Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Nakanio se konacno da probam Dragon Age 2, nakon svih onih losih user kritika, Tako su kudili i Divinity 2, pa je ispala odlicna igra.

Instalirah igru sa svim DLC didza-bidzama.

Ovde su utisci podeljeni. Voice acting je odlican, likovi su mi se dopali. Borba je dosta laksa, nego u prvom delu. Nekome to smeta, meni ne. Neka hack and slash varijanta uvek dobro dodje.

Igra krece dosta sporo. Kasnije je prica bolja, mada nista epohalno. Najbolji su zadaci koji se ticu tvojih kompanjona.

Broj dungeon, alley, mapa je defintivno mogao biti veci. Nakon par sati igranja, provalis da se ponavljaju. Neki kukaju na mali izbor neprijatelja, mada je to bio slucaj i u prvom delu. 

DLC, Legacy, Mark of the Assassin i The Exiled Prince su ok. To se narocito moze reci za prva dva, gde imamo promenu krajolika, odnosno i malo sunjanja(Mark of the Assassins). U ovom drugom sam imao i najtezu borbu u igri(mozda sam malo pozurio, odnosno nisam bio na odgovarajucem nivou).

Kada se sve sabere, zadovoljan sam. Igra ima dosta mana, no bolje je sto je borba laksa, kada vec ima ponavljanja neprijatelja. 

Skill tree je ok. Postoje specijalizacije, nakon odredjenog broja nivoa, te mozes izabrati bez ustrucavanja, jer ces do kraja imati dovoljno skill poena.

Ne svidja mi se postojanje samo jedne startne rase, no to je bilo neophodno zbog price.

 

Sada bih mogao nastaviti Dark Souls. Ocekujem seriju pogibija, tokom ponovnog privikavanja. :lolol:

Edited by Miljenko
Link to comment

Meni se svideo DA2. Imajuci u vidu profil autora, zaista iznenadjuje produkcijsko siromastvo u nekim segmentima, ali daleko od toga da je opravdano DA2 zvati najgorim mejnstrim RPGom u zadnjih deset godina, kao sto to neki nerdovi rade.

Link to comment

Aj dajte neku preporuku za pucacinu ili neku sportsku igru, moze i voznju... samo da je nesto jednostavno gde ne treba mozak i da nije smaracina poput ovih vasih Dark Soulzova i slicnih gluposti.

Link to comment

Meni se svideo DA2. Imajuci u vidu profil autora, zaista iznenadjuje produkcijsko siromastvo u nekim segmentima, ali daleko od toga da je opravdano DA2 zvati najgorim mejnstrim RPGom u zadnjih deset godina, kao sto to neki nerdovi rade.

 

Ja drugi Dragon Age nisam ni igrao, ali prvi (koji sam prešao možda 2/3 ne znam ni sam kako i zašto) bih vrlo rado nazvao najgorim mejnstrim RPGom u zadnjih deset godina. Taj manjak neinventivnosti, ta smuti-pa-prospi šetnja od jednog fantasy stereotipa do drugog, ta bizarna KOTOR-WOW mehanika, to temeljno odsutstvo svakog šarma... to stvarno nije lako nadmašiti.

Link to comment

Imam drugara, koji je Origins presao 15 puta minimum. Slicno kao ja i VTM Bloodlines. :lolol:

Ja sam odigrao prvi Dragon Age, malo po izlasku, bez ekspanzija. Nisam bi odusevljen kao on. Grafika je odlicna za RPG. Likovi dobri. Borba mi je bila iritantna od starta, no morali su produziti igru na neki nacin. Jeste iskoriscena gomila fantasy klisea, no kod mene to u celini fino funkcionise. 

Nakon odigranog drugog dela, instalirah prvi, sa gomilom dodataka juce. Prvom delu je posveceno vise vremena, vidi se da je igra "izbrusena", za razliku od nastavka, koji je malcice prerano pusten. Videcemo kakav cu utisak imati, kada odigram sve DLC dodatke. Leliana`s Song je fin dodatak prici, mada malo kraci od ocekivanog.

Edited by Miljenko
Link to comment

Kad smo vec kod BioWarea:

 

 

Future BioWare games could have polyamorous and asexual romance options, with developers sharing their ideas for in-game romance down the line in the company's GaymerX panel.

At the convention last week, during the panel's Q&A session, developers revealed that the reason polyamorous relationships haven't been available in Mass Effect and Dragon Age already is because the necessary programming breaks the game code. Outside of scripting issues, having characters in more than one relationship at once is "not something we have a problem with on any level beyond the scripting." The developers also noted that one of the more popular romance requests BioWare receives is the additional of asexual relationships, which they said they are exploring.

Additionally, Dragon Age lead writer David Gaider noted that future games could ramp up the possibility that relationships will fail.

"We have often talked about there's something to be said about how maybe we don't need to have romances be automatically successful [and give them] more failure conditions," Gaider said. "You could actually fail a romance and then you'd actually need to work a little harder to get through it, and it's not just saying, 'Do you like me?' Okay, that means we're going to start the romance and we're automatically going to get to the end. That is something we've considered as well."

Developers also mention during the Q&A that future in-game relationships could depend on more than gender and race, such as characters' worldview and political preference. For examples, certain characters could rebuff the player for not being part of a certain faction.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...