Jump to content
IGNORED

Računarske jaslice


расејан

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bergasa19

    83

  • JozoMujica

    12

  • расејан

    11

  • Vapad

    11

:) :wub: Zmitjkoe pa rekao sam da sam citao skoro godinu dana razne stvari.Vapad nisam ni lenj ni bezobrazan,bar ja tako mislim,moguce je da gresim.Necu vise da vas davim.Na primer nemam pojma sta je PDF.

Link to comment
:) :wub: Zmitjkoe pa rekao sam da sam citao skoro godinu dana razne stvari.Vapad nisam ni lenj ni bezobrazan,bar ja tako mislim,moguce je da gresim.Necu vise da vas davim.Na primer nemam pojma sta je PDF.
1) погрешна скраћеница од потфорум, која се још увек често нађе на форуму2) формат текст фајлова са све типографским ознакама (тип, величина, проред слова, оквири, слике итд итд), компримован и замумуљен да не би могао лако да се мења. У ствари може да се мења, али алат за то (Ћерпичржова Пецара (Adobe Distiller)) кошта штогод сома долара. Сматра се за де факто стандардни формат за готове документе, дакле оне где се не очекује да ће прималац да их преправља. Edited by расејан
Link to comment

Hvala koliko sam ukapirao na ovom nivou znanja to mi nije potrebno.I da te pitam cesto mi se desava kad upalim komp pojavi mi se da instaliram adobe reader ja to uradim i posle toga stoji mi na desk topu pitanje da li zelim da AR dozvolim da izvrsi prepravljanje postojecih programa.

Link to comment
Hvala koliko sam ukapirao na ovom nivou znanja to mi nije potrebno.I da te pitam cesto mi se desava kad upalim komp pojavi mi se da instaliram adobe reader ja to uradim i posle toga stoji mi na desk topu pitanje da li zelim da AR dozvolim da izvrsi prepravljanje postojecih programa.
Nikako mu ne daj to, sjebaće ti ceo windows.
Link to comment

Flegma se zajebava, Acrobat Readeru možeš da dozvoliš da odradi instalaciju, naravno, pod uslovom da jeste AR u pitanju a ne nešto što se predstavlja kao Acrobat Reader.

Link to comment
Hvala da pitam jos nesto. Kako da promenim vreme meni pokazuje sat vremena ranije.Mislim ovde na PPP.
Odeš na svoj nick u gornjem desnom uglu parapsihopatologije, klikneš i kad ti se otvori meni izabereš My Settings.Kad ti se otvore podešavanja, treća opcija odozgo ti je padajuća lista iz koje treba da izabereš opciju "(GMT + 1:00 hours) Brussels, Copenhagen, Madrid, Paris".Treba da ti bude štiklirana i opcija "DST Correction" koja se nalazi odmah ispod ove padajuće liste.Kad si to izabrao, skroluj do kraja ekrana dole i klikni na Save Changes
Link to comment
Šta li to tačno znači "informatički nepismen" ?Svuda se frljaju tim terminom, popularan je, ali nikad mi nije palo na pamet, da li ima neka skala, tabela koja ukazuje ko jeste a ko nije inf. pismen.  :blink:
Ono što je meni poznato (a samim tim i ne mora biti tačno) je da postoji dogovor da se za informatički pismenu osobu (za svakodnevni rad sa računarima) smatra položen ECDL ispit. Tu spadaju neke stroge osnove rada na računarima, Word, Excel, Access, PowerP Poinz i Internet.Navodno u nekim krugovima se to smatra za informatički pismenu osobu. A sad... svako ima pravo na svoje mišljenje i svoj stav po ovom pitanju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...