Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Super je ta lista Prsline, i FEZ je do jaja, iako je možda malko ironijski ovde stavljen, ali uh koliko mi ide na kurac to dokazivanje da su igre "umjetnost" isključivo kroz davanje primera nadahnute grafike. Kao da ih jebe to uskogrudo semantičko navlačenje u engleskom, gde je "art" u kolokvijalnom govoru postalo isključivo vezano za vizuelno.

 

Igre jesu umetnost, ali to kakva je grafika nema veze s time da li je igra umetnost. Što opet verovatno nema veze s time šta je ruskabajka hteo, tako da rant off.

Edited by Ariel
Link to comment

Ту сам ти ја још гори: баш ме заболе да ли су игре уметност или не, то ми је један од најискомплексиранијих гејмерских трипова на светском нивоу (на домаћем је шизење када се каже "игрица"). Игра је старија од уметности, могу уметници да нас повуку за... играчку. ;)

Link to comment

Taj fazon, govorim "igrica" još od kad sam drndao Atari konzolu kod ortaka pre nego što sam dobio prvi ZX Spectrum i sad to kao umanjuje neku pretpostavljenu umetničku vrednost dotičnog medija. A taj kompleks oko umetnosti je toliko jadan jer gejmeri tradicionalno ne umeju da artikulišu tu potrebu da validiraju svoj detinjasti hobi drugačije nego povicima "ali to je umetnost!" - jeste, ali ne zato što ima "duboku priču" ili je "stilizovanu grafiku" nego prosto ako je dobra igra, ako teče i uvlači te u sebe pa ti pruža nekakva iskustva koja ništa drugo ne bi moglo da generiše.

 

A za ruskubajku još nekoliko predloga, čisto radi uvida u raznovrsnost estetike, jer nisu predivne 3d izrenderovane okoline cela priča:

 

Limbo

Heroes of Might and Magic 3

Katamari Damacy

Ikaruga

Little Big Planet

Castle Crashers

Odin Sphere

Another World (ili Out of This World)

Rez, obavezno

Link to comment

Da nabacim i ja par:

 

Planescape: Torment (PC)

 

Divine Divinity 1 i 2 (PC)

 

Psychonauts (PC)

 

Vampire The Masquerade Bloodlines (PC)

 

Age Of Pirates: City Of The Abandoned Ships (PC)

 

Shadow Hearts-Covenant (PS2)

 

Ar tonelico 1, 2 i 3 (PS2, PS3)

 

Metroid Prime 1, 2 i 3 (Gamecube, Wii)

Link to comment

Lepa scenografija ? Evo npr.

 

 

bioshock_infinite_2.jpg

 

bioshock-infinite-concept-head.jpg

 

bioshock-infinite-1.jpg

 

 

bioshock-articleLarge.jpg

 

 

Jb2EtMlFARcnAB.jpeg

 

bioshock-infinite-screens-1.jpg

 

bioshockinfinite-21-1024x576.jpg

 

 

Navescu jos par primera, cim stignem do faksa...

Edited by Verterdegete
Link to comment

Да ли да ти кажем да кликнеш линк у мом одговору или да те пустим да уживаш у тражењу скриншотова...

Link to comment

Игра је одлична, а у време Виндоуса 7 званичан инфо је био да порт није технички могућ.

 

Сада сам гугловао и видим да је Мајкрософт пре пар дана ставио Ред Дед на листу игара компатиблних са Виндоус 8.

 

Мислим да ће пустити РДР на пи-си како би најавили појављивање двојке на конзолама нове генерације.

Link to comment

fala drugari za naslove (kip dem kaming)

samo malo razjasnjenje, ne treba mi ovo zbog neke nadahnute tirade o umetnosti u igricama, nego posto se bavim i sam izradom modela, tragam za malo inspiracije....

Link to comment

Прилично си јасно то рекао, али ваљда и ми можемо мало да се забавимо док ти радимо домаћи. ;)

Link to comment

Zapravo, Red Dead Redemption je jedina sandbox igra koja me drži, valjda zato što nije inspirisana debilnim mafijaškim gangsta rep lajfstajlom kako ga zamišlja mali Perica (GTA, Mafia), ili pak nekim tupavim "nasilje i frka u zilion varijabli" konceptima (Saints Row). Može da prođe i Infamous, iako je superheroj (doduše bez trikoa) sandbox, ali je kod njega ta sandboxština slabo naglašena i ne remeti igru, koja se igra poput akcione avanture.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...