Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mozda je nategnuta teza, ali, vigilante je u theUSofA deo politickog sistema, vekovima razvijane ideologije i pogleda na svet jedne grupe ljudi (Zimmerman kao egzemplar, 2nd amendment, stand your ground, i slicno). Ovde je u pitanju jedan od nekoliko nacina ad hoc prilagodjavanja stvartnosti dezorjentisanih ljudi . Ne znam sta je gore, iskreno.

nije nategnuta uopste. tu i tamo politicki sistem izvrsi aproprijaciju toga, u zavisnosti kada mu to odgovara - kao npr zadnjih 30-40 godina kolko im traje ovo klizanje udesno. otherwise, to kako ce big bad goverment se jednog dana okrenuti protiv tebe (and then better get ready) je samo drzavotvorni folklor koji potice sa divljeg zapada, ali i tradicije nestabilne drzave koja je negovana u articles of the confederation vremenima (a koja je in turn delimicno preuzeta iz politicke teorije indijanaca, tj. algonquin confederacy-ja -_- ) i koja se u ovom ili onom obliku ocuvala do danasnjih dana. i ironically or not, republikanci su cuvari te tradicije.

 

tako da i yuppie bigshot sa wall street-a i NSA paranoik koji zaziva FBI na svom miniranom rancu kad uzmu da vriste na sav glas kako nece da se regulisu pomalo zamiljaju in the back of their mind ne samo da je to nekakva USA tradicija, vec i da su oni nekakvi indijanci (sto je slozices se, hilariozno :s_w: ).

 

i svi plesu u istom ritmu:

 

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Automatski (bez cenzure, direktno iz limbičkog sistema) sam išla na to da povredim što teže. Ne znam, moguće je da grešim, nikada ni pre ni posle nisam bila u situaciji da naknadno brinem o tome jesam li nekome izbila oko, slomila nos ili vilicu. 

 

ja recimo ne mislim da si isla na to da povredis sto teze. nepoznati covek se sagao da bi uzeo tvoje dete iz kolica. ti branis svoje dete i refleksno reagujes. glava coveka je nisko jer je bio sagnut i jednostavno se glava nasla kao meta, da je bio uspravan udarila bi ga gde stignes u tom trenutku, cevanicu, kuk, stomak, zavisi od polozaja tela. a udarila si ga u teskom strahu jer se sagao da uzme tvoje dete iz kolica, dakle, glava je bila tamo gde je bila, nije bila tvoja podsvesna zverska namera da coveka osakatis izbijanjem oka i slicno. naknadne misli i tumacenja, pa svako tumaci u skladu sa sobom, ti kao ocito civilizovana i obrazovana osoba tumacis na svoj nacin i otud sva ta naknadna briga. pantha rei je napisao odlican komentar na tu tvoju traumaticnu situaciju.

Link to comment

Tvoja interpretacija mi se sviđa i rado ću je prihvatiti, ali to ne menja činjenicu da ne znam kako je sve to tačno izgledalo.Trenutak instinktivnog reagovanja je praktično nemoguće potpuno rekonstruisati, tako da su sve opcije otvorene.

Čini mi se da je upravo u tome najveći izazov i za unutrašnju porotu (savest) i za pravosuđe, jer nema načina da se precizno utvrdi tačka razdvajanja nužnog reagovanja od onoga što ga prevazilazi (naravno, ne govorim o situacijama u kojima se dotuče već savladani protivnik). Znam da postoje parametri na osnovu kojih se utvrđuje šta je mera nužne odbrane a šta ne. Međutim, ti pokušaji objektivizacije, iako svakako nužni,su dovoljno arbitrarni da često izazivaju polemiku. 

Link to comment

kako je tacno izgledalo: po tvom opisu, izgledalo je ovako - spasla si svoje dete od potencijalne opasnosti koja je bila realna u datom trenutku. to je jedino sto se racuna. dalje, covek koji je pokusao da ti uzme dete iz kolica je uprkos udarcu nogom u glavu pobegao a nije mu ostalo oko na trotoaru, znaci nije bila neka jaka povreda glave. sama kazes, nisi potrcala da zatuces potencijalnog otimaca svog deteta, slutim da bih na tvom mestu ja reagovao sa mnogo vecim suzenjem svesti (uzgred napisano, moj potomak ima 21 godinu i hvala bogu davno je prosao tip opasnosti koji ste ti i tvoje dete doziveli ali ima drugih tipova potencijalnih opasnosti, roditeljstvo je cudo, brine se roditelj za decu sve dok je ziv uprkos razumu i spoznaji da je mladunce vec odraslo i da je svoj covek)

Link to comment

 

 

Mozda je nategnuta teza, ali, vigilante je u theUSofA deo politickog sistema, vekovima razvijane ideologije i pogleda na svet jedne grupe ljudi (Zimmerman kao egzemplar, 2nd amendment, stand your ground, i slicno). Ovde je u pitanju jedan od nekoliko nacina ad hoc prilagodjavanja stvartnosti dezorjentisanih ljudi . Ne znam sta je gore, iskreno.

 

ne znam da li ti je teza nategnuta, ali u vesti koju je hella okacio o ocu koji je zatekao pedofila kako mu zlostavlja dete i izubijao ga kao vola u kupusu (zlostavljanje je i priznao policiji), odmah na startu je receno "otac nece krivicno odgovarati", a to je i zapecaceno izjavom zvanicnog lica/policajca koja se moze cuti negde od 1:17 (father did what father had to do) ovde http://www.abcactionnews.com/news/state/florida-father-beats-accused-child-abuser-raymond-frolander?autoplay=true

 

odmah je isecena svaka moguca retardirana diskusija o "drugoj strani", a ne kao kod nas da se odmah pojavi milion degenerika sa potpitanjima i svojim misljenjem, koji brane ubice, silovatelje, zlikove. cisto sumnjam da ce se npr pojaviti neko slinavo govno kao malagurski tamo da o ovakvim i slicnim dogadjajima snima dokumentarne filmove, i da ce pritom imati armiju sledbenika i istomisljenika. ili kampanje gde se napasnik zapravo predstavlja divnim i uglednim clanom drustva i sl.

 

da ne pominjem stavove ovde spomenute o potrebi i uopste mogucnosti samokontrole u ovakvim situacijama. po meni se covek izuzetno samokontrolisao, jer manijaku nije zubima odgrizao grkljan npr, ili ga nije udavio u wc solji.

Edited by Aće
Link to comment

Danas sam sa terase gledao kako jure lopova koji je ukrao neku torbu i na kraju je lik napravio takav tekl i zaustavio bed gaja da bi ga ticer odmah pizvao u tim da ga je video. Njih cetvorica su mu rekli da sedi i da ne mrda dok ne dodje policija. Jednom su ga sutnuli kada je pokusao da pobegne ali nije bilo krvnicki niti su ga povredili. Drugovi policajci dosli odmah a ovi momci civilizovano zavrsili posao.

Link to comment
  • 1 month later...

evo dobrih vesti drugovi građanisti nijedan provalnik nije povređen i svi su u bekstvu :fantom:

 

Neverovatan zločin u Subotici: Pet provalnika ušlo u stan i gajtanom davilo vlasnika

B. Vuković | 16. 09. 2014. - 11:22h | Komentara: 6

 

Petorica provalnika ušla su u stan Zlatka Medića (47) u Ulici Eugena Kumučića, najpre ga tukli, a zatim vezali gajtanom i tražili novac.

 

Prema prvi rezultatima istrage, provala se dogodila u periodu između 22 sata u ponedeljak i 8 sati jutros.

 

Njih petorica su najpre zadali više udaraca Zlatku u glavu i telo, a nakon što su ga davili gajtanom tražili su novac.

 

Nakon toga su pobegli u nepoznatom pravcu. Zlatku se lekarska pomoć ukazuju u subotičkoj bolnici.

 

Uviđaj je u toku.

 

 

Link to comment
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...