Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Meni nije stizalo maltene ništa a sad odjednom u posljednih par dana stiglo brdo nekih sitnica, kablova, džekova, adaptera, od februara do aprila naručeno

Link to comment

Inače dripčine iz pošte tačno znaju šta da ukradu, jedino što mi je zafalilo i gdje sam dobio full refund i onda u drugom cugu sam to dobio je bila neka HUION tabla za crtanje, bukvalno najskuplji item koji sam ikad naručio, ova sranjca i pizdarije mi stižu, ali ovo je ladno bilo trekovano i opet su napisali "pokušana dostava/vraćeno" a naravno niti je pokušana dostava niti je pošiljaocu ikad stiglo. Kakva smo gamad. 

Link to comment
18 minutes ago, Pramheda said:

Ja se ne sećam da sam bilo šta čekao duže od 2 meseca, ali mislim da sam samo imao sreće.

Meni je prošlo par itema koje sam kasnije naručio, tipa maj/jun, tad je krenulo normalno, ali ovo pred krizu kod nas, nakon kineske NG i sve iz tog perioda, ti lotovi su tek sad pročepili. 

Link to comment
On 18.7.2020. at 12:59, Zeleni sto said:

Platio sam nešto u Tehnomaniji, međutim i posle tri nedelje nisu evidentirali uplatu niti poslali robu u vrednosti 300e. Na mejlove ne odgovaraju nikako, u call centru kažu da je sve u redu, nije im jasno, proveriće i sve tako već sedam dana zovem svakog dana. Šta uopšte može da se uradi u toj situaciji? Da odustanem i tražim povraćaj novca opet moram preko mejla na koji ne odgovaraju. Je l' postoji neka inspekcija kojoj može da se prijavi? Koji su rokovi uopšte da evidentiraju uplatu? Da nije propala Tehnomanija? Da sam poručio sa nekog nepoznatog sajta, već bih bio siguran da se radi o prevari.

 

I posle još desetak poziva i slanja mejlova ništa se ne dešava. Na kraju sam poslao mejl da odustajem od porudžbenice i tražim pare nazad. Dan posle toga me zovu da pitaju kad mogu da isporuče. Posle mesec dana. Za to vreme sam kupio na drugom mestu i doneo kući i koristim već par nedelja. :) Sad sledi borba da mi vrate pare.

Link to comment

razmisljam o porudzbini koja malo vise kosta

spremna sam da platim i pdv i carinu, ali me brine ona spedicija, sa cijim sam se troskovima susrela prosli put (fedex bio dostavljac)

pitanje - shiping ide UPS-om, ne placam, zbog cene porudzbine ali verujem da  ce mi naplatiti spediciju??

 

da li su usluge spedicije uvek iste ili zavise od vrednosti robe?

 

 

Link to comment
razmisljam o porudzbini koja malo vise kosta
spremna sam da platim i pdv i carinu, ali me brine ona spedicija, sa cijim sam se troskovima susrela prosli put (fedex bio dostavljac)
pitanje - shiping ide UPS-om, ne placam, zbog cene porudzbine ali verujem da  ce mi naplatiti spediciju??
 
da li su usluge spedicije uvek iste ili zavise od vrednosti robe?
 
 
Definiši "špediciju"...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Špedicija se plaća u zavisnosti od cenovnika špeditera I ne zavisi od vrednosti robe Možeš da tražiš i da tvoja špedicija preuzme dokumentaciju, ali se to uglavnom ne isplati jer se plaća taj otkup dokumentacije. Kada se radi špedicija koriste se stope carine iz redovnog postupka, dok je u skraćenom postupku (onom bez špeditera) ta stopa uvek 10%. Tako da kod nekih skupljih stvari može da ispadne i jeftinije sa špedicijom. Kada ide preko pošte nema špedicije i ide uvek po skraćenom postupku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...