Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

 Onda si se uključio ti sa pričom o tome kako je metak ponekad sasvim opravdan.

 

 

Nisam se ukljucio sa tim, ukljucio sam se ranije.

 

A metak jeste sasvim opravdan u nekim slucajevima, kada je ili-ili. Bolje je da prezivi dete nego skot, zar ne? Ili je civilizacijski prihvatljivije da prezivi skot pa da mu se sudi, dgjbm, ne razumem se u civilizovanost™ previse.

 

@Vasa,

 

 

 Šta je toliko teško da se razume da nismo svi skloni ad hok retribuciji?

 

 

... meni je tesko da poverujem u coveka bez ljudske prirode.

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

evo ja cu da upotrebim smelu i provokativnu tvrdnju, svi ti sto su njega oplavili od batina bi isto tako silovali tu devojcicu da su bili u prilici ili se nadju u slicnoj prilici.  

Moj omiljeni aspekt toga što pišeš je kada silovatelj deteta dobije robiju, komentatori koji se silno raduju što će ga oni pošteni robijaši tamo guziti. To je bolesno na više nivoa.

 

Uopšte, taj koncept kako se - osuđene ubice, silovatelji i pljačkaši - zgražavaju nad pedofilima i pravedno™ im presuđuju je nešto što je, na žalost, veoma zaživelo u popularnoj memetici (da ne kažem kulturi™).

Link to comment

pošto vidim da većina sagovornika konferira sa svojim unutrašnjim Saškom Bogeskim (zabavno mi je kako je online zajednica zabatalila tog čoveka, iako mu se sudi za ubistvo..he was all the rage back then), umesto da razgovara o predmetu diskusije, napravio sam dajdžest svojih tvrdnji ovde. 

 

Da, ali si malo izdramatizovao postavljajući situaciju kako ti odgovara za tvoje tvrdnje.

 

Niko se nad njim nije iživljavao, jednostavno, jedva su ga savladali pošto je konjina od 150 kila, onaj lik ga je opizdio par puta, oborili ga, i sačekali pandure. Sve za očekivati sa obzirom na situaciju, takve reakcije je suludo ne očekivati, pogotovu ako je u pitanju vlasnik auta i otac dece npr. Jasno ti je da ne bi prošao scenario "Ćao druže, vidim da mi kradeš auto. Da li bi bio ljubazan da izađeš iz vozila i da sačekamo pripadnike javnog reda i mira da te privedu". I onda on izađe, i tako svi stoje, i čekaju... 

 

A što se tiče snimanja, tja, daleko da uživam da gledam ove klipove zbog samih batina, i ako mi se javi koja kap endorfina to je zato što je zločinac uhvaćen i pravda je pobedila, vinovnik će da bude kažnjen (mada eto, čak ni u to ne možemo da budemo sigurni)...

 

Inače... Podsetimo se kako je topik počeo... Kako Vaso umesto svih ovih sadističkih poriva za boksanjem, vađenjem zuba, stezanja jaja ti nije palo da samo pozoveš pandure kao i svaki civilizovani čovek...? :D

 

Neko je nocas pokusao da mi provali u stan. Bio sam na stepenistu kada je cangrljao po bravi, vec je bio otvorio. Majstori su ostavili u bunkeru ispod stepenista francuski kljuc, pa sam mu brzo prisao i raspalio ga time po glavi. Odvukao sam ga u podrum i vezao zicom za cevi. Posto sam ga malo mlatio trofaznim kablom, postavilo se pitanje - sta dalje? Policija ne dolazi u obzir, posto se lopovi kod nas vade na PC bolecivost pa ih advokati oslobadjaju, a i kazne nisu adekvatne. Jebiga, ne znam nikoga u Vrscu, covek ovde mora sve sam. Koliko batina je dovoljno? Cenim da bi mi ukrao kompjuter, laptop i eventualno zvucnike, to zajedno vredi mozda 1.200 evra. Jedan udarac bokserom po glavi - 100 evra? Jedno dobro stezanje jaja papagajkama 200 evra? Jedan zub - 500 evra?Ocekujem mastovite predloge, a i ponude za volontiranje u izivljavanju.edit: ne, nisam predlozio da mu se jaja stezu tropskim vocem, to ste vi nesto lose procitali
 
Link to comment

... meni je tesko da poverujem u coveka bez ljudske prirode.

 

OK moram te staviti na IL na neko vreme, vidimo se.

Link to comment

Nisam se ukljucio sa tim, ukljucio sam se ranije.

 

A metak jeste sasvim opravdan u nekim slucajevima, kada je ili-ili. Bolje je da prezivi dete nego skot, zar ne? Ili je civilizacijski prihvatljivije da prezivi skot pa da mu se sudi, dgjbm, ne razumem se u civilizovanost™ previse.

 

@Vasa,

 

 

 

... meni je tesko da poverujem u coveka bez ljudske prirode.

 

Stvar je u tome da si sam režirao tu ili-ili situaciju (a kao što si i sam primetio - sve je u režiji), samo da bi mogao u sopstvenoj fantaaziji da sa pravedničkim gnevom ispališ metak u stranca. Čemu ti služi ta fantazija i koji posao radi u tvojoj psihičkoj ekonomiji, i zašto imaš potrebu da je ničim izazvan s nama svako malo deliš, pitanja su nad kojima bi možda trebalo malo da se zamisliš.

 

 

Elem, ima ona fora iz sovjetske Poljske - pita sudija lika optuženog da je pričao protiv Rusa:

 

- Vidite vi da prema vama idu ruski i američki vojnik, a imate pušku sa samo jednim metkom - u kojeg biste pucali?

- A vi, druže sudija, u kojeg biste vi pucali?

- U američkog, naravno!

- E pa, vidite, meni opet ostaje ruski.

Edited by Turnbull
Link to comment

 

A što se tiče snimanja, tja, daleko da uživam da gledam ove klipove zbog samih batina, i ako mi se javi koja kap endorfina to je zato što je zločinac uhvaćen i pravda je pobedila, vinovnik će da bude kažnjen (mada eto, čak ni u to ne možemo da budemo sigurni)...

 

poenta.

 

 

i jeste, što reče panta rhei, nije na nama da sudimo ali pravda i pravo nisu isto, a batine u pomenutim slučajevima jesu u najmanju ruku neki oblik pravde. 

Link to comment

To je upravo ono što vam Vasa sve vreme i govori: gledate ove klipove i štrcate endorfin.

 

Over&out.

Edited by Turnbull
Link to comment

To je upravo ono što vam Vasa sve vreme i govori: gledate ove klipove i štrcate endorfin.

 

 

A za to služi Game of Thrones, kao što se zna. ^_^

Link to comment

pa malo je licemerno da nam to priča neko ko je i započeo ovu temu svojom erotskom fantazijom nasilja

post-1-0-51270200-1358283220.jpg

Link to comment

To je upravo ono što vam Vasa sve vreme i govori: gledate ove klipove i štrcate endorfin.

 

Over&out.

Izvini, treba da štrcam suze što je neki raspali kriminalac uhvaćen u zločinu? Ako je to civilizacijski, pokenjam se onda na ceo koncept iste.

 

Moraš da razdvojiš samo postavljanje klipova od efekata koji on postiže. Ne može niko da se zgrozi klipom samo zato što je samo stavljanje tog klipa po tebi/vama nemoralno i anticivilizacijski.

Link to comment

Izvini, treba da štrcam suze što je neki raspali kriminalac uhvaćen u zločinu? Ako je to civilizacijski, pokenjam se onda na ceo koncept iste.

 

ko je i gde rekao da raspale kriminalce ne treba hvatati u zločinu?

 

momci, malo me brinete

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...