Jump to content
IGNORED

Računarske jaslice


расејан

Recommended Posts

Ono što je meni poznato (a samim tim i ne mora biti tačno) je da postoji dogovor da se za informatički pismenu osobu (za svakodnevni rad sa računarima) smatra položen ECDL ispit. Tu spadaju neke stroge osnove rada na računarima, Word, Excel, Access, PowerP Poinz i Internet.Navodno u nekim krugovima se to smatra za informatički pismenu osobu. A sad... svako ima pravo na svoje mišljenje i svoj stav po ovom pitanju.
To je "microsoft office +" pismena osoba. LibraOffice bi ih već izbacio iz upotrebe. Potrebno je shvatiti neke osnovne koncepte rada i mogućnosti računara te načine na koje se dolazi do informacije. Kako se ona koristi je već stvar nekog drugog obrazovanja. Računar je alatljika. Prosto. Treba naučiti koristiti tu, univerzalnu, alatljiku, a ne aplikacije na njoj, to je drugo. Mislim ja. Edited by Vapad
Link to comment
  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bergasa19

    83

  • JozoMujica

    12

  • расејан

    11

  • Vapad

    11

Kontaktiraš autora, ako dozvoli javi se a ako ne kopiraš do 10% teksta pomoću komande copy (prečica ctrl+c) pa u ovom prozoru u kome kucaš odgovor staviš qoute tag (četvrti levo od smajlija ovog žutog gore), zatim između ta dva klikneš paste (ctrl+v).......bolje rešenje je da daš samo link ka tekstu (to je internet adreska koja vodi na stranu na kojoj je tekst). Ako ti, pak, nije baš najjasnije šta je sve ovo gore natrabunjano, ne želiš da probaš i sve ti nešto mrsko, a ti onda prekucaj tekst.edit: opet koleginici brža :D

Edited by Vapad
Link to comment

Pastirska elegijaNa moru nisam bio skoro 20 godina. Imam ja svoju turu. Prvo ću u Kačulice da se odmorim uz stado jaganjaca i ovaca. A, kada se nadišem vazduha, pravac - ... Mozete da ovo negde bacite,samo sam probao.Hvala.Kako da postavim link?

Link to comment

Primeti ispod tvog "posta" dugme edit, klikneš i ispraviš ili obrišeš sam šta hoćeš.Ako dodaješ neki tekst na ovom forumu se obično stavi i "edit:" reda radi.Link je adresa iz browsera, recimo link ka ovom forumu je http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?act=idxa postoji i alat u editoru (to je prozor u kome kucaš tekst sa emotikonima sa desne strane i osnovnim alatima gore, prvi desno od smajlija ti je za linkove, forum i to kada klikneš u URL (uniformni lokator resursa) pastuješ adresu a u link tekst naslov (ja sam ovde stavio forum) što je lepše od čistog pastovanja (lepljenja?) adrese u tekst... znaš da ima na internetu desetina tekstova o osnovama interneta i računara, imaš na www.sk.rs arhivu časopisa pa listaj malo...

Link to comment
Pastirska elegijaNa moru nisam bio skoro 20 godina. Imam ja svoju turu. Prvo ću u Kačulice da se odmorim uz stado jaganjaca i ovaca. A, kada se nadišem vazduha, pravac - ... Mozete da ovo negde bacite,samo sam probao.Hvala.Kako da postavim link?
Док гледаш страницу за коју хоћеш да линкујеш, селектујеш целу линију са адресом (оно у врху браузера где пише http://.....com/....), контрол+ц, пређеш у прозор где пишеш одговор, кликнеш на иконицу са ланцем (прва десно од смајлија горе) и добијеш мали дијалог. Ту контрол+в, у следеће поље упишеш шта хоћеш да се види (ако не упишеш ништа појавиће се текст самог линка, који уме да буде јако дугачак и нечитак), кликнеш на insert link дугме и готов си. Edited by расејан
Link to comment

Sto se ovih linkova tice pise da IE ne moze da prikaze stranicu,probacu kasnije ponovo.A sada da vidim da li sam nesto naucio.Zasto su ovi pretrazivaci bolji,ako mozes ukratko?skija

Link to comment

moja drugarica iz srednje (elektrotehničke, smer računara) me je negde u trećoj četvrtoj godini pitala, a gde ti je to kontrol dugme. :isuse: kontrol = ctrlkekeke v ili b pitanje je sad :lol:

Link to comment

Ma ukapirao sam to sa CTRL ,ali mnogo bre nekih skracenica.E da,kako da postavim video sa you tyba?Rasejani me zbunio sa cirilicom.Ne skaci odmah znam da ti vodis racuna o jeziku i pismenosti.:) ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...