Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Prema svecu tropar. crazy_pilot.gif

 

ontopik: Ovde sve neki blag svet, rek'o bi čovek mrava ne bi zgazili dok ne zaluta na fajt topik. 

 

 

Šta znači ovaj smajli? Pokušava da provalim već minuta. Kao nešto mu smešno, al se suzdržava da ne pukne, ili šta?

Link to comment

A,tek sad kontam, trebalo mu vremena da proradi - to je smajli pilot. Ali opet ne razumem šta znači. Ili vam prosto sad svima kul da se igrate s novim zvrckalicama pa trpate i de treba i de ne treba?

Link to comment

Ja sam ga doživela kao šta se khm kad ne znaš da letiš (na početku se, sav bitan, priprema i poleće, da bi se vratio polumrtav). Možda i nisam u pravu. 

 

edit: a možda, po običaju, i jesam raspa.gif

Edited by Notorious
Link to comment

A,tek sad kontam, trebalo mu vremena da proradi - to je smajli pilot. Ali opet ne razumem šta znači. Ili vam prosto sad svima kul da se igrate s novim zvrckalicama pa trpate i de treba i de ne treba?

Da.

Link to comment

:lolol:

 

(ovaj znači da ti je dobra fora, smešna)

:frust:  a ovaj znači da nisam očekivala da ćeš pomisliti da mi je za smeška potrebno objašnjenje  :lolol:  :lolol:  :lolol:

Link to comment

na nekom davnom forumu bila povika što ne koristim smajlije u narodu poznatije kao emotikoni

 

tada sam zastupao ideju da su reči dovoljne, eto pisci ne koriste smajlije pa opet uspeju da dočaraju ponešto (to je bilo inače doba kada me nije mrzelo da pišem postove, ne ko sada)

 

od tada sam se razvio - smajliji su neophodni i svaki post mora dima bar poneki 

 

čak iako nema veze sa napisanim, smajli kod većine ostavlja utisak da je neko opušteniji recimo 

 

u to ime  :ph34r:

Link to comment

Meni se čini da tvoj primer ilustruje nešto drugo, a to je da i gut reactions mogu biti savršeno ispravne. Mislim da je Kaligula (a malo i Pejsi) naveo priču na tu izuzetno naivnu binarnu opoziciju između nekakvog kalkulativnog razuma i gut reakcija. Naravno da u milion prilika nismo u stanju, niti imamo vremena niti sposobnosti da vagamo pros and cons nekog čina, ali niko pri zdravoj pameti nije to predlagao. Ako se dete davi, ne razmišljaj, nego skači!

 

Ali gut reactions nisu samo gut reactions, nego su oblikovane našim karakterom i vrlinama. Ako smo razvili odgovarajući karakter, onda ćemo u određenim situacijama reagovati kako valja, i onda kada nema vremena za kalkulisanje Naravno, ovde je problem dobrim delom u tome što se radi o vanrednoj situaciji (za nas kao obične građane) i da možda nismo razvili odgovarajuće karakterne osobine koje nam pomogle da se postavimo na najbolji način. Ali to je samo još jedan razlog zašto, kad god smo u stanju, treba delanje u takvim situacijama da prepustimo oni koji poseduju odgovarajuće vrline, između ostalog jer su obučeni da se snalaze u takvim situacijama. Kada to nije opcija, ostaje nam da se nadamo da ćemo se poneti na odgovarajući način - a to znači između ostalog da u sebi ne razgorevamo niske strasti koje bi u takvim situacijama mogle da nas navedu na nešto zbog čega ćemo se kasnije kajati.

Meni se cini da nisam jedini kome je moguce ucitati binarno gledanje na stvari. Naglasavam - moguce ucitati. Ako se zeli. Sve vise sam ubedjen da ovaj forum boluje od malih razlika. U moja dva posta na ovoj temi mogao si videti da tvrdim isto sto i ti, u boldovanom delu. Okoristio sam se krizancem dva nedavna nastupa Billa Mahera, bas da argumentujem stav koji i ti promovises. 

 

 

 

Pa to. Mi očigledno imamo tu fantaziju da nam je razborito ponašanje u kritičnim situacijama embedovano u sistem. Često nije tako. Ali dobro je da onog lošeg anđela u svojoj glavi kontrolišemo i sputavamo ponavljanjem (sebi) ispravnih stavova. 

 

 

Uzgred, poverenje u ljude koji poseduju odredjene vrline se rapidno urusava. Solidan deo odgovornosti nalazi se u ponasanju ljudi koji poseduju, ili na papiru pise da poseduju, odredjene vrline. Veci deo odgovornosti nalazi se na nosiocima moci unutar sistema. U takvim okolnostima, neuki ljudi gube poverenje u ozvanicene i ranije usaglasene mehanizme resavanja konflikata, a to se dodatno pojacava ako (kada) ne postoji elementarna pravna sigurnost, sto je jedan forumas danas lepo dijagnostifikovao lkao ozbiljan problem na topiku o redosledu bolnih reformi™.  

 

Mozda je nategnuta teza, ali, vigilante je u theUSofA deo politickog sistema, vekovima razvijane ideologije i pogleda na svet jedne grupe ljudi (Zimmerman kao egzemplar, 2nd amendment, stand your ground, i slicno). Ovde je u pitanju jedan od nekoliko nacina ad hoc prilagodjavanja stvartnosti dezorjentisanih ljudi . Ne znam sta je gore, iskreno.

Link to comment

Meni se cini da nisam jedini kome je moguce ucitati binarno gledanje na stvari. Naglasavam - moguce ucitati. Ako se zeli. Sve vise sam ubedjen da ovaj forum boluje od malih razlika. U moja dva posta na ovoj temi mogao si videti da tvrdim isto sto i ti, u boldovanom delu. Okoristio sam se krizancem dva nedavna nastupa Billa Mahera, bas da argumentujem stav koji i ti promovises. 

 

 

 

 

Ma razumeo sam, samo mi se činilo da je taj argument nesavršene racionalnosti u vanrednim situacijama bio korak unazad u raspravi, to je sve.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...