: EA Sports game to feature women for first time

International women's teams will feature in football video game Fifa 2016 for the first time in its history.

England captain Steph Houghton and her team-mates have been included with 11 other women's sides for play in one of several game modes.

 

 

azEnAYq_460s.jpg

 

 

hehe

Link to comment

Presao na expertu sa Internationale + Archive Banks kao startnim agentima, kasnije oslobodio i Niku iz ropstva™. Internationale je dobila Banksin econ chip, potrosio sam svu kintu da joj nabudzim hacking sto je pre moguce, i nakon par pocetnih misija sam iz svake konzole uzimao minimum 300 kredita i plivao u parama do kraja kampanje. Sa Banks sam anarchy podigao na max, isplati se s obzirom da bi u vecini slucajeva nalazila i neki item pri peljesenju cuvara, uglavnom charge packove i med gelove :D

 

Ovaj expert plus me i ne privlaci previse, em deluje bas zajebano, em sam vec tri puta presao igru. Mozda probam endless mod za nesto drugacije iskustvo...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...