Jump to content
IGNORED

Računarske jaslice


расејан

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bergasa19

    83

  • JozoMujica

    12

  • расејан

    11

  • Vapad

    11

A koje programe imaš na raspolaganju?Ja npr. koristim acdsee editor pa opcija crop. Pojednostavljeno, otvorim sliku sa acdsee, desni klik pa edit i onda alat crop.Brzo i jednostavno sa dovoljno podešavanja.Isto možeš uraditi sa brdo drugih programa, ali se postupak razlikuje.Zato reci šta imaš od programa pa će neko pojasniti i kako da uradiš...

Link to comment
Skini.Instaliraj.Otvori sliku koju hoćeš.Stisni ctrl+R.Upiši veličinu na koju hoćeš da smanjiš (dovoljno je da upišeš jednu dimenziju, npr širinu, druga se napiše sama).Save as - izaberi gde ćeš sa smanjenom slikom i kako ćeš je zvati.
Link to comment

skinuoinstalirootvorio slikustisnuo ctrl+Rnapisao(koliko je pixela x pixela dozvoljeno posto pise da je dozvoljeni 300x300 za avatar ja stavim isod tog merila ali mi opet odbije zbog velicinekad pritisnem save as pojavi mi se desno prozorcic sa gomilom stvari pa me to zbunjuje. Kako da izaberem gde cu sa slikom?

Link to comment
Your avatar must be no bigger than 100 pixels by 100 pixels in size.Uploaded avatars from your computer must be no larger than 100 KB.
Onaj prozor desno slobodno zanemari.Po defaultu ti se kao destinacija nudi My Documents, ako ne znaš kako da izabereš drugu lokaciju, dobra je i ta.
Link to comment
Imam Windows 7. Sta je to acdsee?
Pazi, ukratko: Win 7 je operativni sistem (OS), on omogućava zajedničko funkcionisanje softvera (programi) i hardvera (računarske komponente).Programi služe za rad sa podacima. Acdsee je poznat program za pregled slika. Poput Irfanview-a.Drugo, ako se slabo snalaziš sa folderima (fascikle, direktorijumi), uvek možeš da napraviš neku svoju na desktopu (radna površina). Deski klik - new - folder.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...