Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pitanje je nepristojno i nije za forum. Ali sustinski, pitanje je - da li ste sigurni da biste u konkretnoj situaciji postupili u skladu sa stavovima koje ovde iznosite?

 

Ja ne mogu stoprocentno da ustvrdim da bih, iako apsolutno podrzavam sve koji pisu da sila koja se upotrebljava mora biti srazmerna konkretnoj situaciji.

 

 

prisustvovao sam nekoliko puta u zivotu takvim hvatanjima lopova, jednom tezge sa dzizabidzama, jednom radnja, jednom benzinska pumpa, jednom neka ostava u zgradi. svaki put su reakcije "hvataca" bile skoro potpuno identicne kao na snimku, prvo grupno gazenje, onda kasnije po koji sut ili pesnica u prolazu, pojedinacno, dok lopov vec lezi i pljucka krv. 

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

OK moram te staviti na IL na neko vreme, vidimo se.

 

 

Nemoj Vaso ko boga te molim. I ja sam covek, samo malo manje od tebe.

 

btw. kapiram - kada se desi ona situacija (bilo vec ovde) sa kinezom na parkingu koji, iritiran decijim placem izlazi iz automobila, uzima dete iz kolica i na ocigled majke ga razbija o beton, prvo na sta civilizovan™ covek pomisli su posteno sudjenje i dobri zatvorski uslovi.

 

jebem ti forum i forumsko licemerje, lazni PC i izdizanje iznad situacije, koji se qratz pa javljam ovde.

 

Inace, video sa "prebijanjem coveka" nisam gledao ceo vec na preskoke, mrzim scene nasilja. Cak i onaj Gadafijev sa udaranjem cajpera me ljudski potresao, bez obzira na to ko je i sta je zrtva. Prosto, ne mogu to da gledam. Ne zato sto sam civilizovan vec zato sto me jebe empatija.

Edited by Caligula
Link to comment

Pitanje je nepristojno i nije za forum. Ali sustinski, pitanje je - da li ste sigurni da biste u konkretnoj situaciji postupili u skladu sa stavovima koje ovde iznosite?

Ja nisam govorio o tome šta bih konkretno uradio, samo sam iznosio stavove o reakcijama drugih... To su zajebane situacije i u suštini ne može čovek da bude siguran niti da predvidi sa nekom posebnom tačnošću kako bi reagovao.

 

Mogu da kažem šta mislim da bi uradio da uhvatim nekoga da mi krade kola sa decom unutra, mislim da bi ga polomio ko pizdu, pod uslovom da sam jači, to je bitno. :) Možda bi on istamburao mene, možda bi se usrali obojica, možda bi mu rekao aj samo pali i nikom ništa, mada sumnjam da bi bilo šta moglo da savlada instinkt prvo da se spase porodica pa i teško stečena imovina.

Link to comment

Nemoj Vaso ko boga te molim. I ja sam covek, samo malo manje od tebe.

 

btw. kapiram - kada se desi ona situacija (bilo vec ovde) sa kinezom na parkingu koji, iritiran decijim placem izlazi iz automobila, uzima dete iz kolica i na ocigled majke ga razbija o beton, prvo na sta civilizovan™ covek pomisli su posteno sudjenje i dobri zatvorski uslovi.

 

jebem ti forum i forumsko licemerje, lazni PC i izdizanje iznad situacije, koji se qratz pa javljam ovde.

 

Inace, video sa "prebijanjem covek" nisam gledao ceo vec na preskoke, mrzim scene nasilja. Cak i onaj Gadafijev sa udaranjem cajpera me ljudski potrsao, bez obzira na to ko je zrtva. Prosto, ne mogu to da gledam. Ne zato sto sam civilizovan vec zato sto me jebe empatija.

 

Ne daj se. Death Wish pobediti mora!

Edited by Turnbull
Link to comment

Bravo za poštenje. Ja bih postupio u zavisnosti od toga koliko sam uplašen (pričam o noćnoj provali lopova). Ako bih se sasro od straha, onda bih ga možda ubio (ili on mene), a ako bih uspeo da budem priseban, poslao bih ga da se sam prijavi u stanicu milicije.

Pa to. Mi očigledno imamo tu fantaziju da nam je razborito ponašanje u kritičnim situacijama embedovano u sistem. Često nije tako. Ali dobro je da onog lošeg anđela u svojoj glavi kontrolišemo i sputavamo ponavljanjem (sebi) ispravnih stavova. 

Link to comment

Ne daj se. Death Wish pobediti mora!

 

 

Ne preteruj. Ti i ja imamo problem (i na umetnosti takodje, isti je patern) zato sto mozak koristimo na drugaciji nacin. Ja ga koristim za razmisljanje a ti za kalkulisanje.

 

Otuda, tebi je i Marinino krevenjenje sa Dzej Zijem umetnost jer si tako izracunao.

Edited by Caligula
Link to comment

Ne mogu da se setim sad tačno, ali mislim da je tema nastala na fonu neke već postojeće rasprave o ovom istom... Vasa je sarkastično, sa preterivanjem, predstavio Hellističke stavove o hvatanju lopova. Nije jasno iz konteksta prvog posta, ali to je Vasa... da sam pisao ja, pa da bude i vamo-tamo. Ja znam da budem zao, premda nisam Miralem.

 

Svaka tebi čast što to pamtiš, ali "ali to je Vasa" meni apsolutno ništa ne znači. Da piše više na sportu i serijama možda bi mi i značilo  :fantom: 

 

i kao što vidiš, nisam jedini koji nije znao kontekst tog posta i njegov sarkastični ton, ali već sam napisao i ponavljam, ukoliko je tako, onda se izvinjavam i moja greška.

Link to comment

sam snimak je ilustracija situacije kada zakona nema, nasilnik pokušava da uzme šta nije njegovo, nasilnici ga u tome sprečavaju na jedini njima poznat način

 

sa druge strane civilizacija je posao da se obe viđene situacije spreče pre samog nastanka, iz čega sledi da se civilizacija nije baš najbolje zapatila u ovom delu svemira

 

ovde se stalno ponavlja koncept iz obdaništa  - on je prvi počeo, pa onda to opravdava to što ga kasnije ubiju, sam je kriv, što je skakao kad ne zna da leti. A da zna? Šta onda?

 

Inače, meni je uvek muka kada vidim sprovođenje pravde, rulja style. Uživo kada sam video, nije mi bilo dobro malo duže.

 

U svakom slučaju, teške su to situacije za predviđanje ponašanja, ja bih verovatno išao do kraja, Ender style. Jbg, nemam poverenje u stubove društva.

Link to comment

Ne preteruj. Ti i ja imamo problem (i na umetnosti takodje, isti je patern) zato sto mozak koristimo na drugaciji nacin. Ja ga koristim za razmisljanje a ti za kalkulisanje.

 

Otuda, tebi je i Marinino krevenjenje sa Dzej Zijem umetnost jer si tako izracunao.

 

 

Da, ako pod razmišljanjem podrazumevaš ono što ti prvo padne na pamet.

Link to comment

Svaka tebi čast što to pamtiš, ali "ali to je Vasa" meni apsolutno ništa ne znači. Da piše više na sportu i serijama možda bi mi i značilo  :fantom: 

 

 

Mislio sam da svi dobro poznaju Vasin lik i delo... Da, onaj uvodni post može biti nejasan kad se ne zna kako je stvarno nastrojen autor.

Link to comment

Da, ako pod razmišljanjem podrazumevaš ono što ti prvo padne na pamet.

 

 

Ne preteruj™. Pod razmisljanjem podrazumevam kompleksnije mozdane radnje od kalkulisanja.

Link to comment

Pa to. Mi očigledno imamo tu fantaziju da nam je razborito ponašanje u kritičnim situacijama embedovano u sistem. Često nije tako. Ali dobro je da onog lošeg anđela u svojoj glavi kontrolišemo i sputavamo ponavljanjem (sebi) ispravnih stavova. 

 

Ne znam ko ima tu fantaziju, kao što ne znam ni čemu razvijanje ovih hipotetičkih scenarija. Niko ko se nije našao u takvoj situaciji ne može sa sigrunošću da kaže kako bi se u njoj poneo. A sve i da može, nije jasno kakav bi to argument trebalo da bude.

Link to comment

Ne preteruj™. Pod razmisljanjem podrazumevam kompleksnije mozdane radnje od kalkulisanja.

 

Slabo čitaš sopstvene postove

 

 

 

 

 

 

btw. kapiram - kada se desi ona situacija (bilo vec ovde) sa kinezom na parkingu koji, iritiran decijim placem izlazi iz automobila, uzima dete iz kolica i na ocigled majke ga razbija o beton, prvo na sta civilizovan™ covek pomisli su posteno sudjenje i dobri zatvorski uslovi.

Edited by Turnbull
Link to comment

Svaka tebi čast što to pamtiš, ali "ali to je Vasa" meni apsolutno ništa ne znači. Da piše više na sportu i serijama možda bi mi i značilo  :fantom: 

ok, ali trebalo je da ti bude neki hint kada sam napisao da imam pravo da zaštitim "svoju imovinu i svoje žene" :P

Link to comment

Bravo za poštenje. Ja bih postupio u zavisnosti od toga koliko sam uplašen (pričam o noćnoj provali lopova). Ako bih se sasro od straha, onda bih ga možda ubio (ili on mene), a ako bih uspeo da budem priseban, poslao bih ga da se sam prijavi u stanicu milicije.

 

+1

 

po meni je ovo sustina cele price. mada, ko sto neko rece, sve smo ovo vec prezvakali i tesko da ima novih momenata koji ce odvesti pricu u nekom drugom pravcu. za sebe licno nemam pojma kako bi se u kojoj situaciji ponasao. ali bukvalno. medjutim, mislim da je mnogo vazno kontrolisati sebe u ekstremnim situacijama. pada mi na pamet, u kontekstu svega ovoga, teoretska situacija koja je u ovom ili onom obliku moguca:

prevari vas partnerka sa drugim, mnogo povredi na bilo koji nacin. nanese ogromnu bol i nepravdu. otvori se zucna rasprava, svadja, pa cak i nasrne na vas. verovatna, prva, emotivna reakcija je, osamariti je, naneti joj fizicku bol. ali onda ste nasilnik. sirovi, brutalni, jebeni nasilnik. i nema razloga koji ce to nasilnistvo opravdati. zato covek, da bi se razlikovao od nasilnika, treba te svoje ekstremne situacije da kontrolise.

ja se izvinjavam, ali citajuci neke reakcije ovde na ovu temu, mnogo me podseca na komentare ispod vesti: prebio devojku zato sto ga je varala ili slicne.

 

primer prebijanja partnerke je uzet samo zato sto je muskarac obicno fizicki jaci. ako je nekom stalo do rodne ravnopravnosi, moze i suprotan primer da uzme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...