Jump to content
IGNORED

Računarske jaslice


расејан

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bergasa19

    83

  • JozoMujica

    12

  • расејан

    11

  • Vapad

    11

Rasejan ako te ne mrzi probaj da mi objasnis sta je vazno kod ovog gornjeg dela stranice.
А? Којег дела, које странице?
Link to comment
Mislim na ovo gde je www adresa pa onda ide prikaz kompatibilnosti,osvezi(to si objasnio),zaustavi,omiljene lokacije itd.
Све ми се чини да "prikaz kompatibilnosti" спада у ИЕ... ту већ помоћи нема. Многе ствари које важе за нормалне браузере (прегледнике?) ту не важе, или напросто не раде, раде крљаво итд. Ево мало коментара из разних скрипта (оних која су јавно добро), да видиш шта програмери мисле о том комаду софтвера:
// IE returns 0 when zIndex is not specified
// other browsers return a string

// IE mouseup check - mouseup happened when mouse was out of window
if ($.browser.msie && !event.button) {
return this._mouseUp(event);
}

&& this.offsetParent[0].tagName.toLowerCase() == 'html' && $.browser.msie)) //Ugly IE fix 

		// avoid IE jump (hard set the margin)
		this.originalElement.css({ margin: this.originalElement.css('margin') }); 

// ignore scrollbars (break in IE) 

// Avoid touching opacity to prevent clearType and PNG issues in IE

// IE in cross-window calls does not correctly marshal the function type
// (it appears just as an object) so we cannot use just typeof val ==
// 'function'. However, if the object has a call property, it is a
// function.

// Make sure body exists, at least, in case IE gets a little overzealous (ticket #5443). 

// If IE and not a frame
// continually check to see if the document is ready 

// Because of IE, we also have to check the presence of the constructor property.

/* ie.css */
body {text-align:center;}
.container {text-align:left;}
/* Fixes IE margin bugs */ 

Ово само из 4-5 скриптова и једног стилског чаршава (.css, stylesheet).

Link to comment

Sta znaci to sto si napisao: IE.Po tebi bi trebao da nadjem neki bolji pretrazivac.Pokazi mi najjednostavniji put,ako ti nije tesko.

Link to comment
Sta znaci to sto si napisao: IE.Po tebi bi trebao da nadjem neki bolji pretrazivac.Pokazi mi najjednostavniji put,ako ti nije tesko.
Evo ti najjednostavniji put, za početak batali Internet Explorer, odnosno iskoristi ga još jedanput da klikneš ovde.
Link to comment

U suštini, IE ne poštuje preporučene standarde, pa stranice u nekim slučajevima ne izgledaju kako bi trebalo.Pogledaj recimo ovde nekoliko primera.Firefox je brži.Firefox ima manje bezbednosnih rupa.Firefox je lepši.

Link to comment
U suštini, IE ne poštuje preporučene standarde, pa stranice u nekim slučajevima ne izgledaju kako bi trebalo.Pogledaj recimo ovde nekoliko primera.Chrome je brži.Chrome ima manje bezbednosnih rupa.Chrome je lepši.IE je sranje.
Link to comment

Iako sam pocetnik to sto si rekao sam primetio,ali mi smeta sto ne mogu da imam vise otvorenih prozora.Uf nasao sam (kakava sam budala).

Link to comment
@April: Chrome je simpa, kome treba samo za surf.
...a takvih je 98%.Ipak, moras priznati da na Chrome radi skoro sve sto i na FF, za ra razliku od preforsiranog IE.Kapiram ja da je za profije FF majka, ali je friendly okruzenje i interfejs Chrome puj spas za nas boraniju.
Link to comment

Kada otvorim neke stranice pojavi se zuta traka gde pise da instaliram dodatne prikljucke.Da li treba da kad kliknem na dugme za instaliranje tih prikljucaka i da idem do kraja i da dozvolim AR da izvrsi promene?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...