Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Preteruješ Vaso, mislim da je određeno "uživanje" u krvoliptanju duboko usađeno u sve nas. (Gde treba i da ostane, mislim duboko).

 

Indy, pa tvrdim baš to, samo sam možda nejasan. Ovo kačenje nasilnih snimaka i njihovo lajkovanje je za mene anticivilizacijska stvar.

 

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Indy, pa tvrdim baš to, samo sam možda nejasan. Ovo kačenje nasilnih snimaka i njihovo lajkovanje je za mene anticivilizacijska stvar.

 

Ne sviđa se ni meni nikako, da ne bude zabune. Ja verujem u ljucku prirodu i nisam uopšte zaljubljen u nju.

Link to comment

Ostaje 1 fakt (vezan za citav topik): ko je kome prvi nasilno usao u privatni prostor. Ko je prvi poceo, ko je prvi bez dozvole i saglasnosti krenuo da ceprka po tudjem zivotu. Jedna dobra pesnica (ili metak u nekim slucajevima) je sasvim opravdan odgovor.

 

06heston-speech.600.jpg

Link to comment

 

 

Možda se sjećate slučaja od prije par godina kada je lokalni alkos I lutalica u Batajnici, u nekom vagonu, silovao I ubio djevojcicu. Nakon nekoliko dana je uhapšen I na svim televizijama je prikazan snimak njegovog sprovođenja u policiju. Bio je modar od batina, čovjek je jedva stajao na nogama, nije mogao da gleda na oči koliko je bio prebijen.

 

Šta god da je napravio, niko nema pravo to da radi ili da, još gore, sebi uzme za pravo da to radi. Mnogo je Eufrata proteklo od kad je Hamurabi donio zakonik.

Link to comment

Ne, jadno je što se traže, i nalaze, izgovori za uživanje u spektaklu sadističkog nasilja nad savladanim čovekom. Ako ne vidiš u čemu je problem sa snimanjem i kačenjem na net snimka iživljavanja nad bilo kime, ne mogu ti pomoći.

 

Ne znam što se na njega gleda kao na savladanog čoveka a ne na lopova čiji je čin sadističkog ponašanja upravo  toku, kriminalca koji je to uradio 100 puta i možda bi još hiljadu (tj mnogo verovatno).

 

Tačnije, posle početnog, potpuno razumljivog afekta svih prisutnih, kada su ga i bukvalno savladali u roku od nekoliko sekundi, niko ga nije pipnuo posle toga. 

Link to comment

 

Šta god da je napravio, niko nema pravo to da radi ili da, još gore, sebi uzme za pravo da to radi. Mnogo je Eufrata proteklo od kad je Hamurabi donio zakonik.

 

Izvini što ću napisati iako je hipotetika, ali, da li bi isto napisao da je u pitanju tvoja devojčica?

Link to comment

Izvini što ću napisati iako je hipotetika, ali, da li bi isto napisao da je u pitanju tvoja devojčica?

Setilo me kad je bila ona forumašica semele (seća li se ko). Pa smo pričali o prostituciji, pa ja kažem kako sam za to da bude legalizovano, a ona će meni, da li bi meni smetalo da je moja majka kurva?

 

Ovo mi je argument u tom duhu.

Link to comment

Izvini što ću napisati iako je hipotetika, ali, da li bi isto napisao da je u pitanju tvoja devojčica?

 

Upravo si se posrao po nekoliko hiljada godine evolucije pravne misli, tokom koje smo došli do konsenzusa da nije na žrtvama da presuđuju i sprovode pravdu, već da se taj zadatak dodeljuje bezličnim izvršiocima zakona.

Link to comment

Jel se vi namerno pravite glupi? Vasa nije rekao da u izvesnim trenucima nije opravdano primeniti fizičku silu protiv napadača, pa čak nije rekao ni da one koji su neophodnu samoodbrnu očigledno prekoračili, nužno treba kazniti. Rekao je samo ovo - ovakvi snimci ugađaju našim najnižim porivima za nasiljem. Oni nam daju priliku da uživamo u zasluženom i pravednilkom nasilju. Svakome, ne samo Kopkileu, koji se sad vređa kao neka primadona - pa jel si ti to meni rek'o da uživam? Jok i ne uživaš. Svi uživamo u ovakvim slikama, što reče Indy, to je deo naše prirode. Ali ne treb davati na volju tom delu svoje prirode.

 

Kaligula, uvek me zaprepasti pravedničko samozadovoljstvo sa kojim učestvuješ u ovakvim raspravama. Kao da je neko probudio Čarlsa Bronsona umesto tebe.

Edited by Turnbull
Link to comment

aha, sada je u stvari nesporazum bio u semantici :lol:

 

evo ja tebe ponovo pitam, da li bi tvrdio isto da je izašao video gde je rulja olešila pedofila koji je ponovo zlostavljao neko dete, odmah nakon što je odslužio prethodnu kaznu od nekih 6 meseci do godinu dana u zatvoru?

 

 

evo, ja cu da odgovorim i pored toga sto me nisi pitao. da.

ovaj svet je nepravedno mesto. mnogo nepravedno. deca umiru od gladi, deca nemaju pijacu vodu. jedni ljudi ubijaju druge bez ikakvog povoda i razloga. granatiraju se gradovi, obaraju avioni. zlo. nepravda i nasilje na svakom koraku. to sto ce se nasiljem odgovoriti na nasilje, te nepravde se nece ispraviti. naprotiv, ulazi se samo u nekontrolisano nasilje. imamo sve to iza sebe. oko za oko, zub za zub. lov na vestice. linc ulice. da li je tada svet bio bolji? da li je bio pravedniji? nije.

civilizacijski napredak je sto se od toga odustalo i stvari se resavaju institucijalno. koliko god puno gresaka i nepravedno bilo, jos uvek je mnoooogo bolje od nasiljem na nasilje. ne sme niko i nikada da uzme pravdu u svoje ruke, koliko god zlo neko naneo. prosto ne sme iz civilizacijskih razloga. jasno je meni da je stvar emocionalna i da je prva reakcija osveta. ali prva reakcija obicno nije dobra. prosto iz civilizacijskih razloga ne sme tako da se razmislja i rezonuje. inace ovaj i tako nepravedan svet ce postati jos nepravedniji.

Link to comment

Izvini što ću napisati iako je hipotetika, ali, da li bi isto napisao da je u pitanju tvoja devojčica?

 

... poenta. Lako je tudjim kurcem gloginje mlatiti. Svaka situacija u ovom jebenom univerzumu je subjektivna.

 

@Vasa: jashta, ja sam militantni lik koji ljubi oruzje. Zato upadam u tudje stanove i automobile i otimam sta mi se svidi, pucam po ostrvu i ubijam dok nenaoruzana policija pokusava da me savlada. Moze mi se, imam civilizovane™ na svojoj strani.

 

 

edit: treba zaista reformulisati pojam "civilizovano", bas kao onomad pojam "urbano". 

Edited by Caligula
Link to comment

Možda se sjećate slučaja od prije par godina kada je lokalni alkos I lutalica u Batajnici, u nekom vagonu, silovao I ubio djevojcicu. Nakon nekoliko dana je uhapšen I na svim televizijama je prikazan snimak njegovog sprovođenja u policiju. Bio je modar od batina, čovjek je jedva stajao na nogama, nije mogao da gleda na oči koliko je bio prebijen.

 

Šta god da je napravio, niko nema pravo to da radi ili da, još gore, sebi uzme za pravo da to radi. Mnogo je Eufrata proteklo od kad je Hamurabi donio zakonik.

 

bar ti znaš koliko je zakon bedan u gomili slučajeva i koliko nije pravičan i adekvatan

 

prosto, da zakon adekvatno kažnjava, potpisao bih svaku tvoju reč. ali pošto nije tako...

 

a ti Vaso mi i dalje nisi odgovorio na pitanje sa prethodne strane... dakle molim te samo za kratak odgovor, ne moraš mnogo da ga obrazlažeš pošto je pitanje jasno i koncizno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...