Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

letenje avionima malezija erlajnza nije preporučljivo za one sa slabim živcima. 

ne bojim se i nisam paničar ali sam jedva čekala da sletim. težak raspad.

 

Link to comment
15 minutes ago, beta kentauri said:

letenje avionima malezija erlajnza nije preporučljivo za one sa slabim živcima. 

ne bojim se i nisam paničar ali sam jedva čekala da sletim. težak raspad.

 

 

oni i garuda su flagship kompanije svojih drzava, da vidis cirkusa sa low cost kompanijama koje skakucu po

ostrvima jugoistocbe azije.  dalje i ne mogu jer niko nije lud da im da dozvole

Edited by banecare1
Link to comment
13 minutes ago, banecare1 said:

 

oni i garuda su flagship kompanije svojih drzava, da vidis cirkusa sa low cost kompanijama koje skakucu po

ostrvima jugoistocbe azije.  dalje i ne mogu jer niko nije lud da im da dozvole

pravo je čudo kako im avioni svako malo ne padaju 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prema pisanju portala T6, doslo je do nesrece i pada lakog aviona nedaleko od sportskog aerdroma u Zemun Polju. Poginuo je pilot, Aleksandar Arsic, koji je bio i vlasnik letilice, ali i vlasnik pogona koji pravi ovaj tip letilica. 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
4 minutes ago, radisa said:

Ovo je dobar dokkumentarac, zasniva se na logičkim pretpostavkama, opisuje šta je najverovatnije moglo da se desi i prati normalne dokaze....

 

Netflix govna da jede...

 

pusti to, sta ti mislis da li ga je baja namerno surduknuo?

 

Link to comment

Meni se ne dopada - kao da je scenario za neki film, a ne dokumentarac. Odustala sam negde u prvoj polovini. Teorija o pilotu je bila jedna od prvih iirc, to manuelno iskljucivanje nekih sistema isto poznata cinjenica. Jedino nesto novo ovde su mi bili detalji kako se tacno nesto moze uraditi iz kabine (tipa ispustanja vazduha, blokiranja vrata, boca sa kiseonikom). Medjutim, ovde je to sve predstavljeno kao cinjenice u iritantno sugestivnom redjanju nizu aktivnosti "e ovako je bilo" cak do banalnosti tipa "pilot je izvadio dzemper iz torbe" (!?). Stara je pretpostavka da kopilot nije bio u kabini, ali to je ipak samo pretpostavka. Ovde su prikazali kao da je sigurna cinjenica sa sve nastavkom fabule sta je nesrecnik sve poduzimao i sta se desavalo sa putnicima i posadom. Vise volim kad dokumentarac jasno navede sta se zaista zna (u ovom slucaju vrlo malo) pa onda preko toga pusta razne teorije/pretpostavke sta se veroravno desilo (pa nek gledaoci misle sami sta im je logicno) nego ovako kao film da gledam. 

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Lucia said:

Meni se ne dopada - kao da je scenario za neki film, a ne dokumentarac. Odustala sam negde u prvoj polovini. Teorija o pilotu je bila jedna od prvih iirc, to manuelno iskljucivanje nekih sistema isto poznata cinjenica. Jedino nesto novo ovde su mi bili detalji kako se tacno nesto moze uraditi iz kabine (tipa ispustanja vazduha, blokiranja vrata, boca sa kiseonikom). Medjutim, ovde je to sve predstavljeno kao cinjenice u iritantno sugestivnom redjanju nizu aktivnosti "e ovako je bilo" cak do banalnosti tipa "pilot je izvadio dzemper iz torbe" (!?). Stara je pretpostavka da kopilot nije bio u kabini, ali to je ipak samo pretpostavka. Ovde su prikazali kao da je sigurna cinjenica sa sve nastavkom fabule sta je nesrecnik sve poduzimao i sta se desavalo sa putnicima i posadom. Vise volim kad dokumentarac jasno navede sta se zaista zna (u ovom slucaju vrlo malo) pa onda preko toga pusta razne teorije/pretpostavke sta se veroravno desilo (pa nek gledaoci misle sami sta im je logicno) nego ovako kao film da gledam. 

Ja mislim da je ideja bila da se prikaze najverovatniji sled dogadjaja i daje objasnhenja zasto je to najverovatnije...

 

I mene je nervirala ta naracija i pretpostavke, u nekim trenucima, ali mi je Netflixov dokumentarac™ baš otisao na k... pa mi je ovo daaaleko bolje bilo...

Link to comment

hm, ukusi... meni je opet Netflix-ov bio bolji, koliko ga se sad secam. Cak i originalan u pristupu da obradi svaku tadasnju teoriju, zabavno kad isti lik ima vise njih, sve ludjih, uz finansijsku korist naravno. U tom smislu cak je imao neki malo siri kontekst, ali bez odredjivanja. Mozda ta neodredjenost je nekom smetala, sto je u njemu svega bilo na gomili. Sad ko bi ga gledao mozda bi smetalo sto nema ono sto se saznalo kasnije - kad su napravljeni matematicki modeli kretanja ostataka pa time odredjeno i tacnije mesto pada (a tad su i obimne/skupe pretrage okeana vec bile zavrsene) - ali za to dokumentarac nastao pre ne moze biti kriv.  

edit: ali bar je jasno bilo odvojeno "ovo znamo kao cinjenicu" od "ovo je teorija nekog XY"

Edited by Lucia
Link to comment

Ovo je daleko najverovatniji scenario, sve ostale teorije  u nekom momentu postaju potpuno nemoguce , sem ove

 

Tacno je da su mogli da razgranice cinjenice i pretpostavke prostim ispisivanjem preko ekrana

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...