Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

o jebemu, pa ko da zivimo u diznilendu.

 

odbranila si ono sto ti je najvrednije od ociglednog napada, reagovala nagonski - naravno, nisu svi u stanju da na taj nacin odgovore na pretnju, pritom niko nije povredjen teze. treba da budes ponosna na sebe.

Zdravorazumski gledano si potpuno u pravu.

Diskusija na topiku, koja se manje-više vrti oko toga šta je nužna odbrana a šta njeno prekoračenje, me je posle dosta vremena ponovo navela na razmišljanje o tome da sam posegla za najdrastičnijim metodom kojim sam raspolagala. Šta da sam imala zolju? 

 

edit; i da znam na koju stranu da usmerim cev

Edited by Notorious
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

ma razumem ja o cemu pricas. 

pa eto jebiga, nisi imala, sad da jesi, da li bi je upotrebila, nikada necemo saznati. cak i da pretpostavimo da mozda i bi, to nikako ne znaci da je instiktivna reakcija nesto lose. totalni sam laik za sajkologiju, ali kontam da je bas instikt ta neka prva linija odbrane, dok posle toga nastupa subjektivni dozivljaj straha i licna reakcija na isti.

na kraju, svi smo mi ipak zivotinje koje imaju nagon za prezivljavanjem, pored toga sto smo, kao sto vidis, u ogromnoj meri robovi spletova okolnosti.

Link to comment

Instinktivna reakcija ide od toga da podigneš ruku da bi se zaštitio od udarca do zarivanja prvog što ti dođe pod ruku u napadača. Nije baš uvek on-off. Verujem da je nepredvidivost okolnosti, ma koliko im robovali, jedan od razloga što se kolektivno, poput leminga, ne zaputimo ka nekoj litici. 

 

Nego, oftopik, videh da ti ne usvoji ništa od onoga čemu sam te mukotrpno učila. Osim ne pominjati juhice, zapišii i ne komentaristati negativno odevne kombinacije, ma koliko ti se eklektičnima činile.  

 

jbg edit: slovo

Edited by Notorious
Link to comment

Probaj da razmisliš o tome šta bi trebalo da uradiš da bi ti nekom(j) bio pravi. Nije loše za početak, ako ništa drugo ublažava egocentrizam.  ;)

Stradaću zbog svog mekog srca koje svima želi da pomogne, usatariće me ozbiljni pohađaoci topika.  

Link to comment

To su cudne stvari.

Ja koji sam izuzetno blag covek (jbt pocao sam kao Alek) imao sam u zivotu tri situacije, sve tri zbog clanova porodice. U jednoj sam namerno gadjao i pogodio lika kolima. To je osecaj potpunog suzenja svesti i progledao sam tek posle pola sata bukvalno. Sve je bilo crno, bukvalno samo je preostao mali prorez kroz koji sam virio. Da je bila rec samo o meni nikad ne bih tako nesto uradio. Tako da tesko je kontrolisati se

 

Au jbmti, ovo i mene uzasno plasi. Nije fer da za sebe kazem da sam "blag covek", to neka procene drugi :D, ali mogu sa prilicnom sigurnoscu da kazem da se odlicno kontrolisem, cak i u ekstremnom uslovima (tipa, jednom mi je metak prosao 2cm pored glave, nema veze sad kako, nije bitno). Ali znam, na veliku zalost, dva puta sam izgubio kontrolu u zivotu. I kad se to desi, totalno je izgubim, tacno tako - crno i ne secam se posle sta bilo. Grozno. A mozda je i u vezi sa ovom vecnom samokontrolom, nemam pojma...

Link to comment

 "blag covek"

 

 

... i ja sam blag covek koji izbegava konflikte. Takvi su najgori kod ovakvih situacija. Nemaju iskustva u fizickom obracunu, ne znaju kojom snagom da napadaju i onda napadnu najjace sto umeju. 

 

Neko ko je npr. prosao desetine kafanskih tuca ce teze da pocini ubistvo iz afekta.

Link to comment

... i ja sam blag covek koji izbegava konflikte. Takvi su najgori kod ovakvih situacija. Nemaju iskustva u fizickom obracunu, ne znaju kojom snagom da napadaju i onda napadnu najjace sto umeju. 

 

Neko ko je npr. prosao desetine kafanskih tuca ce teze da pocini ubistvo iz afekta.

 

ma ok to, nego cisto, ne znam, glupo mi za samog sebe da kazem da sam blag covek :D a mozda i nisam...  :huh:  ^_^

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...