Jump to content
IGNORED

Računarske jaslice


расејан

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bergasa19

    83

  • JozoMujica

    12

  • расејан

    11

  • Vapad

    11

...a takvih je 98%.Ipak, moras priznati da na Chrome radi skoro sve sto i na FF, za ra razliku od preforsiranog IE.
PreEznajem.
Kada otvorim neke stranice pojavi se zuta traka gde pise da instaliram dodatne prikljucke.Da li treba da kad kliknem na dugme za instaliranje tih prikljucaka i da idem do kraja i da dozvolim AR da izvrsi promene?
Opet Acrobat Reader? :isuse:Vidi, sveže si instalirao Firefox, trebalo bi sad da ga pustiš da ti instalira Adobe Flash Player, Adobe Acrobat Reader, sve što je Adobe slobodno pusti. Flash player služi da bi gledao u okviru Firefoxa flash animacije, Acrobat Reader da bi mogao pdf dokumenta da otvaraš uokviru browsera. Samo napred, ako napraviš ozbiljno sranje, tu smo da te vodimo kroz reinstalaciju Windowsa. :lol:
Link to comment

А може и Опера. Нисам давно пробао, а могао бих, тестирања ради. Знам људе који се већ целу деценију куну у њ.

Link to comment
Kapiram ja da je za profije FF majka
:) Nisam toliki mazohista da pored opere koristim taj kamion sa prikolicom samo zato što je open source. Sa druge strane, pogledaj koliko taj "mali" chrome zauzima više mesta od opere. Od nje je bio manji smo pokojni arachne koji je radio i na 286-icama.
Знам људе који се већ целу деценију куну у њ
Mi se znamo? :lol: Lavovski deo noviteta u yadnjih 10 godina je prvo bio implementiran u Operi. btw. kompanija ima verovatno najgore odeljenje marketinga u poznatom univerzumu.
Link to comment

Opet ja.Molim prethodne ucesnike u diskusiji da ne psuju :D Da li da odaberem Mozilin fajerfoks obicni ili bezbedan nacin rada?

Edited by bergasa19
Link to comment
Opet ja.Molim prethodne ucesnike u diskusiji da ne psuju :D Da li da odaberem Mozilin fajerfoks obicni ili bezbedan nacin rada?
Немам појма у чему је разлика... мени се подешавања преносе из верзије у верзију још од '96 (од Нетскејпа 3 или 4, који је већ био тада), и свака следећа верзија је признавала све што је било пре.Препоручујем да покупиш додатке: AdBlockPlus (филтрира бар 90% реклама), FireGestures (десни тастер на мишу + кретња = акција), Image Zoom (десни клик + точкић, и увећавај и смањуј било коју слику), Session Manager (врати ти све отворене језичке кад рестартујеш фајерфокс после нестанка струје или друге незгоде, са све интерним променљивим на страни, тако да те поново улогује итд), NoScript (за сваку локацију посебно памти шта је од скриптова дозвољено, што углавном може да те заштити од којекаквих срања, нарочито ако скрипта не потичу са самог сајта, него са неког другог за који не знаш да ли му је веровати).Ја трошим још неколико, али ти су за посао и нису од општег интереса.
Link to comment
Sa druge strane, pogledaj koliko taj "mali" chrome zauzima više mesta od opere.
Kad se bavis renderingom, ekonomicnost browser-a je jedna od poslednjih stvari na koju mislis...
Link to comment

Nesto sam uradio kad sam ponovo ukljucio komp. Pitao me nesto i ja pritisnuo jednu od opcija i dobio sam odgovor u stilu:iznanadili ste me videcu sta mogu da uradim.Zamisli da iznenadim takvu alu. :huh:

Edited by bergasa19
Link to comment

Ma ne, kompu se prisunjam iza ledja ,lukav sam,ali i on, tako da zna sve moje fore.Izgleda da Mozila nije bas upoznata sa mojom malenkoscu. :D

Edited by bergasa19
Link to comment
Opet ja.Molim prethodne ucesnike u diskusiji da ne psuju :D Da li da odaberem Mozilin fajerfoks obicni ili bezbedan nacin rada?
Pretpostavljam da misliš na safe mode, ne, ne moraš da koristiš safe mode, slobodno koristi "obični".
Image Zoom (десни клик + точкић, и увећавај и смањуј било коју слику),
Čemu ovo kad Ctrl+skrol zumira ionako celu stranu? Da ne pominjem sistemski Win++.
Session Manager (врати ти све отворене језичке кад рестартујеш фајерфокс после нестанка струје или друге незгоде, са све интерним променљивим на страни, тако да те поново улогује итд),
Nešto se ne pretržem od korišćenja dotičnog fičæra (tnx2ups), ali mi se kao kroz maglu čini da ti nikakav edon nije potreban za ovo, te da lisica ovo ume i sama? :unsure: Edited by gotivac
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...