Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

  1. 1. Од Плеса очекујем:

    • Ништа
    • Нешто
    • Да Мартин превазиђе самог себе
    • Биће само ново измузавање пара од несазрелих мушкараца и сексом закинутих тиинејџера
    • Да идући наставак испишу Лукић и Шнајдер у две руке
    • Да идући наставак испише Ноле Четник
  2. 2. Не могу да дочекам да прочитам нове авантуре:

    • Бабиног унучета на Зиду
    • Принцезе на змајском зрну (јајету)
    • (Не)духовитог златокосог Биберчета


Recommended Posts

Ko me jebe, kada se trpam na topik... <_< <_< <_<Lepo sam naznačio da je PRVA oluja mačeva u pitanju, i da je druga mnogo bolja, naveo momenat koji je bitan, valjda se moglo zaključiti dokle sam stigao. Recite mi da se šalite, ako Snežni capne, spaljujem knjige, a Martinu ću momentalno da unLIKE-ujem FB page!
Наравно да неће да цапне, штагод Дебели написао у четвртој :P , пардон петој књизи.
Link to comment
Ko me jebe, kada se trpam na topik... <_< <_< <_<Recite mi da se šalite, ako Snežni capne, spaljujem knjige, a Martinu ću momentalno da unLIKE-ujem FB page!
Neće bre, ostavio ga je u zajebanom cliffhangeru ali 99% su šanse da će biti OK. Ali sam si pitao da li će bar još neko osim Starkova da najebe, pa reko' da te utešim, on nije Stark :P
Link to comment

Što matori jarac? Da nije možda trebalo da ostavi i taj chapter u DWD? Kao da bi to nešto promenilo. Ovako je idealno, bar su pale u vodu glupave ideje da je Stannis već mrtav tj. da je Remzijevo pismo bilo istinito.Odlično je poglavlje, inače. Theon, Stannis, Asha... čak i Branovi gavrani. Uživanje je čitati Martina kad zna šta radi i kad se vidi neki pravac kojim ide. (Za razliku od npr. onog bulažnjenja u prethodnoj knjizi, patuljak na reci, kraljica u Mereenu, itd.)Nije mi baš sve najjasnije, doduše. Na primer, kako je Stannis saznao da su ga Karstarks izdali i da u stvari rade za Boltona? OK, ispitao je njihovog maestera koji je priznao da je poslao mapu u Winterfell, ali odakle mu ideja da to uradi? Theon mu rekao? Ili onaj bankar? :unsure:I šta Asha planira? Da li stvarno hoće samo da skrati muke bratu, ili ima neki daring escape u planu? Ako je ovo drugo, otkud joj weirwooda pade na pamet? :unsure: Drago mi je bar da je Theon uspeo nekome da prizna da nije ubio Brana i Rickona. A drago mi je i da se malo oporavlja, zajebava sitno Stannisa, to su jasni znaci života :)Uf, sad mi se opet čita ASOIF. A već sam ga stavio ad akta bar do aprila :(

Link to comment

Како бре, што? Сад има се печем на тихој ватри једно две године док га HBO пушком не натера да објави идућу књигу.

Link to comment
Како бре, што? Сад има се печем на тихој ватри једно две године док га HBO пушком не натера да објави идућу књигу.
Objaviće ove godine. Nema druge. Mora. Ove godine je 15. godišnjica mog praćenja tog serijala. Dakle, MORA ove godine.
Link to comment

Petnaest godina? Ti to znači pratiš skoro od početka, prva knjiga je izašla 1996.? :oJa sam se uključio negde početkom veka, pročitao prve tri zaredom... jedva sam sačekao par godina da izađe četvrta. I onda još jedvije šest godina da izađe peta :ph34r:

Link to comment
Petnaest godina? Ti to znači pratiš skoro od početka, prva knjiga je izašla 1996.? :oJa sam se uključio negde početkom veka, pročitao prve tri zaredom... jedva sam sačekao par godina da izađe četvrta. I onda još jedvije šest godina da izađe peta :ph34r:
Ја од 2005-те, када сам у даху смазао прве четири. Онда агонија од шест година, чијем ублажавању пета књига готово да није допринела нимало. :( Ја се све плашим да дебели нема шаје да објави ишта пре пролећа 2014. Што бих волео да грешим.
Link to comment
Petnaest godina? Ti to znači pratiš skoro od početka, prva knjiga je izašla 1996.? :oJa sam se uključio negde početkom veka, pročitao prve tri zaredom... jedva sam sačekao par godina da izađe četvrta. I onda još jedvije šest godina da izađe peta :ph34r:
Martina pratim od prve priče u Znaku Sagite, negde 1993. Beše najbolji pisac kratkih priča u SF-u, daleko iznad svih, čak i iznad Džina Vulfa. Sećam se koliko sam oklevao da pročitam Game of Thrones, tipa šta SF pisac zna o fentaziju, iako sam tada već progutao Ursulino Zemljomorje i bio zelot. Posle toga sam tek pročitao Fevre Dream i Armageddon's Rag. Martin je, bre, bog, šteta što mu se sve ovo dešava, mada kapiram da on uživa i da je srećan. Doduše, sad kad razmislim i da budem iskren, od '98. pratim serijal. Mamu da mu jebem, kolike godine života sam ostavio sa Martinom...Ali, nema veze, kad je neko vrhunski pisac, onda nema veze.
Link to comment
Ја од 2005-те, када сам у даху смазао прве четири. Онда агонија од шест година, чијем ублажавању пета књига готово да није допринела нимало. :( Ја се све плашим да дебели нема шаје да објави ишта пре пролећа 2014. Што бих волео да грешим.
Znaš kako, možda je vreme da se bude advokat debelog. Martin je fenomenalan pisac, jako ozbiljan i jako temeljit. Ako mu pogledaš bibliografiju, primetićeš smešnu količinu napisanog u odnosu na rok trajanja. Prvi roman može da se preskoči (ja ga jako volim), kolaboracija sa Tatlovom je super, ali možda nije za svakog, a ostalo...čista poezija, simfonija. Čovek je genije i jako temeljito pristupa pisanju svega. Ono što hoću da kažem je i da možeš da ideš u širinu sa njegovim delom i doživećeš vrhunsko uživanje.
Link to comment
Što matori jarac? Da nije možda trebalo da ostavi i taj chapter u DWD? Kao da bi to nešto promenilo. Ovako je idealno, bar su pale u vodu glupave ideje da je Stannis već mrtav tj. da je Remzijevo pismo bilo istinito.
Ček bre, zar nisu dešavanja u ovom poglavlju hronološki pre kvaziubistva u Orijent ekspresu i Remzijevog pisma?
Odlično je poglavlje, inače. Theon, Stannis, Asha... čak i Branovi gavrani. Uživanje je čitati Martina kad zna šta radi i kad se vidi neki pravac kojim ide. (Za razliku od npr. onog bulažnjenja u prethodnoj knjizi, patuljak na reci, kraljica u Mereenu, itd.)Uf, sad mi se opet čita ASOIF. A već sam ga stavio ad akta bar do aprila :(
Odlično poglavlje indeed. Ja video Rogerov info i odmah pročitao i sad me, naravno, ponovo uhvatio neizdrž. Edited by Ivo Petović
Link to comment

Pa nije baš sigurno. Ja sam pretpostavio da je Ramsey odmah seo da piše pismo na Zid, čim je saznao da su Mance i kompanija došli odatle, i samo nakitio tim "ubio sam ti Stannisa, haha". Jer je razjebao one Umbere štu su kampovali pred Winterfelom, pa to protumačio kao ultimativnu pobedu nad Stannisom.Ali pretpostavljam da je teorijski moguće da će u sledećoj knjizi da nađe i ubije Stannisa, a tek onda napiše pismo Jonu. Ne znam, meni tako nema previše smisla. To bi značilo da su mu Theon i "Arya" opet pobegli, i da je iz nekog razloga tek tu utripovao da su otišli na Zid. Stannis i oni su trenutno (jugo)zapadno od Winterfela, a Zid je daleko severno.

Link to comment
Martina pratim od prve priče u Znaku Sagite, negde 1993. Beše najbolji pisac kratkih priča u SF-u, daleko iznad svih, čak i iznad Džina Vulfa. Sećam se koliko sam oklevao da pročitam Game of Thrones, tipa šta SF pisac zna o fentaziju, iako sam tada već progutao Ursulino Zemljomorje i bio zelot. Posle toga sam tek pročitao Fevre Dream i Armageddon's Rag. Martin je, bre, bog, šteta što mu se sve ovo dešava, mada kapiram da on uživa i da je srećan.
Meni je sa Martinom sve bilo onako, hit & miss. ASOIF je remek-delo, A Song For Lya sam takođe obožavao, taj Fevre Dream mi je prilično tralala skok na vampirski bandwagon... one Wildcards ili kako se zovu nisam mogao, probao sam tek nešto malo.Čitao sam još priča kojima se imena ne sećam, ali nekako su ostavile space-opera utisak što baš i nije, štajaznam. U svakom slučaju što se mene tiče - ASOIF, Lya, pa deset praznih mesta.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...