Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Ne bih ja tu ništa klesao u kamen bez CVR kutije.


Osim ako nije glasno objasnjavao u poslednjih par sati, CVR (i ako bude nekad nadjem) tu nece nista pomoci :unsure:


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Ako je izbacio kopilota napolje (gde bi ovaj sigurno pokušavao da se vrati, lupao na vrata itd.) ili mu uradio nešto u kokpitu, to bi trebalo da bude zabeleženo na CVR. Toliko bi bilo dovoljno za zaključak da je pilotovo maslo.

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Ono što je meni znimljiovo je, i krši se sa mojom logikom kako zamišljam da svet funkcioniše,  je to kako ne postoji nijedan jebeni satelit koji snima to područije?

 

Ja sam bio ubeđen da USA sigurno, a i Rusi i Kinezi verovatno imaju neke satelite koji nadzitu manje/više celu planetu 24/7... Ok, jasno mi je da neće slikati jebeni indijski okean, ali da će slikati Malezijsko kopno i okolo, to ima smisla zar ne? I ne  postoji ni jedan jedni satelistki snimak sa tim avionom na njemu? Meni to jako čudno...

 

Satelitski nadzor ovako i onako, sateliti nisu setovanitm (i) za nadzor komercijalnog vazdusnog saobracaja (ni pomorskog jos uvek, BTW), ali ako ima smisla pretpostavka (potvrdjena uslovno nalazenjem ostataka kod Reunion-a, sto - kada je More u pitanju ne mora da bude konacan dokaz teorije po kojoj se avion iz bilo kojih  razloga uputio ka jugozapadu,daleko iznad Indijskog okeana)...

 

Jer, ako je suditi po kartama pretpostavljene putanje, bio je, morao je da bude, elektronski nadziran/primecen: na arhipelagu Chagos, ostrvu Diego Garcia, nalaze se itekako vazne i osposobljene instalacije kako pre svega SAD, tako i GB...

Izmedju ostalih i one koje paze na avione, buduci da je, recimo, pomenuta baza osposobljena i za manipulaciju masinama kao sto su B-52, odnosno njihov docek, ispracaj, smestaj...

Ako je leteo onako kako karte pokazuju, nema sanse da nije bio registrovantm kao nesto u najmanju ruku neuobicajeno...

 

Naravno, ni primisli o nekoj teoriji zavere, tek pomenuta baza, sa sve njenim postrojenjima i znacaju kao kljucni pre svega americki polozaj u Indijskom okeanu je na poprilicno losem glasu: onako usput, u par obnarodovanih navrata odbila je prijem komercijalnih letova koji su poprilicno urgentno (a dovoljno je videti na kartama o koliko izolovanom i od najblizeg kopna udaljenoj lokaciji se radi o kolikom stepenu urgentnostitm se mozda radilo) odbila da primi avione koji su zahtevali/molili sletanje radi dopune gorivom...

Sa sve poprilicno konsenzusnimtm zataskavanjem takvog ponasanja, inace po svim uobicajenim nepisanim uzansama ekstremno nekorektnog...

 

Opet, spekulacije radi, ko moze i sme da potvrdi/opovrgne da neko zaduzen za neki od pomenuta 3 vazdusna prostora nije procenio :isuse:da je avion pretnja u nekom obliku i pripustio mehanizme air-policing-a :isuse:...

Pa sad mudro cuti... :fantom:

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, Redoran said:

Ili da uprostim. Svemoćni Okam kaže da je ovo bio plan ludog pilota:

 

- rešim kopilota (ubijem ili nekako izbacim iz kokpita)

- rešim ostale (isključim kiseonik)

- prošetam se kroz tri VaP bez najave i identifikacije, a da me niko ne pita za zdravlje ili nedajbože podigne avijaciju da me identifikuje (ovo sam isplanirao, znači sigurno će biti tako)

- bez ijednog problema dodjem do otvorenog okeana i onda dalje po planu

 

Ništa nije nemoguće ali ja bih ipak neki materijalni dokaz pre nego što ovo gore uklešemo u kamen.

 

aha sigurno, ajde da mlataramo gluposti na osnovu 'osecaja' zanemarujuci svu silesiju dokaza i analiza koje kristalno jasno dokazuju da je shabanchina sve lepo isplanirao i maestralno izveo.

 

Edited by 3opge
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
26 minutes ago, namenski said:

 

Jer, ako je suditi po kartama pretpostavljene putanje, bio je, morao je da bude, elektronski nadziran/primecen: na arhipelagu Chagos, ostrvu Diego Garcia, nalaze se itekako vazne i osposobljene instalacije kako pre svega SAD, tako i GB...

Izmedju ostalih i one koje paze na avione, buduci da je, recimo, pomenuta baza osposobljena i za manipulaciju masinama kao sto su B-52, odnosno njihov docek, ispracaj, smestaj...

Ako je leteo onako kako karte pokazuju, nema sanse da nije bio registrovantm kao nesto u najmanju ruku neuobicajeno...


leteo je predaleko od Chagosa da bi ga taj radar spazio (Chagos je odmah levo od legende "Indian ocean")
(obe slike su sa ranije postavljenog linka )

spacer.png

 

 

spacer.png

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

 

ajd bolje procitaj gore postavljenu analizu nego sto zagadjujes glupostima

 

Otisao je u samoubilacku misiju ali tako avion (i njegovi delovi) nikada ne budu nadjeni. Zeleo je da nestane u misteriji :(

Gde bi to moglo da bude?!? Negde u juznom delu Indijskog okeana, tamo nema nikoga!

 

E da, nasli su mu na FS bas tu putanju. Dakle, 1+1 je 2.

 

Prosao je barem kroz 5 razlicitih vazdusnih prostora. Iskljucio tranponder, niko nije proveravao na tako vaznom vazdusnom prostoru, ni vojska ni civili, kuda se to krece "mala bela maca". Ma to ce neko drugi da proveri. Parada sljamparije i javasluka. 

 

I tako pilot jezdi prema jugozapadu, svi putnici i posada su mrtvi (omamljeni). Noc, avion jedri a pilot samoubojica u sebi ponavlja - mene nikad nece uhvatiti!

 

 

Link to comment
1 minute ago, x500 said:

Otisao je u samoubilacku misiju ali tako avion (i njegovi delovi) nikada ne budu nadjeni. Zeleo je da nestane u misteriji :(

Gde bi to moglo da bude?!? Negde u juznom delu Indijskog okeana, tamo nema nikoga!

 

E da, nasli su mu na FS bas tu putanju. Dakle, 1+1 je 2.

 

Prosao je barem kroz 5 razlicitih vazdusnih prostora. Iskljucio tranponder, niko nije proveravao na tako vaznom vazdusnom prostoru, ni vojska ni civili, kuda se to krece "mala bela maca". Ma to ce neko drugi da proveri. Parada sljamparije i javasluka. 

 

I tako pilot jezdi prema jugozapadu, svi putnici i posada su mrtvi (omamljeni). Noc, avion jedri a pilot samoubojica u sebi ponavlja - mene nikad nece uhvatiti!

 

 

 

daj covece ne lupetaj

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Frile said:

leteo je predaleko od Chagosa da bi ga taj radar spazio (Chagos je odmah levo od legende "Indian ocean")
(obe slike su sa ranije postavljenog linka )

Nista ne tvrdim, samo sam - u mnostvu spekulacija/pretpostavki - izneo jos jednu, ni u tragovima imajuci primisao da su iz baze Diego Garsia nesto petljali, tek: ne znam sta znaci to tvoje taj radar (sa Chagosa): kakav god da je, a nije obicantm :), nema sanse da mu/im promice bilo sta sto leti u krugu od cirka 1,000 km, sa sve (vise) nego mogucom satelitskom paznjom.

Nisam pratio, ni inace, a ni ovde, posebno priljezno sta i kako, tek koliko sam mogao da vidim glavni, ako ne i jedini izvor podatakatm je INMARSAT, dakle ne narocito pouzdan izvor: da ne bude zabune, radi se o izuzetno ozbiljnom servisu, ali komercijalnom, pored telekomunikacija okrenutom i nekoj vrsti nadzora pre svega pomorskog, ali i vazdusnog saobracaja, doduse u znatno manjoj i neobavezujucojtm meri...

Ostali satelitski izvori - a ima ih, onoliko se, koliko vidim - ne pominju.

 

A obaska sto mislim da pretpostavku o reakciji neke od nadleznih kontrola, onu o tretmanu neuobicajenog - iz bilo kojih razloga - ponasanja aviona ne bi trebalo tek tako odbaciti: ne bi bilo prvi put, naprotiv, da se uzroci misterioznih dogadjanja poput ovog sa malezijskim avionom, ispostave kudikamo objasnjiviji na suprot svih mogucih spekulacija/pretpostavki...

 

Sve u svemu, bice da se uslo u - bez omalovazavanja, naravno - u mod cackanja po materiji o kojoj se na nivou podataka iz javnih izvora, sa mnostvom pretpostavljaca.

Sto ce reci - nagadjanja na nagadjanje, jebiga..

Link to comment
5 minutes ago, 3opge said:

 

daj covece ne lupetaj

Prvo, budi kulturan u komunikaciji.

 

Drugo, zvanicna verzija trenutne price je suplja kao praseci nos. Ima previse nelogicnosti i "posrednih" dokaza.

 

Trece, nemam pojma sta se desilo osim da aviona, posade i putnika neme. Nemam nikakvu "alternativnu" teoriju sta se desilo. Ali ni ova zvanicna mislim da nije istinita

 

Dakle, tvoje je pravo da verujes u trenutnu zvanicnu verziju.

Link to comment
32 minutes ago, Frile said:

leteo je predaleko od Chagosa

BTW, koliko sam video ne zna se kuda je i kako zaista leteo?

Ako ima smisla veza sa Reunion-om, odnosno ostacima tamo (sto jeste indicija, ali nikako stopostotna, buduci da Okean, struje, svasta nesto...) ima donekle smisla i pretpostavka da je mogao/morao da bude i u zahvatu 300 cuda smestenih na Diego Garsiji...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...