Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

  1. 1. Од Плеса очекујем:

    • Ништа
    • Нешто
    • Да Мартин превазиђе самог себе
    • Биће само ново измузавање пара од несазрелих мушкараца и сексом закинутих тиинејџера
    • Да идући наставак испишу Лукић и Шнајдер у две руке
    • Да идући наставак испише Ноле Четник
  2. 2. Не могу да дочекам да прочитам нове авантуре:

    • Бабиног унучета на Зиду
    • Принцезе на змајском зрну (јајету)
    • (Не)духовитог златокосог Биберчета


Recommended Posts

Koji ti je to zlotvor preporučio da kreneš u serijal od treće knjige?! :DInače u pravu si, na kraju druge knjige Bran i ostali izađu iz grobnice, noseći te mačeve koje Theon posle primeti da nedostaju. Ja sam mislio da je to u trećoj. "Osha carried her long oaken spear in one hand and the torch in the other. A naked sword hung down her back, one of the last to bear Mikken's mark. He had forged it for Lord Eddard's tomb, to keep his ghost at rest. But with Mikken slain and the ironmen guarding the armory, good steel had been hard to resist, even if it meant grave-robbing. Meera had claimed Lord Rickard's blade, though she complained that it was too heavy. Brandon took his namesake's, the sword made for the uncle he had never known. He knew he would not be much use in a fight, but even so the blade felt good in his hand."

Link to comment
Koji ti je to zlotvor preporučio da kreneš u serijal od treće knjige?! :D
haha, ali ne bas tako. htjela sam da vidim what's the big deal a nije mi se cekalo. u stvari i nije problem, uglavnom moze da se pogodi sta je bilo ranije.
Link to comment

Evo, ovako, nakon procitane knjige, a pre nego sto sam procitao thread. To cu posle.Edit: jebali vas spoileri, knjiga je izasla. Ko nije citao, nek ne cita thread.

Prvo, veliki hail. Nakon drugog citanja cu tek dati konacni sud, ali ova knjiga mi ima potencijal da bude najbolja od svih za sada. Redom:Lik Jona Conningtona mi je pun pogodak. Prvo, ono kada refleksno skace u vodu da bi spasao Tyriona iz zahvalnosti sto je ovaj spasao Aegona mi je super-strava. Takodje, super mi je kako ga ljudi gledaju isto onako kako ga se secaju od pre 15 godina, a on se vraca kao ratni veteran da im pokaze svoga boga. Deo sa Arya-om mi je bio pomalo dosadan, najvece razocarenje u knjizi. Deo sa Daenerys je jedan od onih koji su mi bili najzanimljiviji. Nema teorije da je Drogon stvarno ubio dete. Do sada nismo videli napad na neduznu celjad, pa ce se verovatno obistiniti do kraja kako su zmajevi zastitnici slabijih ili tako nesto. U sledecoj knjizi ocekujem da upotrebi Victarionovu flotu i konacno krene na zapad, nakon sto zmajevi uniste Volantisovu flotu naravno. Onda ide napad i osvajanje samog Volantisa i oslobadjanje robova, to jebarem nagovesteno. Victarion ce da dune u rog i umre, jbg covek je jednostavno glup. :D Ili ce ga ubiti ona njegova mutava. Moguce je da ce novi sok na kraju 6. knjige biti smrt Daenerys, ali ako ne bude onda ce verovatno preziveti do kraja knjige. Theon je ocigledno tragicar najveci tragicar u celoj prici. Ocekujem da ima odigra jos nekoliko vaznih uloga u prici, ali i da umre u poslednjem delu. Asha ce povratiti ostrva, razume se. Desavanja na zidu su mi bila nesto usporenija, ali je zato kraj sa "For the Night`s Watch" remek delo. Medjutim, ne ocekujem da se prica nastavi kao u Rimu, iz dva razloga. Prvo, Jon nema ambicioznog i sposobnog necaka, koji samo ceka priliku da ga nasledi. Drugo, ako je nesrecni Toros uspeo da preporodi Catelyn nakon sto je bila mrtva nekoliko casova, za Melisandru cije sposobnosti su dodatno pojacane na zidu ozivljavanje sveze iskasapljenog mladica u punoj snazi je verovatno decja igra. Jedino ako ne upotrebi neki izgovor tipa da je njena specijalnost gledanje vatre a ne ozivljavanje, iako smo sa Stanisom videli da joj ni druge stvari nisu strane.Inace, njegov lik mi je dobio dosta dubine ovde, pogotovu sa slaboscu pokazanom tokom marsa i zarobljavanja. A apsolutni hit je, naravno, Cersei. Atonement i skidanje maski mi je najbolji deo inace fenomenalne knjige. Momenat kada trazi sandale, sisanje, trbuh sa oziljcima, ma sve je uradjeno perfektno. Videcemo kako ce se zavrsiti njena karijera, ali evo jednog ludackog scenarija: Mad King je, kazu, bio zacopan u njenu majku i iz te ljubavi je mozda, kazu, rodjen Tyrion. Sta ako odemo korak dalje i kazemo kako su i Jamie i Cersei njegova deca? Kosa i oci im nisu odgovarajuce boje, ali su dovoljno blizu da mozemo da odbacimo to na majcine gene. Odjednom, Jamie-ina ljubav nije incestoidna monstruoznost, vec se moze objasniti zmajevom prirodom kao i kod svih Targaryena. Objasnjava se i Cerseina opsednutost Rhaegarom na istu foru. Zamisljam Jamie, Tyriona i Cersei kako kao braca i sestre dolecu svako na svom zmaju na zid i spasavaju Sever i izgleda mi kao lud i prikladan zavrsetak. :D

Edited by Fins fleet
Link to comment
Lik Jona Conningtona mi je pun pogodak. Prvo, ono kada refleksno skace u vodu da bi spasao Tyriona iz zahvalnosti sto je ovaj spasao Aegona mi je super-strava. Takodje, super mi je kako ga ljudi gledaju isto onako kako ga se secaju od pre 15 godina, a on se vraca kao ratni veteran da im pokaze svoga boga.
Čekaj, podseti me molim te, jesi li ti onaj koji se iznenadio i šokirao otkrićem da su Loras i Renly gej? Ako jesi, gore citirani deo je apsolutno genijalan :lol:
Deo sa Daenerys je jedan od onih koji su mi bili najzanimljiviji. Nema teorije da je Drogon stvarno ubio dete. Do sada nismo videli napad na neduznu celjad, pa ce se verovatno obistiniti do kraja kako su zmajevi zastitnici slabijih ili tako nesto.
Naravno da je ubio i pojeo dete. Nisu ti to D&D zmajevi, nego beslovesne zveri. Zaštitnici slabijih, gospodebože... :isuse:
evo jednog ludackog scenarija: Mad King je, kazu, bio zacopan u njenu majku i iz te ljubavi je mozda, kazu, rodjen Tyrion. Sta ako odemo korak dalje i kazemo kako su i Jamie i Cersei njegova deca? Kosa i oci im nisu odgovarajuce boje, ali su dovoljno blizu da mozemo da odbacimo to na majcine gene. Odjednom, Jamie-ina ljubav nije incestoidna monstruoznost, vec se moze objasniti zmajevom prirodom kao i kod svih Targaryena. Objasnjava se i Cerseina opsednutost Rhaegarom na istu foru.
Vrteli su neki fanovi godinama ovu teoriju, meni je krajnje neubedljiva. Incest je incest, nema veze kog si porekla, niti je potrebno izmišljati zmajevitu krv da se isti objasni. A Cersei je bila opsednuta Rhaegarom kao i 90% devojaka u to vreme, da nije možda sve njih napravio Ludi Aerys? <_< Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Opa, drugačije mišljenje!Kad smo kod nekih očekivanja - ja očekujem da se u TWOW broj POV karaktera ozbiljno proredi, tj da se MArtin ratosilja jednog broja polu-glavnih likova - na pamet mi prvi padaju Viktarion, Teon, Haime, Stanis, Varis...Takođe, ako je Jovan Azor Ahai, da li to znači da Dani to nije, tj. da će i ona da gekne u nekoj perspektivi?

Link to comment
Čekaj, podseti me molim te, jesi li ti onaj koji se iznenadio i šokirao otkrićem da su Loras i Renly gej? Ako jesi, gore citirani deo je apsolutno genijalan :lol:
Nisam se iznenadio i sokirao otkricem da su gay, vec sam se iznenadio cinjenicom da su gay for each other. Drugu recenicu objasni, molim te.
Naravno da je ubio i pojeo dete. Nisu ti to D&D zmajevi, nego beslovesne zveri. Zaštitnici slabijih, gospodebože... :isuse:
Ja to ne tvrdim, samo kazem da je ostavljeno dovoljno prostora da se isprica tako nesto. Ponavljam, nijednom nijedan zmaj nije eksplicitno napao ljudsku osobu, a da se nije osetio ugrozenim. Ne mora biti nikakav zastitnik, to sam mozda i previse ucitao, ali definitivno nismo videli zmaja kako napada neduzne cobane.
Vrteli su neki fanovi godinama ovu teoriju, meni je krajnje neubedljiva. Incest je incest, nema veze kog si porekla, niti je potrebno izmišljati zmajevitu krv da se isti objasni. A Cersei je bila opsednuta Rhaegarom kao i 90% devojaka u to vreme, da nije možda sve njih napravio Ludi Aerys? <_<
Ja nisam ni osudjivao ni opravdavao incest, samo sam koristio morlani kodeks iz knjiga. A po njemu, incest je dozvoljen za Targaryene. Ovo za Cersei i Rhaegara jeste nategnuto. :DJeste nategnuto, pogotovu jer mi prva Cersei ne deluje kao neko ko ce podeliti pravdu na kraju knjige. Mislim da je tu bitno koliko je ona promenjena nakon Attonementa, a nisam siguran da jeste. Ono sto je Kevan Lannister rekao, mozemo okaciti macku o rep. Ne veruem previse u njegovu objektivnost sto se tice moralnog preobracanja necake. Po njenim mislima sa kraja knjige, neki veliki preokret nije vidjen.
Takođe, ako je Jovan Azor Ahai, da li to znači da Dani to nije, tj. da će i ona da gekne u nekoj perspektivi?
Mi jos uvek ne znamo da je Jon Azor Ahai. Melisandri se prvo Stanis pojavljivao kao Azor Ahai, pa sada Jon. Pre bih rekao da je vatre vode do Azor Ahai-ja, a ne da ga eksplicitno pokazuju. Drugo, zmaj ima 3 glave, pa tako mozemo dobiti 3 Azor Ahai-ja. :D
Link to comment
Mi jos uvek ne znamo da je Jon Azor Ahai. Melisandri se prvo Stanis pojavljivao kao Azor Ahai, pa sada Jon. Pre bih rekao da je vatre vode do Azor Ahai-ja, a ne da ga eksplicitno pokazuju. Drugo, zmaj ima 3 glave, pa tako mozemo dobiti 3 Azor Ahai-ja. :D
Da, Stanis ju je doveo do Johana, a ovaj će je dovesti do pravog Azor Ahaija - Remzija Boltona.
Link to comment

Nakon procitanog threada:Ja ne znam kakvo vas je razresenje spopalo. Pa ima jos 2 knjige, o cemu ce da pise u njima? Bilo je malo manje novih likova nego u FFC, verovatno ce u narednoj knjizi trend dodatno da opadne, ako ne i da skroz stane. Sve ide svojim tokom, ocekujem da naredne knjige budu i manje od ove.Stannis je morao da krene na Winterfell. Gro njegove vojske su cinili brdjani, koji su takodje najbolji ratnici u zimskim uslovima. Oni su urgurali da se ide tamo i Stannis jednostavno nije imao izbora. Jon mu je lepo rekao da njihovu lojalnost mora da zasluzi, a da je tako rano krenuo da se ponasa prema njima kao prema ostalim, juznjackim vazalima, izgubio bi ih. Naravno, morao je da pridobije za sebe i ostatak severa, a sedenjem u DM-u to ne bi postigao. Sto se tice pisma Jonu, ja sam mislio da ono jasnije ne moze biti. :DRamsey kao Reek je plasljiv, proracunat ljigavac sa prikrivenim perverznim strastima. Ramsey kao Ramsey je drzak vlastelin sa svojom ekipom oko sebe koji otvoreno prikazuje svoje gadosti i spletkari cak i protiv Boltona. Izlazi u bitku protiv Umbera, verovatno ih ubija i vraca se kuci ovencan "slavom", sa dodatnom dozom arogancije. Ni malo me ne bi iznenadilo da je od Umbera mislio da je Stanis. Kada se vraca kuci, otkrio je da mu je zena nestla. Otkriva takodje da su joj u bekstvu pomogle divljakuse, koje ubija a njihovog sefa stavlja na muke. Otkriva da je to Mance, a on mu dodatno kazuje da je poslao Arya-u na zid. Obzirom da je nije nasao kod Umbera, lako mu je da poveruje u to. Kasnije samoinicijativno salje to pismo, obzirom da veruje da je vec jaci od oca. Sasvim logican sled, ostaje jedino pitanje zasto ga je Mance slagao za to gde je poslao devojku. Medjutim, Mance je sam rekao Melisandri da mu devojke trebaju kako bi ispunio neke svoje ciljeve. Tako da od pocetka znamo da je Melisandra pravilno videla da je devojka koja dolazi na Zid Karstarkova, ali joj je ona bila izgovor kod Jona da posalje Mance-a dole, tako da oni igraju neku svoju igru. Debeljko ceka na Rickona da promeni stranu, naravno.

Link to comment
Nisam se iznenadio i sokirao otkricem da su gay, vec sam se iznenadio cinjenicom da su gay for each other. Drugu recenicu objasni, molim te.
Što bi rekao Eric Cartman - Jon Connington is a gay homosexual. Ako nisu dovoljne njegove sappy flashback fantazije o Rhaegaru, imali smo i onu scenu gde mu neko (onaj half-maester?) predlaže marriage alliance sa Dornom a on ga samo mrko pogleda i ne kaže ništa, pusti da se sagovornik sam predomisli.Sad će neko da kaže ma neeee, on samo nije hteo da se ženi jer neće da se sazna da ima grayscale... dok ne vidim uzajamno brijanje dlaka sa grudiju junačkih, ne priznajem ništa :D
Link to comment

Neee, on samo nije hteo da se zeni jer nece da se sazna da ima grayscale. angry.gifNe kazem nista za njegovu homo/heteroseksualnost, ne vidim kako je to relevantno.Omar_Wire.jpg

Edited by Fins fleet
Link to comment

Ljudi, ajd kad već pričate o novoj knjizi, skratite mi čekanje i dajte odgovore na sledeće:- Da li su braća Klegani mrtva?- Da li je Bendžen Stark mrtav?- Da li je Loras Tirel mrtav?- Da li je Arja slepa?Trenutno sam na 3/4 "Gozbe" pa me ovo kopka, a ne znam da li ću skoro da kupujem (ili skidam) "Ples"..

Link to comment

Aj kad trazis, mada je bzv:

- Da li su braća Klegani mrtva?- Da li je Bendžen Stark mrtav?- Da li je Loras Tirel mrtav?- Da li je Arja slepa?Trenutno sam na 3/4 "Gozbe" pa me ovo kopka, a ne znam da li ću skoro da kupujem (ili skidam) "Ples"..
1. Planina je nit ziv nit mrtav, a za pseta se ne zna, mada se pretpostavlja da nije.2. Ne zna se.3. Za sada nije.4. Vise nije.
Link to comment

OK, hvala za info...Debeli se ili pogubio ili namerno za##bava. U Gozbi je naveo da je Pseto zaginuo od rane a da ga je neki sveštenik sahranio i to posle priznao Brijeni, a isto i Loras, iz Serseine priče... Kakav li je lom po njegovoj glavi, kad su mu ovolike zavrzlame po knjigama...

Link to comment

Taj sveštenik ga je odveo sa sobom, izlečio, zamonašio ga, i dao mu da kopa grobove i mazi pse, što smo u Gozbi videli. Brijeni je rekao da je "Hound" mrtav, a ne Sandor Clegane.A Cersei je za Lorasa čula isto što i mi, da je teško ranjen i ne zna se da li će preživeti.Praktično nikakve nove informacije ni o Houndu ni u Lorasu nemaš u DWD.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...