Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

A sletanje?
Sletanje je prvo sto se uci i to je najtezi deo. Kod malih aviona sleces vise-manje po osecaju: spustis flapsove, smanjis brzinu i, pod idealnim okolnostima, jedris do piste, gde podignes kljun i malo nagaris motor i tako sletis na zadnje tockove. Kod velikih ima tacnih procedura na kojoj daljini pocinjes proceduru sletanja da bi prisao pisti pod uglom od 3 stepena, i pri kojim brzinama spustas flapsove da se ne polome i da ti brzina ne bude ni premala ni prevelika. Pipavo je ali to se mora odmah nauciti, a idealno je instalirati dodatni program kao sto je FSPassengers u kome ti se ocenjuje nacin spustanja (cak i ako si unutar bezbednosne margine, nije isto spustati se sa vertikalnom brzinom od 300 fita po minutu i od 100 fita i manje, tu se vidi ko je Mile Rizik a ko je maher.Sve ostalo dolazi posle spustanja, i prilazi, i napredna navigacija. U RL-u je, naravno, drugacije, ali sam corav i ionako necu nikada biti pilot, pa smem da sticem lose navike. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
nema 750, proces je vrlo intuitivan, jednom kada savladas Instumental Flight Rules, approaches i osnovnu dinamiku leta sve ide kao po loju. za manje od mesec dana covek moze da nauci rutinsko letenje na 737 <_<
mislio sam na ovaj. vjerujem da ima oko 700 strana, mada je davno bilofalcon_package.jpg
Link to comment
Pitam, da li vredi igrati, za slucaj da ostanes u avionu bez pilota. "Ja sam puno igrao simulator, dajte meni!" Ha!
To je cuveno pitanje medju flightsim entuzijastima. Teorijski, vredi, pogotovo ako letelica raspolaze Cat III autoland sistemom. U jednoj epizodi Mythbustersa uspeli su da spuste avion (u pravom simulatoru) uz pomoc strucnjaka koji ih je navodio. Medjutim, tu su se stekli veoma ozbiljni faktori: pricamo o ljudima sa tehnickim bekgraundom koji komuniciraju sa veteranom pilotske obuke. Mala je verovatnoca da ce se, u slucaju nesrece, u kokpitu naci bas takav covek i da ce na tornju biti bas takav profesionalac.
Link to comment
Pa dobro, zar nije na kraju krajeva bolje i kakav takav kontrolisani udar u pistu nego čist crash and burn?
ma jeste, onda postoji neka sansa, ali problem je sto prosecan flight sim fanatik (od couch potato vrste) ne bi umeo da pronadje dugmice na pravom avionu, jer bi se uspanicio, a na tornju bi bio covek koji ne bi umeo da ga vodi kroz checklist. takodje, radio signal je obicno pun interferencija, wannabe pilot (pod uslovom da uspe da pronadje frekvenciju tornja, sto je poseban problem) morao bi da slusa sustanje i krckanje i da desifruje sta pokusava da mu saopsti, na tehnickom engleskom jeziku, covek koji se u ovakvoj situaciji nije nasaio nikada u zivotu, bas kao i on. u hipotetickoj situaciji u kojoj bi flightsimer uspeo da izvede pripremne radnje za sletanje, verujem da bi samo sletanje moglo da se zavrsi veoma grubim treskom o pistu i uz par razbijenih glava ili par mrtvih. ne bi moglo bolje od toga.jos neki faktori su u igri: ako bi do onesposobljavanja pilota i kopilota doslo u trenutku kada avion ima jos dosta goriva u krilima, i ako bi flightsimer uspeo da ostvari stabilnu radio vezu sa tornjem, sanse za prezivljavanje bi se drasticno povecale, jer u svakom slucaju niko ne bi dozvolio "posadi" da pokusa manevar sletanja sa punim rezervoarem vec bi usmeravali avion na nenastanjena podrucja i cekali da mu gorivo bude gotovo na izmaku. to bi dalo flightsimeru par sati da proigra razlicite scenarije sa tornjem, i da se koliko-toliko snadje u kabini.mnogo tu ima nepoznatih, jbg. realno, neko sa 5 sati obuke leta na cesni imao bi vece sanse od nekoga ko godinama vozi velike ali izmastane putnicke mlaznjake. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
mislio sam na ovaj. vjerujem da ima oko 700 strana, mada je davno bilofalcon_package.jpg
da, cepa oko 750 strana, mada 100+ odlazi na liste aerodroma.@dabovići to sve pod uslovom da je ovion generalno ispravan, tj da nije pretrpeo teži kvar u let. Edited by buffalo bill
Link to comment
To je cuveno pitanje medju flightsim entuzijastima. Teorijski, vredi, pogotovo ako letelica raspolaze Cat III autoland sistemom. U jednoj epizodi Mythbustersa uspeli su da spuste avion (u pravom simulatoru) uz pomoc strucnjaka koji ih je navodio. Medjutim, tu su se stekli veoma ozbiljni faktori: pricamo o ljudima sa tehnickim bekgraundom koji komuniciraju sa veteranom pilotske obuke. Mala je verovatnoca da ce se, u slucaju nesrece, u kokpitu naci bas takav covek i da ce na tornju biti bas takav profesionalac.
Mislim da su u nekoj emisiji (ne Mythbasters) probali nešto slično sa likom koji ceo život ima fly simulatore, ono, bukvalno da ima pravi kokpit u svojoj sobi. Reč je bilo o pravom avionu, lagaću te, možda neka Cesna ili tako nešto. Recimo da eksperiment baš i nije uspeo, lik je rekao da ipak to ne može da se poredi. Mada definitivno mislim da bi bila veća šansa da šteta bude manja sa nekim ko ponešto zna na tu temu, makar teoretski.
Link to comment
Mislim da su u nekoj emisiji (ne Mythbasters) probali nešto slično sa likom koji ceo život ima fly simulatore, ono, bukvalno da ima pravi kokpit u svojoj sobi. Reč je bilo o pravom avionu, lagaću te, možda neka Cesna ili tako nešto.Recimo da eksperiment baš i nije uspeo, lik je rekao da ipak to ne može da se poredi. Mada definitivno mislim da bi bila veća šansa da šteta bude manja sa nekim ko ponešto zna na tu temu, makar teoretski.
Pa to ti je otprilike isto ko da na poluvremenu uvale Čelsineki fudbalski tim da ga vodimo ti ili ja sa velikim iskustvom FM-a ili moj ortak koji ne zna koliko ima poluvremena u fudbalu. Ne valja kako god da okreneš, ali ipak...
Link to comment
Pa to ti je otprilike isto ko da na poluvremenu uvale Čelsineki fudbalski tim da ga vodimo ti ili ja sa velikim iskustvom FM-a ili moj ortak koji ne zna koliko ima poluvremena u fudbalu.
imamo ovakav eksperiment uživo
Vugar Husejnzade postao trener zbog iskustva na Fudbal menadžeru!Ulogu šefa stručnog štaba Bakua ubuduće će obavljati 21-godišnji momak koji do sada nije imao apsolutno nikakvog iskustva sa tim poslom. Ne računajući uživanje u popularnoj igriciMnogi su pokušavali, ali su do sada uspevali samo da zasmeju fudbalske fanove širom sveta. Međutim, 21-godišnji Vugar Husejnzade zauvek će promeniti status planetarno popularne igrice Fudbal menadžer (Football Manager), pošto je na osnovu poznavanja iste ‘zaslužio’ mesto trenera u jednom profesionalnom fudbalskom klubu.
Link to comment

Njegovo iskustvo je nemerljivo sa MM-ovim ili mojim <_<MM, ipak možda nije za poređenje pošto nas dvojica pratimo fudbal i u njemu smo i aktivno učestvovali (pretpostavljam). Okej, ne u profi, ali ako bi nekako mogli da se nameste podjednaki uslovi na neki način (neki ekvivalent istih uslova za spuštanje aviona i vođenje tima), mislim da bismo pre mi spremili ekipu koliko-toliko za utakmicu, nego što bi neko uspeo da spusti avion.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...