Jump to content
IGNORED

Računarske jaslice


расејан

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bergasa19

    83

  • JozoMujica

    12

  • расејан

    11

  • Vapad

    11

Molim te ajde mi to malo pojasni.Kakva kompletna web adresa izmedju kojih tagova.Postalo mi je neprijatno kakva pitanja postavljam,ali mozda ovo nekad nekom pomogne.:) :isuse:

Link to comment
Molim te ajde mi to malo pojasni.Kakva kompletna web adresa izmedju kojih tagova.Postalo mi je neprijatno kakva pitanja postavljam,ali mozda ovo nekad nekom pomogne.:) :isuse:
Komlpetna web adresa ovog klipa je
ona koju vidis tamo gde kucas adresu nekog sajtastavis je izmedju tagova ovako
[media]http://www.youtube.com/watch?v=vt0Y39eMvpI[/media]

i dobijeshttp://www.youtube.com/watch?v=vt0Y39eMvpIA ovi momci iznad su kadri iznuditi priznanje da li nas zezas! :)

Edited by Nesh
Link to comment
Ma ukapirao sam to sa CTRL ,ali mnogo bre nekih skracenica.E da,kako da postavim video sa you tyba?Rasejani me zbunio sa cirilicom.Ne skaci odmah znam da ti vodis racuna o jeziku i pismenosti.:) ;)
И ако напишем алт-р то је исто што и alt-r, јер не дам да ми се у сред речи убацује нека међујезичка/међуписмена/међуножна граница.За јућубе имаш оно последње думе/иконицу у истом реду, она три шарена квадрата media.png. Ту те пита за адресу (тј УРЛ) од линка, а у њега убациш адресу по истом систему као и кад убацујеш било какав други линк. Разлика је само у томе што ИпДаска (IP Board), програм који вози форум, онда уме да убаци плејер унутар стране, па може да пушта видоја ту одмах, уместо да одлази на јућуб - дакле, ово је само специјална врста линка.
Link to comment

neneza youtube ne klikćeš karike prve desno od smajlija nego tri sličice na kraju reda (zelena,crvena,plava) pa u media URL ctrl+v youtube adrese.inače može i uglasta zagrada media uglasta zagrada link uglasta zagrada kosacrta media uglasta zagrada :P[*media]

[*/media]samo bez zvezdica
Link to comment
И ако напишем алт-р то је исто што и alt-r, јер не дам да ми се у сред речи убацује нека међујезичка/међуписмена/међуножна граница.За јућубе имаш оно последње думе/иконицу у истом реду, она три шарена квадрата media.png. Ту те пита за адресу (тј УРЛ) од линка, а у њега убациш адресу по истом систему као и кад убацујеш било какав други линк. Разлика је само у томе што ИпДаска (IP Board), програм који вози форум, онда уме да убаци плејер унутар стране, па може да пушта видоја ту одмах, уместо да одлази на јућуб - дакле, ово је само специјална врста линка.
Ma ti mi super to objasnis i nadam ce da ces tako i ubuduce.Ja sam permutovo cirilicu i latinicu brzo citajuci.
Link to comment
Au...stvarno kad sam lupio F5 (nije mi jasno kako to i cemu F5 sluzi, al ajde...radi) pojavi se Sreca. O kako malo (samo F5) coveku treba da bude sreca(n) pevao je pesnik...zlotvori ga smestise na Kartu do Pristine. ;)
Сваки браузер (ака мрежопрегледач или како ли се већ зове) скупља садржај са мреже; да не би сваки пут скупљао све делове странице чак са изворног сервера, делови садржаја се чувају на ближим серверима /кеш сервер или како се већ данас зове/, или на самој машини корисника.Проблем је што су то сада копије, а шта ако се оригинал промени? Постоје механизми за то, у самој страници пише рок трајања. Наравно, не ради сваки пут, и зато сваки браузер има оно дугме за "освежи ме" (обично нека стрелица, или пар њих, заврнута да се као окреће, близу поља за адресу). Такође, некакав је стандард да се то исто тастатуром ради са Ф5.Међутим, остало из ранијих времена, кад је интернет био спорији (а код нас мноого спорији), да би то значило да се поново довлаче све оне ситне сличице, рекламе и остали пртљаг, који неће бити да су се ишта мењали у међувремену. Ако ми страница показује јучерашње вести, Ф5 би требало да ми довуче данашње, али нема озбиљног разлога да ми поново довлачи логотип, све смајлије и остале сличице, јер су по свој прилици исти као јуче. Тако да Ф5 то не ради.А шта кад треба? Контрол+Ф5 ће то да уради. Оно, мени не треба то због слика, него због других компоненти (скриптови који нису део странице, дефиниције графичког стила такође)... па кад ми се после неког скембечења машине (струја, смрз машине) Фајерфокс окачи на форум а форум никако не личи на себе, онда ради контрол+Ф5.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...