Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vidiš ja sam taj potpuno prevideo. :blink: Nekako sam ga shvatio kao da nema pravo, nije dostojan ili tako nešto. Ja sam primetio kad ga neka riba startuje na svadbi da se on seća kako bi je stavio u krilo i kako bi osetio prijatno golicanje medju nogama, a sad...(tako sa tri tačke). To i kada je nabrajao da mu je Remzi uzeo prste, zube, kožu i još nešto. E, to sam shvatio dvosmisleno, kao da mu je uzeo ličnost i volju, ali i kao da mu je odsekao neki deo tela.
Ја такође, мада оно евнуси, да не кажем ушкопљеници крену малко да се гоје и то...онда моја теорија Зед-Рик и није толико блесава. Нема ништа од тога да Теон буде краљ на Гвоздена Острва, као ни било ко други. То је једно од седам краљевстава које онај који змајеве има да контролише, поготову што имају најмање ресурса у сваком погледу.
Link to comment
Nije bitna seksualnost. To je Martin bacio publici kao kosku da se glođe, da bi skrenuo pažnju sa suštinskih pitanja: kad će sledeća knjiga. Otprilike isto kao i vlada Srbije sa temom Kosova.
Izvini, ali ja zaista ne vidim zasto je za lik Conningtona bitna seksualnost. Kada ga produbi mozda ce biti, to ne znamo, ali za ovakvog kakvog smo ga upoznali, ne vidim ni najmanju povezanost. Jednako bih se potresao kao kada bih otkrio da ne voli da jede pasulj.
Link to comment
A šta sam ja napisao? "Nije bitna seksualnost."
Dobro Razz, dosta više o toj seksualnosti Jona Conningtona. Iskuliraj malo, shvatili smo već da ti je to apsolutno najbitnije u celom serijalu angry.gif

:P

Link to comment

Od cele seksualnost, meni je važno da su i Džon i Sem metnuli, a dalje...BTW, je l' su negde već radili poređenje familija i nacija?Lannisters - Švabe (ili Englezi, što mu dođe na isto)Highgarden - FrancuziStarks - ŠkotiBaratheons - RusiGreyjoys - NorvežaniDorne - Španci Braavos, Pentos... Venecija, Đenova...Dothraki - Srbi...

Link to comment
Od cele seksualnost, meni je važno da su i Džon i Sem metnuli, a dalje...BTW, je l' su negde već radili poređenje familija i nacija?Lannisters - Švabe (ili Englezi, što mu dođe na isto)Highgarden - FrancuziStarks - ŠkotiBaratheons - RusiGreyjoys - NorvežaniDorne - Španci Braavos, Pentos... Venecija, Đenova...Dothraki - Srbi...
Sve mi to pogrešno.Lannisters - Mađari. Pokvareni, zli, incestuozni.Highgarden - Italijani. Bogato, a prazno.Starks - Nemci, jaki, organizovani, nemaju smisla za humor.Baratheons - Srbi. Samoubilačke paljevine.Greyjoys - IrciDorne - MeksikanciBraavos, Pentos... Venecija, Đenova...Dothraki - Mongoliedit: promenio Hrvate u Mađare, koji su veći i uticajniji i zliji. Edited by Lrd
Link to comment

Highgarden su cisti Francuzi. Lannisters - Holandjani. Greyjoy - Vikinzi. Baratheons - Rusi, jasta. Dothraki Mongoli. Dorna - Stari Egipat. Zene im previse podsecaju na Kleopatru. Oldtown, Citadel - Jerusalima (zli Jevreji koji nemaju svoju drzavu, ali oce da kontrolisu svet).Slaver`s Bay - Indija. Lamb People - Kina.Wildings - Kelti.Starkovi - Nemci.Tuliji?Katolici - vera 7 bogova. Inkvizicija, redovi, krstasi.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Meni su Tully više Holanđani - manja, plodna ravnica sa kontinentalnom klimom, sve one vetrenjače/mlinovi. Kriptodepresija, praktično. :DArryns - Švajcarci, očigledno zašto.Lannisters su mi Anglo-Germani zato što su bogati, organizovani, arogantni, plavi. Starkovi su suviše tupavi da bi oni to bili.Dorne su mi Španci sa tim orijentalnim šmekom koji su doneli Mavri.A Slaver's Bay onaj najistočniji deo Mediterana - Izrael, Palestina, Sirija, Egipat.Targerijance jedino ne mogu nigde da smestim. Finci?

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Meni su Tully više Holanđani - manja, plodna ravnica sa kontinentalnom klimom, sve one vetrenjače/mlinovi. Kriptodepresija, praktično. :DLannisters su mi Anglo-Germani zato što su bogati, organizovani, arogantni, plavi. Starkovi su suviše tupavi da bi oni to bili.
Moze biti, slaze se. Za Slaver`s bay i Dornu nikako.A Targarieni su Atlantidjani. Valirija - Bermudski trougao.
Link to comment

Svaka čast za Dornu i stari Egipat. A ne mogu da prihvatim Lanistere kao Anglo-Germane jer su mi Lanisteri previše emotivni. Više mi pašu kao neki Austro-Ugari, zbog uticaja i izdržljivosti i bogatsva. Tuliji kao Holanđani, takođe pogodak u centar. Dorna ne može da mi bude Španija, jer su Dornjani borbeni i vatreni i švaleri, a Španci su lenštine. Možda pre neki jug Italije? Neka Sicilija ili nešto.Old Town - Jevreji, isto strava. Samo, koja nacija je Bermudski trougao?

Link to comment

E da, Dothraki su Srbende između ostalog i zato što je Dothraki Sea = Vojvodina. Piče oni danima i danima kroz tu ravnicu - samo što im suicidalne misli ne padaju na pamet. Samo jedan grad se računa - Vaes Dothrak (a to već zvuči poznato, zar ne?). Nemaju izlaz na more. Svima je važno samo kakvog konja (kola) imaju. Žene nemaju praktično nikakva prava, sem da budu majke i domaćice. Khal Slobo, Khal Boro, Khal Grobo, Khal Vojo. I rest my case.

Link to comment
Samo, koja nacija je Bermudski trougao?
Pa Targarieni?
A ne mogu da prihvatim Lanistere kao Anglo-Germane jer su mi Lanisteri previše emotivni. Više mi pašu kao neki Austro-Ugari, zbog uticaja i izdržljivosti i bogatsva.
Habzburzi, pa da strpamo i Spance tu? Svega ima. I zlata i borbe sa Holandjanima. Jedino ne znam sta cemo sa plavom kosom, no dobro sada. Edited by Fins fleet
Link to comment
E da, Dothraki su Srbende između ostalog i zato što je Dothraki Sea = Vojvodina. Piče oni danima i danima kroz tu ravnicu - samo što im suicidalne misli ne padaju na pamet. Samo jedan grad se računa - Vaes Dothrak (a to već zvuči poznato, zar ne?). Nemaju izlaz na more. Svima je važno samo kakvog konja (kola) imaju. Žene nemaju praktično nikakva prava, sem da budu majke i domaćice. Khal Slobo, Khal Boro, Khal Grobo, Khal Vojo. I rest my case.
Vole da jašu, imaju sistem vrednosti, čast, organizovani su, slepo prate lidera, zna se kada se lider povlači, spremni su da se potčine dobru većine = nisu Srbi. I rest my case #2.
Pa Targarieni?
Ne pije vodu. Atlantida nije "postojala" kod Bermudskog trougla, a i da jeste, Targarijeni su samo jedna porodica iz Valirije.
Link to comment
Ne pije vodu. Atlantida nije "postojala" kod Bermudskog trougla, a i da jeste, Targarijeni su samo jedna porodica iz Valirije.
Wikipedia se ne slaze:
Triangle writers have used a number of supernatural concepts to explain the events. One explanation pins the blame on leftover technology from the mythical lost continent of Atlantis. Sometimes connected to the Atlantis story is the submerged rock formation known as the Bimini Road off the island of Bimini in the Bahamas, which is in the Triangle by some definitions. Followers of the purported psychic Edgar Cayce take his prediction that evidence of Atlantis would be found in 1968 as referring to the discovery of the Bimini Road. Believers describe the formation as a road, wall, or other structure, though geologists consider it to be of natural origin.[21]
Jedna od teorija, OK, ali nije bas da znamo sa sigurnoscu sta je bilo sa Atlantidom.
Link to comment
Jedna od teorija, OK, ali nije bas da znamo sa sigurnoscu sta je bilo sa Atlantidom.
Znamo sa sigurnošću da je nije bilo. :D Dakle, to su sve paranaučne teorije, ali u ovom slučaju nema veze, samo da ikako piju vodu. Zato mi se nekako ne slaže da su Targarijeni Atlantiđani. Jer i da jesu, ne bi više postojali. Dakle, treba nam neki narod koji je izbegao uništenje i bio dominantan. Kao kad bi Hazari bili moćni sada, tako nešto.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...